Készítsünk fordított adventi naptárat!
- Dátum: 2024.10.29., 02:52
- Martinka Dia
- képek: pexels
- adomány, ajándék, beletesz, cipősdoboz akció, fordított adventi naptár, hagyományos adventi kalendárium, jobb adni, kalendárium, kivesz, mint kapni, rászoruló civil szervezet
Fordított adventi naptár? Igen! Mi az a fordított adventi naptár, és hogyan készíthetünk ilyet? Elmondjuk!
Mindjárt itt az advent. Idén miért ne lenne az ünnepvárás is kissé rendhagyó? Mi lenne, ha hagyományos adventi naptár helyett idén fordított adventi kalendáriumot készítenénk?
Mi az a fordított adventi naptár?
Nekem felkeltette a kíváncsiságomat. A hagyományos adventi naptárt mindenki ismeri, azon az elven működik, hogy minden nap kapunk valami kis apró ajándékot, ám a fordított adventi kalendárium esetében éppen ellenkezőleg történik mindez. Mi adunk minden nap egy kis apróságot. Jobb adni, mint kapni.
A hagyományos adventi naptárhoz hasonlóan a fordított adventi kalendárium is 24 napon át segít ráhangolódni a karácsonyra, ám a megszokottól eltérően nem kiveszünk belőle, hanem beleteszünk. Minden egyes nap egészen karácsonyig tegyünk bele a naptárba valamit, ami segítséget jelent a rászoruló félnek.
Miért jó a fordított adventi naptár, kiknek készülhet?
Bármely rászoruló civil szervezetnek, gyermekotthonnak, családnak, iskolának-óvodának, akinek támogatásra van szüksége. A dobozba minden nap beleteszünk valamit a felajánlott fél számára és ha elkészült célba juttatjuk. Azt gondolom, ez a gyerekekkel is közösen elvégezhető projekt, s talán nem túlzás azt gondolni, még jobban élvezik majd az ötletelést, hogy minden nap beletehessenek valami apró ajándékot, mint, amikor ők kapnak valamit.
Mi kerülhet a fordított adventi naptárba?
A fordított adventi naptár készítésénél az a legfontosabb, hogy folyamatosan tartsuk szem előtt, hogy kinek készül a doboz. Igyekezzünk olyasmivel megtölteni a „kalendáriumot", amely hasznos, örömet okoz és nem romlandó. Tehetünk bele tartós élelmiszert, konzerveket, lisztet, tésztákat, gyerekeknek nem romlandó édességet, kozmetikumokat, ruhákat, játékot.
Nem fontos elmenni mindebből újat venni, de legyen szép állapotú, aminek más még hasznát veheti. A leglényegesebb, hogy olyan dolgot kell belerakni a dobozba, ami: nem romlandó, nem rongálódott és tiszta, jó állapotú és valakinek örömet okozhat. A végén pedig adjunk hozzá egy kézzel írt kedves üzenetet.
Milyen legyen ez a kalendárium?
A fordított adventi kalendárium lehet egy egyszerű, szép állapotú cipősdoboz, vászontáska, vagy bármilyen más tárolásra alkalmas eszköz.
Ha a fordított adventi kalendárium túl időigényes tevékenység számunkra, akkor egyszerűbb megoldás a Baptista Szeretetszolgálat által minden év adventjén megszervezett Cipősdoboz akciójához csatlakozni. Az ő kezdeményezésük rendjének megfelelően az ajándékozónak meg kell neveznie, hogy mennyi idős és milyen nemű gyereknek szánja a leadott ajándékdobozokat. Az Online Cipősdoboz rendszert pedig azok számára vezették be, akik segítenének, nincs kapacitásuk saját cipősdobozt megtölteni az ajándékokkal, de segítenének az adományozásban.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.