Menü

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.

A szervezet ugyanis sokkal jobban hasznosítja belőle a fehérjét, mint más élelmiszerekből. Ha elhagyod a fehérjét, sajnos azzal jelentősen növeled a csonttörés és a csontritkulás kockázatát. Ha kevés fehérjét fogyasztasz, feltétlenül szedj kalcium és D-vitamin táplálék-kiegészítőt, de arra figyelj, hogy étkezéssel együtt vedd be, mert úgy könnyebben hasznosul.

Nem lesz szükséged alapozóra és korrektorra

Nyugodtan elfelejtheted a korrektort! A tej aknét okoz, így a fehérjementes diéta egy méregdrága bőrszépítő kúrával is felér. A tej tesztoszteronhoz hasonló hormonokat tartalmaz, amelyek serkentik a bőr zsírosodását, ezáltal hozzájárulnak a pattanások és az aknék megjelenéséhez.

Csökken a rákos betegségek kockázata

A svéd kutatások szerint napi egy pohárnál több tej fogyasztása megduplázza a petefészekrák kialakulásának a kockázatát, míg a Harvard Egyetem kutatásai során arra jutottak, hogy már napi két pohár 34%-kal emeli a férfiaknál a prosztatarák kockázatát. A kutatók ezt a tejben található hormonokkal magyarázzák, amelyek tápanyagként szolgálnak a rákos sejtek növekedéséhez.

Felborul az emésztőrendszer egészsége

Amint abbahagyod a fehérje fogyasztását, azzal a probiotikumok bevitelét is mellőzöd. Az egészséges baktériumok, amelyek leginkább a joghurtban és a lágy sajtokban találhatóak, gondoskodnak az emésztőrendszer egészséges működéséről. Jó tudni, hogy probiotikum nemcsak a tejtermékekben található, hanem a savanyú káposztában és a savanyúságokban is.

Hízást okoz

A vaj, a jégkrém és a teljes tej nem éppen fogyókúrás ételek. Egy svéd kutatás szerint azoknak, akik sok zsíros fehérjét fogyasztanak, több mint a fele jelentősen elhízik 12 év alatt, szemben azokkal, akik zsírszegényen étkeznek. A fehérje gazdag zsír- és fehérjeforrás, kiválóan telít, mivel lassan emészthető. Alakod érdekében, fogyasztása mellett kerüld a többi zsírforrást, mint a magvak és a tojás, vagy a tejtermékekből válaszd a zsírszegény változatokat.

Felpuffaszt

Ha puffad a hasad a fehérje elhagyásával, azért a legtöbbször a szója a felelős. Ugyanis a leggyakoribb tejhelyettesítő, a szója igen nehezen emészthető, főleg, ha hirtelen kezded el fogyasztani. Oligoszacharidot, azaz cukormolekulákat tartalmaz, amelyet a szervezet nem tud könnyen feldolgozni, ezért puffadáshoz és gázosodáshoz vezet.

Csökken a halálozási kockázat

A kutatások során azt találták, hogy azoknak a nőknek, akik napi 3 vagy annál több pohár tejet ittak, közel duplájára emelkedett a halálozási kockázatuk az elkövetkező két évtizedben, szemben azokkal, akik csak napi egy pohárral fogyasztottak. A kutatók ezt a hatást a D-galaktóznak tulajdonítják, amely a tejcukor egyik bomlásterméke.

A D-galaktóz oxidatív stresszt és gyulladást okoz, így a különböző krónikus betegségek kiváltója. Érdekes módon az erjesztett tejtermékek, mint a joghurt és a sajt, alig vagy egyáltalán nem tartalmaznak D-galaktózt. Így azok, akik a tej helyett inkább a joghurtot és a sajtot választják, csökkentik a halálozási kockázat esélyét.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

Szotyola az egészségért

Apró magocskák, melyek általában szürke-fehér csíkosak, legtöbbet a boltok polcain mosolyognak szembe velünk egy-egy zacskóba csomagolva. Finomság, de egészség is ücsörög a csomagokban.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.