Egészséges nassolnivalók
- Dátum: 2024.10.05., 03:37
- Majernyik Szilvia
- képek:pexels.com
- antioxidánsok, diéta, egészséges táplálkozás, életmód, étrend, fogyás, gyümölcsök, magvak, natúr joghurt, protein, vitaminok, zöldségek
Sokszor fordul elő, hogy szívesen fogyasztanánk valami kis rágcsát, vagy finomságot, de az édességek nem passzolnak bele a diétánkba, esetleg nem akarunk feleslegesen sok kalóriát bevinni a szervezetünkbe. Előfordulhat az is, hogy nincs időnk reggelizni, és útközben a tömegközlekedésen, vagy gyorsan már a munka kezdete mellett bekapnánk valamit. Ezekre a helyzetekre kínálnak alternatívát az egészséges nassolnivalók, melyeket rövid idő alatt beszerezhetünk, vagy elkészíthetünk. Ezek ráadásul segítenek fenntartani az energiaszintet és az őszi időjárás során, még a szervezetünket is erősítik magas vitamintartalmukkal.
Reggel, mikor beszaladunk a sarki boltba, akkor vásároljunk péksütemény helyett gyümölcsöket, egy alma, egy körte, egy banán, és mellé még valamiféle magvak, esetleg dióféle ugyanúgy kellemes nass lehet számunkra. Ha előre gondolkodunk, akkor ezeket összekeverve egy dobozban is elpakolhatjuk magunknak, a gyümölcssaláta egy igen kedvelt étel, és sokkal olcsóbb otthon elkészíteni, mint boltban megvenni.
A gyümölcsök mellett a zöldségek is ugyanúgy kiváló snackek lehetnek. A paprika, a sárgarépa, az uborka, és még sok más zöldség összevágva könnyen szállítható és fogyasztható. Ezek mellett készíthetünk hozzá, vagy rakhatunk mellé bármilyen szószt, amibe mártogatjuk őket. Ettől kicsit olyan, mintha egy egészséges chipset ennénk. Humusszal is fogyaszthatjuk, ami egy csicseriborsóból és olivaolajból készült krémes állagú étel, több ízben kapható és kiváló mártogatósnak.
A gyümölcs joghurtok helyett vásároljunk natúr változatot, lehetőleg alacsony cukortartalommal. Ehhez adhatunk hozzá bogyós, vagy igazából bármilyen gyümölcsöket, ezáltal sokkal frissebb és egészségesebb lesz. Ez az összeállítás ráadásul segíti az emésztést is, és hozzájárul a szív egészségéhez. Reggel, vagy akár este egy film mellé is kiváló választás, puding helyett ezt fogyasztani.
Előfordul, hogy tényleg nincs kedvünk, se időnk semmit előkészíteni, nem vittünk magunkkal evőeszközt sem, gyümölcsöt sem akarunk fogyasztani, vagy egyszerűen változatosságra vágyunk. Ebben az esetben a különböző boltokban kapható protein szeletek, esetlegesen csokoládéval bevont puffasztott rizsszeletek, zabrudi, vagy előre csomagolt saláták is jó alternatívák lehetnek arra, hogy ne egészségtelen ételeket nassoljunk.
Ezeknek a finomságoknak a beépítése a mindennapjainkban segít abban, hogy elkerüljük a feldolgozott ételek negatív hatásait, vagy ha stresszevők vagyunk akkor se legyen ez annyira káros, mintha cukrozott édességeket tömnénk magunkba egész nap. Az említett dolgoknak nagy része legalább egy hétig eláll, így érdemes bevásárolni belőle, mondjuk a hétvégén és akkor reggelente el tudjuk vinni magunkkal, és esténként sem maradunk finomságok nélkül.
Sok magnéziumot tartalmazó ételeink

Tudjuk, hogy magnézium nélkül nem tudunk élni, hiányát ételekkel is tudjuk pótolni. Nézzük, hogy mik ezek.
Színkavalkád a tányéron

Elsőre nem is gondolnánk, hogy a hozzávalók és az ételünk színei befolyásoló tényezők lehetnek abban, hogy mit fogyasztunk el szívesen, pedig ez pontosan így van. Minden főbb színhez tartozik egy étkezés szempontjából fontos jelentés.
A sok sófogyasztás következményei

A sófogyasztás mértéke valóban jelentős hatással van az egészségünkre, és érdemes komolyan venni a sóbevitel csökkentésére vonatkozó ajánlásokat. Az alábbiakban összefoglalom a túlzott sófogyasztás következményeit, valamint néhány javaslatot adok a sóbevitel csökkentésére.
Pizza kisokos: ismerd meg a pizzák különböző fajtáit

Élsz-halsz a pizzáért, legszívesebben minden nap rendelnél belőle? Úgy érezhetjük, hogy már minden példányt is kóstoltunk a világon, de legalább a városban, ahol élünk. Holott egyáltalán nem biztos, hogy így van. Az alábbi cikkben azt nézzük meg, hogy milyen típusai léteznek a különböző pizzatésztáknak szerte a világon.
Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?