Számos veszély leselkedhet a strandon, uszodában
- Dátum: 2024.06.11., 19:26
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- allergia, baktérium, betegségek, előírás, fájdalmas, felfázás, fertőzés, fülgyulladás, gyógyszerek, hasmenés, horzsolás, hőguta, hűsölés, kánikula, kiszáradás, kullancs, megbetegedés, meleg, napszúrás, nyár, strand, szénanátha, tél, vakáció, veszélyes
Az úszás vitathatatlanul egészséges, azonban a strandon, úszómedencében lévő kórokozók fertőzéseket okozhatnak.
Ismét itt a strandszezon, azonban a fürdőkben nem csak nyáron leselkednek ránk veszélyek, ezért nagyon fontos, hogy a fertőzéseket mindig igyekezzünk elkerülni, különben könnyen elkaphatunk valamilyen húgyúti vagy hüvelyfertőzést, de fülgyulladás és szemfertőzés is kialakulhat.
Hogyan vigyázzunk az egészségünkre?
Óvjuk a füleinket!
Az egyik leggyakoribb betegség a fülgyulladás, mely strandolás alkalmával meglehetősen gyakran fordul elő, nagyon fájdalmas lehet és az esetek nagy részében szakorvosi tisztítást, kezelést igényel. A gyerekek nagy része már találkozott a középfülgyulladással, mely igen fájdalmas betegség.
Úszás, strandolás közben sajnos gyakran kerül víz a fülbe, ami a külső hallójáratok gyulladását okozhatja. A fürdősapka nem biztosít 100 százalékos védelmet, sőt tapasztalatom alapján a víz bekerül a sapka alá, ezért a fül védelmére a gyógyszertárakban kapható speciális szereket, víztaszító hatású fülolajat ajánlom. Ha már kialakult a fertőzés, az úszás tilos.
A nők rettegett félelme a hüvelygomba.
Strandolás után a nők gyakran szenvednek különböző hüvelyfertőzésektől vagy a hüvelygomba tüneteitől. Vannak olyan szerek melyek megelőzés céljából használhatók, és a hüvely flóráját egyensúlyban tartják.
A lábgörcs magnéziumhiány oka, ennek megelőzéséről is gondolkodhatunk edzés előtt.
A lábgomba gyakori betegség, a strandolás, uszodák leggyakoribb kellemetlen velejárója, a papucs segít megelőzni a fertőzést, illetve a lábujjaink szárazra törlése, fertőtlenítése ajánlott.
A strandolás veszélyei között említhetjük a napszúrást, mely ellen sapkával, a fej eltakarásával védekezhetünk, kerüljük a déli meleget, a közvetlen napsugárzást, a nem szellőző ruhákat és a melegben végzett, kimerítő fizikai munkát, sportot.
A strandon ne felejtsünk el védekezni a napégés ellen. Noha sok napégéstől védő szer vízlepergető, azért tanácsos többször is bekrémezni magunkat és családtagjainkat.
Talán nem kifejezetten a strandolás veszélyei között tartjuk számon, de mióta a Balaton partján strandolásunk alkalmával a kisfiam hátába egy kullancs kapaszkodott, így azóta erre is figyelek. Strandolás után érdemes megvizsgálni a testet, nincs-e rajta kullancs.
A strandolás kellemetlen velejárói között találkozhatunk felfázással, fülgyulladással, húgyúti diszkomfortérzettel, hólyagproblémákkal, fertőzésekkel, körömgombával, hasmenéssel, pedig sokat tehetünk azért, hogy megelőzzük a leggyakoribb nyári megbetegedéseket. Kérem fokozottan vigyázzanak a gyermekeikre és kerüljék a fürdésre alkalmatlan helyeket! Jó strandolást kívánok!
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!