Menü

Miért nem jó, ha sok nő dolgozik együtt?

Ha egy munkahelyen csak nők dolgoznak vagy sok nő dolgozik együtt, akkor az az esetek többségében konfliktusokhoz vezethet. De mi lehet ennek az oka? Mi az a méhkirálynő-szindróma?

Sok nő tapasztalta már, hogy más nők megnehezítik az életüket a munkahelyükön, sőt, adott esetben még a felmondáson is gondolkodtak már. Az 1970-es években a tudósok még kifejezést is alkottak a jelenségre, ez pedig a "méhkirálynő-szindróma".

Miért vannak konfliktusok a munkahelyen?

A munkahelyünk nem véletlenül a konfliktusok legtermékenyebb táptalaja – olyan emberekkel töltjük ott együtt időnk jelentős részét, akiket nem önként választunk. Egyes hozzáállás szerint a konfliktusok életünk természetes velejárói, sőt előnyünkre is válhatnak, ha megtanulunk jól bánni velük. A konfliktus esély a fejlődésre.

Szakértők szerint a konfliktuskezelés és az annak alapját képező kommunikáció is mind lényegében jól fejleszthető készségek.

Hogyan kezeljük a munkahelyi konfliktusokat?

Mivel a munkahelyi konfliktusok nagyszabású válságokat képesek kiváltani, a lehető leggyorsabban kell kezelni őket. Ha sikerül beazonosítanunk, hogy mi konfliktusaink elsődleges okozója, máris elindultunk a megoldás felé, ám sajnos nem létezik egyetlen, univerzális gyógyír, amellyel minden munkahelyi gond egy csapásra megoldódik, van azonban néhány olyan gondolat, amellyel sokat tehetünk a munkahelyi harmonikusabb légkör megteremtéséért.

A konfliktuskezelés azért szükséges, mert, ha képesek vagyunk rendezni szakmai kapcsolatainkat, akkor a munkahelyi nézeteltérések nem emésztik fel energiáink nagy részét, jobban tudunk a feladatainkra koncentrálni.

A munkahelyi konfliktusok sok esetben abból fakadnak, hogy mindannyiunknak mások a szükségleteink, más igényeink és követelményeink vannak. A munkahelyi konfliktusok lehetnek nyíltak vagy rejtettek, de ha hosszú ideig nem oldódnak meg, a krónikus stressz mellett a csapatok felbomlásához is vezethetnek.

Mi a megoldás?

Kommunikáljunk! Kezdeményezzünk! Beszéljünk a konfliktus kiváltó okáról! Vállaljuk fel tévedéseinket, vállaljuk fel a felelősséget és keressük meg közösen a megoldásokat. Ha egyedül nem boldogulunk, jelezzük a vezetőnek, aki segíthet olyan mediátort lehet keresni, aki elősegíti a kommunikációt és a megoldás megtalálását. Mindenképp egy külsős, pártatlan mediátor a legjobb megoldás.

A munkahelyi konfliktusra nem szabad feltétlen rosszként tekinteni, amit mindenáron el kell kerülnünk. jelzi, hogy valamit meg kell változtatni, hogy a kollégák között kialakult különbségeken és ellentmondásokon dolgozni kell.

Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje és a Tűzoltók Világnapja

A hagyományoknak megfelelően évtizedek óta Szent Flórián halálának napján, május 4-én tartják a tűzoltók világnapját. Hazánkban is több helyen találunk Szent Flórián szobrot.

Sikeres emberek szokásai

A sikeres emberek szokásai gyakran hasonlók bizonyos dolgokban, még akkor is, ha különböző területeken értek el sikert. Ezek a szokások nem garantálják az eredményeket, de nagymértékben hozzájárulhatnak az érvényesüléshez. Íme néhány gyakori szokás, amit sok sikeres ember gyakorol!

Rucking, egy hátizsákos fitnesztrend

A rucking nem csupán egy újabb fitnesz őrület, hanem egy hatékony és izgalmas edzésforma is. Mi is pontosan a rucking, és miért érdemes kipróbálni?

Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.

Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.