Az allergiát kezelni kell!
- Dátum: 2024.06.10., 19:39
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- allergia, alvásproblémák, antihisztamin, asztma, elhanyagolt, erősség, fülgyulladás, immunreakció, kezeletlen, légúti, megnehezít, mindennapok, orr-, orrdugulás, orrfolyás, pollenszezon, szem-, szénanátha, torokviszketés, tünet, tünetek, tüsszögés, veszélyei
Az allergia, mivel az immunrendszer téves reakciója folytán alakul ki, nem gyógyítható, viszont hatékonyan kezelhető betegség Az elhanyagolt és kezeletlen allergia azonban szövődményeket okozhat, szénanáthás tüneteinket már a pollenszezonban vagy azt megelőzően fontos kivizsgáltatni és elkezdeni az esetleges kezelés.
Az allergia tömegeket érint Magyarországon, becslések szerint minden negyedik ember szenved tőle.
Cikkünkben a légúti allergiára térnénk ki, mely jellemzően náthás tüneteket jelent és általában a pollenek okozzák, de kiválthatnak ilyen problémát állati szőrök és házi poratka is.
A tünetek komolyan megnehezítik a mindennapjainkat, emellett komoly szövődményekkel is járhatnak, ezért fontos a mielőbbi kivizsgálása, pláne akkor, ha már a megelőző években is voltak tüneteink. A kezelést az orvosi utasításoknak megfelelően elkezdeni vagy folytatni, ebben allergológus szakember segíthet.
Az allergiás tünetek kellemetlenek és megzavarják a normális hétköznapjainkat. Az állandó orrcsavarás, tüsszögés kimeríti az embert és alvásproblémákhoz, kimerültséghez vezethet. Tapasztalatból írom, hogy ha a bedugult orrtól nem kapunk rendesen levegőt, akkor nem élvezhetjük az illatokat és ízeket. A kivörösödött szem pedig viszket, könnyezik, ég és természetesen pont dörzsölni lenne tilos, ám én ezt sosem tudom sokáig megállni.
Az allergiás tünetek három lépésben enyhíthetők:
Kerüljük az allergéneket, amennyire csak lehet! Ez természetesen nem mindig lehetséges.
Válasszunk gyógyszeres kezelést a tünetek enyhítésére!
Egyeztessünk orvosunkkal az immunterápia lehetőségéről!
A nem kezelt vagy nem jól kezelt allergia szövődményekkel járhat!
Az allergiavizsgálatról már írtunk korábban oldalunkon, érdemes egy kattintással belenézni az ott fellelhető információkba:
https://hajraegeszseg.hu/cikk/2023-07-20/vigyazat-jon-a-parlagfuszezon
https://hajraegeszseg.hu/cikk/2023-05-26/natha-vagy-szenanatha
https://hajraegeszseg.hu/cikk/2023-04-16/torokfajas-vagy-allergia-mutatjuk-a-kulonbseget
https://hajraegeszseg.hu/cikk/2023-04-05/a-kezeletlen-allergia-veszelyei
https://hajraegeszseg.hu/cikk/2023-03-31/a-tavaszi-allergiak-elkerulhetetlenje-a-pollenallergia
Az allergiateszt bőrteszttel és vérvétellel történik, melyek után állapítja meg a diagnózist az orvos és állítja össze a megfelelő kezelést.
A tüneti gyógyszerek között szerepel antihisztamin, orrspray, szemcsepp, a nem gyógyszeres módszerek között pedig említhető az immunterápia is, különböző teák, orrsprayk, homeopátiás szerek és egyéb alternatív megoldások.
Az orvosi kontroll azoknak is fontos, akik már szednek gyógyszert, hiszen a korábbi évek kezelési módszerein, adagoláson elképzelhető, hogy változtatni kell. Figyeljünk oda az allergiára és éljünk teljes életet!
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.