Készítsünk fordított adventi naptárat!
- Dátum: 2024.10.29., 02:52
- Martinka Dia
- képek: pexels
- adomány, ajándék, beletesz, cipősdoboz akció, fordított adventi naptár, hagyományos adventi kalendárium, jobb adni, kalendárium, kivesz, mint kapni, rászoruló civil szervezet
Fordított adventi naptár? Igen! Mi az a fordított adventi naptár, és hogyan készíthetünk ilyet? Elmondjuk!
Mindjárt itt az advent. Idén miért ne lenne az ünnepvárás is kissé rendhagyó? Mi lenne, ha hagyományos adventi naptár helyett idén fordított adventi kalendáriumot készítenénk?
Mi az a fordított adventi naptár?
Nekem felkeltette a kíváncsiságomat. A hagyományos adventi naptárt mindenki ismeri, azon az elven működik, hogy minden nap kapunk valami kis apró ajándékot, ám a fordított adventi kalendárium esetében éppen ellenkezőleg történik mindez. Mi adunk minden nap egy kis apróságot. Jobb adni, mint kapni.
A hagyományos adventi naptárhoz hasonlóan a fordított adventi kalendárium is 24 napon át segít ráhangolódni a karácsonyra, ám a megszokottól eltérően nem kiveszünk belőle, hanem beleteszünk. Minden egyes nap egészen karácsonyig tegyünk bele a naptárba valamit, ami segítséget jelent a rászoruló félnek.
Miért jó a fordított adventi naptár, kiknek készülhet?
Bármely rászoruló civil szervezetnek, gyermekotthonnak, családnak, iskolának-óvodának, akinek támogatásra van szüksége. A dobozba minden nap beleteszünk valamit a felajánlott fél számára és ha elkészült célba juttatjuk. Azt gondolom, ez a gyerekekkel is közösen elvégezhető projekt, s talán nem túlzás azt gondolni, még jobban élvezik majd az ötletelést, hogy minden nap beletehessenek valami apró ajándékot, mint, amikor ők kapnak valamit.
Mi kerülhet a fordított adventi naptárba?
A fordított adventi naptár készítésénél az a legfontosabb, hogy folyamatosan tartsuk szem előtt, hogy kinek készül a doboz. Igyekezzünk olyasmivel megtölteni a „kalendáriumot", amely hasznos, örömet okoz és nem romlandó. Tehetünk bele tartós élelmiszert, konzerveket, lisztet, tésztákat, gyerekeknek nem romlandó édességet, kozmetikumokat, ruhákat, játékot.
Nem fontos elmenni mindebből újat venni, de legyen szép állapotú, aminek más még hasznát veheti. A leglényegesebb, hogy olyan dolgot kell belerakni a dobozba, ami: nem romlandó, nem rongálódott és tiszta, jó állapotú és valakinek örömet okozhat. A végén pedig adjunk hozzá egy kézzel írt kedves üzenetet.
Milyen legyen ez a kalendárium?
A fordított adventi kalendárium lehet egy egyszerű, szép állapotú cipősdoboz, vászontáska, vagy bármilyen más tárolásra alkalmas eszköz.
Ha a fordított adventi kalendárium túl időigényes tevékenység számunkra, akkor egyszerűbb megoldás a Baptista Szeretetszolgálat által minden év adventjén megszervezett Cipősdoboz akciójához csatlakozni. Az ő kezdeményezésük rendjének megfelelően az ajándékozónak meg kell neveznie, hogy mennyi idős és milyen nemű gyereknek szánja a leadott ajándékdobozokat. Az Online Cipősdoboz rendszert pedig azok számára vezették be, akik segítenének, nincs kapacitásuk saját cipősdobozt megtölteni az ajándékokkal, de segítenének az adományozásban.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.