Menü

Elsősegélymódszerek, amiket érdemes megtanítani a gyerekeknek

Az elsősegélymódszerek elsajátítását nem lehet elég korán kezdeni, vannak módszerek, amiket érdemes megtanítani a kicsiknek is. Mely elsősegélynyújtási módszerek megtanulása fontos már gyerekkorban is?

Az elsősegélynyújtás olyan ismeretanyag, melyet egészen kicsi kortól érdemes fokozatosan tanítanod a gyerekeidnek. Már egészen fiatal korban szükség lehet segítségnyújtásra, így érdemes minél előbb megtanítani a gyerekeknek, hogy vészhelyzetben okosan, talpraesetten viselkedjenek. Érdemes már kicsi korban elkezdeni, hiszen így sokkal jobban rögzül bennük az információ, és később már biztos alapokra építkezhetnek.

A gyerekek óhatatlanul szenvednek olykor kisebb baleseteket: elesnek, lehorzsolják a térdüket, megütik magukat. Amikor ezeket a sérüléseket ellátjuk, mindig részletesen magyarázzuk el nekik, hogy mit és miért teszünk, ettől egyrészt kevésbé tűnik ijesztőnek a helyzet, másrészt tanulnak is belőle.

A gyerekek hihetetlenül gyorsan tanulnak, már háromévesen tökéletesen kezelik az okostelefonokat, ezért bátran elkezdhetjük az elsősegélymódszerek oktatását már ilyen pici korban is.

Semmi bonyolult dologra nem kell gondolni, elegendő az alapvető elsősegélyt megtanítani, annyit legalább, hogy mi a teendő vészhelyzetben, mit kell tenni, milyen telefonszámot kell hívni és milyen információkat kell elmondani a telefonban?

A gyerekek nagy része már egészen fiatal korban tudja kezelni a telefonokat, már csak az alapvető hívószámok megtanítására kell megtanítani őket: fontos, hogy fejből tudják tárcsázni vész esetén a 112-t. Ezt akár már 3-4 évesen meg tudják jegyezni. Én magam otthon a faliújságra és a hűtőre is kitettem a 112-es hívószámot, ami vész esetén akár életet is menthet.

Megbeszéltem a gyerekekkel (és időről időre nem árt velük átismételni), hogy hogyan kell beszélni az operátorokkal, el kell mondani, hogy mi történt, hány sérült van, mi a pontos cím. Az elsősegélykészletet ismerete sem árt, óvodás vagy kisiskolás korban meg lehet mutatni nekik, mert így még a legváratlanabb helyzetekben is tudják majd, mi a teendőjük.

A legfontosabb megtanítani, hogy ne essenek kétségbe, ha vészhelyzet van.

Amennyiben tűz üt ki, tudniuk kell, hogyan kezdhetik meg az oltását, ha nincs felnőtt a közelben. Nagyobb tűz esetén fontos megtanítani nekik, hogy a lehető leggyorsabban hagyják el az adott területet, és valamilyen ruhadarabbal takarják el az orrukat és a szájukat.

A legtöbben sajnos a mai napig nem tudják, mi a teendő vészhelyzetben, s sajnos nem tudnának segíteni. Önök tudnák, mi a teendő, tudnának elsősegélyt nyújtani? Ha ebben bizonytalanok, akkor nem árt átismételni a legfontosabb elsősegélynyújtási tudnivalókat!

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.