Menü

A jacuzzi jótékony hatásai szervezetünkre

Ki ne ismerné a pezsgőfürdőzést, hiszen régóta ismert és közkedvelt dolog a kis medencében vagy kádban ázni, de nem csak lelkünknek tesz jót, hanem a testünknek is.

A jacuzzi a hétköznapi nyelvezetben masszázskádat, pezsgőfürdőt jelent. Nevét egy olasz, hét testvérből álló család nevéből kapta, akik az 1900-as évek elején indítottak vállalkozást az Egyesült Államokban. Eredetileg nem a pezsgőfürdők gyártása volt a cél, foglalkoztak ők mindennel, ami a vízhez és gépekhez volt köze, például öntözőrendszerek és szivattyúk gyártása. A masszázskád ötlete akkor bukkant fel, amikor a család egyik tagjának vízi terápiára volt szüksége, így megépült az első szerkezet. Innentől pedig nem volt megállás, hiszen az egészségügy is elkezdte alkalmazni gyógymódként, kórházak is rendeltek a termékből.

A jacuzzi lényege, hogy a vízbe levegőt, vagyis levegőbuborékokat juttatnak, illetve különböző erősségű vízsugarakat használnak, melyek egyfajta masszázst alkalmazva pozitív hatással vannak egészségünkre. A buborékok egy finom, puha, kényeztető érzést nyújtanak, a vízsugarak pedig kicsit erősebben dögönyöznek. Azzal, hogy vízben ülünk, eleve egy ellazult állapotot idézünk elő, pihentetjük testünket, hiszen a vízben izmaink ellazulnak, elménk pedig pihenőre távozik.

Mint tudjuk, a masszázs javítja a vérkeringést, mely jótékony hatással van a szív- és érrendszert érintő gondokra, emellett az izmok vérellátása is javul, a visszerek is elkerülhetőek. Gyorsul a vérkeringés, csökken a vérnyomás, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy eközben az anyagcsere is gyorsul, sőt a cellulitisz okozta látványos elváltozások is csökkennek. Ugye-ugye, tisztul a szervezet, és ha már erről beszélünk, akkor gondoljunk arra is, hogy ezzel együtt immunrendszerünk is hatásosabban fog működni. A vízben súlyunk jó részét nem érezzük, ezért a mozgásszervi megbetegedések és panaszok is jól kezelhetők és enyhíthetők. Sportolóknak is ajánlott a rendszeres használata, könnyebb és gyorsabb a regenerálódás egy-egy sérülés, vagy terhelés után.

Egyes kutatások azt is kimutatták, a hogy a rendszeres meleg vízben való tartózkodással a vércukorszint csökkenése is elérhető. A vérkeringés javításával fejfájásunkat is kezelhetjük vele, a stressz okozta idegességet is elűzhetjük. Végül pedig azt is számításba vehetjük, hogy igen jó közös program lehet párunkkal vagy barátainkkal, egy kis masszázzsal teli fürdőzés.

A jacuzzi arra jó, hogy lazítsunk, izmaink és fáradt tudatunk felfrissüljön, lelkünk megpihenjen, tökéletes relaxáció egy hosszú nap után a kádban vagy egy kis medencében fekve kikapcsolódni.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.