A biomosogatószerek használata – megéri vagy sem?
- Dátum: 2013.11.10., 20:14
- biomosogatószerek, környezetbarát mosogatószerek, mosószappan, mosószóda
Meglepő, de érdemes kipróbálni a hagyományos és ezzel együtt a természetben tökéletesen lebomló mosogatószereket. A biomosogatószerekkel – mint a mosószóda, mosószappan és a foszfátmentes folyékony mosogatószerek - sokszor jobb hatásfokot érhetünk el, mint foszfátot tartalmazó társaikkal, ráadásul árban is versenyképesebbek.
Sokszor azt gondolhatjuk, hogy ezek a szerek drágábbak, nehezebben beszerezhetők, s hatásfokukat nem ismerjük, így nem is tudjuk értékelni őket az agyonreklámozott és mindennapokban használt mosogatószerekhez képest. Érdemes kipróbálni őket, hogy meggyőződjünk az ellenkezőjéről, vagy éppen arról, hogy használhatóak-e egyáltalán.
A mosószóda kipróbálásakor az első, ami szembeötlő, hogy habja az eddig megszokott mosogatáshoz képest nincs. A víz állagát viszont érezhetően megváltoztatja, mert a mosószóda erős vízlágyító, s lehet vele mosogatni. Lehet, de nem túl jó hatásfokkal. Nem oldja eléggé a zsírt, még nagyobb adagolással sem, így foltosak maradnak utána az edények, és az üvegek is. Persze lehet mellé használni a nagyanyáink által alkalmazott ecetes öblítést, de az már drágítja a mosogatást és macerásabb is az egész. Mindemellett hátrány, hogy szárítja a kézbőrt, napjában többször alkalmazva nem is kicsit. Bár ez gumikesztyűvel kivédhető, de a gumikesztyűvel már adtunk is a környezetvédelemnek, mert bár a mosogatószerünk lebomlik, a kesztyű az semmiképp. A mosószóda 540 Ft/kg körüli áron kapható, egy mosogatáshoz kb. 5 liter vízhez 2 evőkanál fogy, ami nagyjából 20 forint mosogatásonként, ennek ellenére nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket…
Ennél jóval nagyobb meglepetés a mosószappan használata. Nincs más teendő, mint szappant reszelni a mosogatóvízbe, és nekilátni a mosogatásnak. Meg fogjuk látni, hogy jól működik. Az áruk sem vészes, 1400 Ft/ kg áron kaphatóak, s egy mosogatáshoz 2 dkg kell 5 liter vízbe, ami mosogatásonként csak 28 Ft. Ráadásul meglepően hatékonyan oldja a zsírt, s mindemellett környezetbarát, zsírpapírban, vagy csomagolás nélkül is meg lehet vásárolni.
Használhatunk még folyékony, foszfátmentes mosogatószereket is, ezekből a mosogatáshoz egy evőkanállal kell 5 liter forró vízhez, s szinte mindegyik kiválóan teljesítet, és tökéletesen működik. Ezeknél a szereknél a különbséget az ár, az illat adják, s egyik sem szárítja a bőrt. Ezek a termékek mind foszfátmentesek és környezetbarátak. Egy – egy mosogatás kb. 10 és 30 Ft közötti összegbe kerül. A mosószóda, mosószappan bioüzletekben, vegyiáru-kereskedésekben is kapható, míg a folyékony biomosogatószereket megtalálhatjuk akár a hipermarketek polcain is.
Fotó:
pixabay.com
Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje és a Tűzoltók Világnapja

A hagyományoknak megfelelően évtizedek óta Szent Flórián halálának napján, május 4-én tartják a tűzoltók világnapját. Hazánkban is több helyen találunk Szent Flórián szobrot.
Sikeres emberek szokásai

A sikeres emberek szokásai gyakran hasonlók bizonyos dolgokban, még akkor is, ha különböző területeken értek el sikert. Ezek a szokások nem garantálják az eredményeket, de nagymértékben hozzájárulhatnak az érvényesüléshez. Íme néhány gyakori szokás, amit sok sikeres ember gyakorol!
Rucking, egy hátizsákos fitnesztrend

A rucking nem csupán egy újabb fitnesz őrület, hanem egy hatékony és izgalmas edzésforma is. Mi is pontosan a rucking, és miért érdemes kipróbálni?
Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.
Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.