Menü

A biomosogatószerek használata – megéri vagy sem?

Meglepő, de érdemes kipróbálni a hagyományos és ezzel együtt a természetben tökéletesen lebomló mosogatószereket.  A biomosogatószerekkel  –  mint a mosószóda, mosószappan és a foszfátmentes folyékony mosogatószerek -  sokszor jobb hatásfokot érhetünk el, mint foszfátot tartalmazó társaikkal, ráadásul árban is versenyképesebbek.

 Sokszor azt gondolhatjuk, hogy ezek a szerek drágábbak, nehezebben beszerezhetők, s hatásfokukat nem ismerjük, így nem is tudjuk értékelni őket az agyonreklámozott és mindennapokban használt mosogatószerekhez képest. Érdemes kipróbálni őket, hogy meggyőződjünk az ellenkezőjéről, vagy éppen arról, hogy használhatóak-e egyáltalán.

A mosószóda kipróbálásakor az első, ami szembeötlő, hogy habja az eddig megszokott mosogatáshoz képest nincs. A víz állagát viszont érezhetően megváltoztatja, mert a mosószóda erős vízlágyító, s lehet vele mosogatni. Lehet, de nem túl jó hatásfokkal. Nem oldja eléggé a zsírt, még nagyobb adagolással sem, így foltosak maradnak utána az edények, és az üvegek is. Persze lehet mellé használni a nagyanyáink által alkalmazott ecetes öblítést, de az már drágítja a mosogatást és macerásabb is az egész. Mindemellett hátrány, hogy szárítja a kézbőrt, napjában többször alkalmazva nem is kicsit. Bár ez gumikesztyűvel kivédhető, de a gumikesztyűvel már adtunk is a környezetvédelemnek, mert bár a mosogatószerünk lebomlik, a kesztyű az semmiképp. A mosószóda 540 Ft/kg körüli áron kapható, egy mosogatáshoz kb. 5 liter vízhez 2 evőkanál fogy, ami nagyjából 20 forint mosogatásonként, ennek ellenére nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket…

Ennél jóval nagyobb meglepetés a mosószappan használata. Nincs más teendő, mint szappant reszelni a mosogatóvízbe, és nekilátni a mosogatásnak.  Meg fogjuk látni, hogy jól működik. Az áruk sem vészes, 1400 Ft/ kg áron kaphatóak, s egy mosogatáshoz 2 dkg kell 5 liter vízbe, ami mosogatásonként csak 28 Ft. Ráadásul meglepően hatékonyan oldja a zsírt, s mindemellett környezetbarát, zsírpapírban, vagy csomagolás nélkül is meg lehet vásárolni.

Használhatunk még folyékony, foszfátmentes mosogatószereket is, ezekből a mosogatáshoz egy evőkanállal kell 5 liter forró vízhez, s szinte mindegyik kiválóan teljesítet, és tökéletesen működik. Ezeknél a szereknél a különbséget az ár, az illat adják, s egyik sem szárítja a bőrt. Ezek a termékek mind foszfátmentesek és környezetbarátak. Egy – egy mosogatás kb. 10 és 30 Ft közötti összegbe kerül. A mosószóda, mosószappan bioüzletekben, vegyiáru-kereskedésekben is kapható, míg a folyékony biomosogatószereket megtalálhatjuk akár a hipermarketek polcain is.

Fotó:
pixabay.com

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?

Medencetisztítás és karbantartás: Így őrizd meg a víz tisztaságát egész szezonban

A kerti medence nyáron a pihenés egyik legjobb formája, de ahhoz, hogy mindig tiszta, higiénikus és élvezhető legyen, rendszeres karbantartásra van szükség. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb lépéseket, eszközöket és tanácsokat a medencetisztítás hatékony elvégzéséhez.