Menü

Műszempilla, műköröm és társai tizenéves korban

Normális dolog-e, ha tízévesen gyantáztat a kislány, tizenkét évesen már műszempillát visel, a műköröm pedig már alapdolog – egyre korábbra tolódnak a szépészeti trendek, mit gondolnak erről szakemberek, erről elmélkedünk mai cikkünkben.

Kiskamaszként, alsó tagozatos kiskiskolásként gyantáztatás, tizenkét évesen műköröm és műszempilla – látványosan és feltűnően egyre korábbra tolódnak a szépészeti trendek.

Kisiskolások vagy épp, hogy csak felső tagozatba került lányok viselik a műkörmöt, tesik fel a műszempillát vagy mennek kozmetikushoz szépészeti trendeket követve, - a szülők pedig kínkeservesen keresik az arany középutat.

„De hát a többieknek is van”- hallja, látja a szülő, s hasonlatos a jelenség a mobiltelefonokhoz, előbb – utóbb húzóerő, hogy az osztály nagyrészének van. Felgyorsult az élet, mit mondjon a szülő, legyen modern felfogású avagy tiltsa, ami megint nem megoldás.

Ennyire korán érnek a gyerekek?

Igen! A digitális világ felgyorsítja az úgynevezett „társadalmi érést”, a gyerekek pedig a közösségi hálón keresztül kapják a tartalmakat, trendeket, szinte minden a külsőségeken alapul. Sajnos.

A kamaszkor évekkel korábbra tolódott, különösen a lányoknál figyelhető meg, de azért az, hogy a szemöldöklifting tizenévesen mennyire hiánypótló szolgáltatás, avagy sem, arra most nem térnék ki, de egy interjút olvastam, ahol a kozmetikus nyilatkozta: kilencéves volt a legfiatalabb vendége.

Eddig. Tegyük hozzá. Eddig.

Ilyenkor mindig arra gondolok, én magam anno kilencévesen egy gumicsizmában tapicskoltam a sarat a nagyinál vagy kutyákkal szaladgáltam falun a határban, postai úton kézzel írt levelet küldtem a barátnőimnek, s nagy dolog volt, mikor nagynénémtől tizeniksz évesen megkaptam az első körömlakkom. Bár nekem 3 fiam van, szóval nincs a műszempilla téma napirenden – hogy mennyire lehet kitolni az ilyen beavatkozásokat a lányoknál. Hogy derül ki, hogy valaki belső indíttatásból szeretne-e változtatni magán, vagy csak a trendeket kell nekik kényszeresen lekövetni.

Mint tudjuk, a kiskamaszoké, kamaszoké az a kor, amikor elkezdődik a leválás a szülőkről, az és egyre inkább a barátok, osztálytársak véleménye lesz a mérvadó és iránymutató számukra.

Mit mond a szakember?

A pszichológus szerint nem érdemes tiltani, a szakember inkább a megengedő hozzáállás és az őszinte párbeszéd, megbeszélés, kommunikáció híve és annak, hogy sikerüljön megtalálni egy arany középutat. Egyébiránt pedig beszélgetni kell arról, hogy az ápoltság nem a műkörömnél kezdődik, hanem például a megfelelő arctisztításnál, mosakodásnál, hajmosásnál. Sajnos sokszor a hajviselet a fontos, nem pedig egy alapos fogmosás, a műköröm pedig hiába pompázik mindenféle trendi színben, ha az körömkefét sosem látott.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.

Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?