Menü

A társasjátékok fejlesztő hatása

A társasjátékok fejlesztő hatása talán sokaknak nem ismeretlen, hiszen köztudottan fejleszti a koordinációs készségeket, ezért a gyerekeknek már egészen kicsi, pár éves kortól hasznos lehet. Játszva sokkal könnyebben megy vele a számolás megtanulása, és a színek és formák megismerése, valamint a szem-kéz koordináció fejlesztése is, ráadásul türelemre is megtanít.

A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.

A társasjátékok fejlesztő hatása számos területen megmutatkozik, ami miatt ez az egyik legnépszerűbb kellék, nézzük mi mindenre van jó hatással!

A logikára mindenképp!

A memóriafejlesztő és a logikai társasjátékok figyelemre késztetik a gyerekeket, így a koncentrációs készség javítására is kiválók, de segít fókuszálni is, ami sokszor egy felnőttnek is kihívást jelent.

Hogyan válasszunk társasjátékot?

A felnőttek számára is hasznos, de a társasjátékok fejlesztő hatása a gyerekeken látszik meg igazán, s bár a választás nem egyszerű, szerencsére óriási a kínálat belőlük. Amikor társast veszünk, vegyük figyelembe a gyerekek életkorát.

Kicsiknek a gondolkodás, a logika, valamint a memória fejlesztése lehet a fő feladat, de a kommunikációs- és szociális készségek is fejlődjenek, ezért érdemes olyan játékot venni, ami ezeket segíti.

Nagyobbaknak más szempontok alapján válasszunk. Náluk már fontossá válik a fókuszálás elsajátítása és a koncentráció javítása, emellett a csoportban való együttműködés és alkalmazkodás kialakítása és fejlesztése.

A társasjátékok között számos változat van, amelyek az egész családnak szólnak, felnőtteknek is szórakoztatók. Ilyenek a memóriát fejlesztő társasjátékok, a logikai társasjátékok, az együttműködésre ösztönző, vagy kooperatív társasjátékok.

A kooperatív társasjáték segít megérteni az emberi interakciókat, segít elismerni mások teljesítményét és elfogadni a vereséget. Ez mindenkinek hasznos lecke lehet – játékos formában.

Tovább megőrizhetjük mentális fittségünket, ha sok társas- és kártyajátékot játszunk - állapította meg egy kutatás. Az Edinburghi Egyetem tudósai megállapították, hogy azok, akik rendszeresen játszanak, jobb eredményeket érnek el a gondolkodást igénylő feladatokban és a memóriateszteken. Léteznek ma már online, virtuális társasjátékok is, ha nem megoldható a személyes jelenlét.

A felnőtteknek való társasjátékok sok hasznos célt szolgálnak és sok területen segítik a fejlődést. E játékok segítségével sokkal könnyebb lehet a generációk közötti kapcsolatok elmélyítése, de gyakran használják munkahelyi csapatépítések alkalmával is.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Nordic walking – séta, ami jóval több a sétánál

A nordic walking – magyarul „északi gyaloglás” – első pillantásra egyszerű sétálásnak tűnhet két bottal. Ám ennél sokkal többről van szó: egy rendkívül hatékony, egész testet átmozgató, bárki által elsajátítható mozgásformáról, amely a skandináv országokból indult világhódító útjára.