Menü

Hogyan szokjunk le a körömrágásról?

Bizony nagyon nehéz leszokni a körömrágásról, hiszen ez is egy függőség. Az még nem elég, hogy eldöntjük, leszokunk róla, meg is kell tenni az első lépéseket. Mi válthatja ki ezt és milyen módszerek segíthetnek a leszokásban?

A körömrágás legtöbbször gyermekkorban kezdődik és sokan felnőttként maguktól elhagyják ezt a szokást. Ha azonban mégis megmarad, nehéz leszokni róla. Mit tehetünk, hogy elhagyjuk ezt a rossz szokást?

A körömrágás mögött legtöbbször valamilyen mentális probléma áll, hiszen kényszeres cselekedetről van szó, melynek oka általában valamilyen mentális probléma.

Sokan ezeket a pótcselekvéseket az érzelmeik szabályozására, a stressz és a szorongás „kezelésére” használják.

Hogyan kezdhetjük el a leszokást?

A legfontosabb ebben is a fokozatosság, lépésről lépésre kell haladnunk. Ha sikerül szép hosszúra megnövesztenünk a körmeinket, akkor nőként már attól sikerélményünk lesz, hogy szép és ápolt külsőt biztosít.

Rövid körmök is hozhatnak sikert a cél érdekében, mert ugye logikus, hogy minél rövidebbek a körmeink, annál kisebb annak az esélye, hogy elkezdjük rágni. Figyeljünk oda, hogy rendszeresen vágjuk vagy reszeljük le a körmeinket és próbáljuk röviden tartani.

Keressünk alternatív elfoglaltságot, mozogjunk!

Keressük meg azokat az elfoglaltságokat, amelyek segítenek elterelni a figyelmet a körömrágásról. Sportolás, futás, bicajozás vagy úszás közben biztosan nem fogjuk rágcsálni a körmeinket.

Járjunk manikűröshöz!

Két előnye is van annak, ha manikűröshöz járunk: az egyik, hogy mindig szépek és ápoltak lesznek a körmeink, továbbá nagy valószínűséggel nem fogjuk lerágni azokat, hiszen pénzt fizettünk a gyönyörű eredményért. A műköröm vagy géllakk pedig egy-két hétig kitart, s ez idő alatt nem fogjuk rágni a körmeinket.

Próbáljuk ki a körömrágás elleni lakkot!

Kaphatók olyan speciális körömlakkok, melyeknek annyira rossz ízük van, hogy elveszi a kedvet a körömrágástól.

Rágógumizás vagy cukormentes cukorkák.

Ha mindenáron rágni szeretnénk valamit, próbáljunk rágógumit vagy cukormentes cukorkát rágcsálni, hogy eltereljük a figyelmet a körömrágásról.

A körmeink rágása nem csak esztétikailag, hanem egészségügyileg is egy probléma. Káros hatással lehet a körömre és az ujjbőrre is, a körmök törékenyebbek lehetnek, könnyebben berepedhetnek vagy letörhetnek, emellett a körömrágás baktériumokat is bejuttathat a szervezetbe, ami fertőzéseket okozhat, ezért fontos ezt a szokást megszüntetni.

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.