A társasjátékok fejlesztő hatása
- Dátum: 2024.07.11., 07:38
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- együttműködés, életkor, emberi interakciók, felnőtt, joker, koncentrációs készség, memóriafejlesztő. logikai, munkahelyi csapatépítés, szem-kéz koordináció, társasjátékok fejlesztő hatása, türelem
A társasjátékok fejlesztő hatása talán sokaknak nem ismeretlen, hiszen köztudottan fejleszti a koordinációs készségeket, ezért a gyerekeknek már egészen kicsi, pár éves kortól hasznos lehet. Játszva sokkal könnyebben megy vele a számolás megtanulása, és a színek és formák megismerése, valamint a szem-kéz koordináció fejlesztése is, ráadásul türelemre is megtanít.
A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.
A társasjátékok fejlesztő hatása számos területen megmutatkozik, ami miatt ez az egyik legnépszerűbb kellék, nézzük mi mindenre van jó hatással!
A logikára mindenképp!
A memóriafejlesztő és a logikai társasjátékok figyelemre késztetik a gyerekeket, így a koncentrációs készség javítására is kiválók, de segít fókuszálni is, ami sokszor egy felnőttnek is kihívást jelent.
Hogyan válasszunk társasjátékot?
A felnőttek számára is hasznos, de a társasjátékok fejlesztő hatása a gyerekeken látszik meg igazán, s bár a választás nem egyszerű, szerencsére óriási a kínálat belőlük. Amikor társast veszünk, vegyük figyelembe a gyerekek életkorát.
Kicsiknek a gondolkodás, a logika, valamint a memória fejlesztése lehet a fő feladat, de a kommunikációs- és szociális készségek is fejlődjenek, ezért érdemes olyan játékot venni, ami ezeket segíti.
Nagyobbaknak más szempontok alapján válasszunk. Náluk már fontossá válik a fókuszálás elsajátítása és a koncentráció javítása, emellett a csoportban való együttműködés és alkalmazkodás kialakítása és fejlesztése.
A társasjátékok között számos változat van, amelyek az egész családnak szólnak, felnőtteknek is szórakoztatók. Ilyenek a memóriát fejlesztő társasjátékok, a logikai társasjátékok, az együttműködésre ösztönző, vagy kooperatív társasjátékok.
A kooperatív társasjáték segít megérteni az emberi interakciókat, segít elismerni mások teljesítményét és elfogadni a vereséget. Ez mindenkinek hasznos lecke lehet – játékos formában.
Tovább megőrizhetjük mentális fittségünket, ha sok társas- és kártyajátékot játszunk - állapította meg egy kutatás. Az Edinburghi Egyetem tudósai megállapították, hogy azok, akik rendszeresen játszanak, jobb eredményeket érnek el a gondolkodást igénylő feladatokban és a memóriateszteken. Léteznek ma már online, virtuális társasjátékok is, ha nem megoldható a személyes jelenlét.
A felnőtteknek való társasjátékok sok hasznos célt szolgálnak és sok területen segítik a fejlődést. E játékok segítségével sokkal könnyebb lehet a generációk közötti kapcsolatok elmélyítése, de gyakran használják munkahelyi csapatépítések alkalmával is.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!