Lustaság fél egészség? Avagy a semmittevés előnyei
- Dátum: 2024.04.05., 04:21
- Martinka Dia
- képek:pexels.com
- előnyei, jellemvonás, kemény munka, konfliktus, lazítás, lustaság, pihenés, semmittevés, sikeres, szünet, tanulmányok
A lusta embereket gyakran megbélyegzik. Sokan úgy vélik, hogy a kemény munka számít, a semmittevés pedig nem vezet sehová, a lusta ember nem lesz sikeres az életben, más tanulmányok szerint a lustaságnak számos előnye is akad. Miért és hogyan lehet hasznos a lustaság? Erről lesz ma szó.
Amikor képtelenek vagyunk rászánni magunkat arra, hogy nekiálljunk annak, amit terveztünk, vagy amit muszáj lenne megcsinálnunk, bizonyos tanulmányok szerint nem is kellene olyan mérgesnek lennünk magunkra.
Egy lusta ember azért képes okosan és hatékonyan cselekedni, gondolkodni, mert mindig a legegyszerűbb megoldásokat keresi, s lehetséges, hogy épp emiatt tudja kiváló minőségben elvégezni az adott feladatot.
A lustaság segít optimalizálni a folyamatokat, hiszen ahhoz, hogy valamit rövid időn belül elvégezzünk, bizonyos folyamatokat automatizálni kell, hogy ne legyen időpazarlás. Egy lusta ember biztosan kitalál valamit, hogy mielőbb végezzen a munkával, ennek eredményeként a munkafolyamatot gyorsabban elvégzi.
A lusta emberek jó tulajdonsága, hogy tudják, hogyan kell rangsorolni!
A lusta emberek a munka megkezdése előtt elgondolkodnak, hogy megéri-e az erőfeszítés, amit a végén kapnak cserébe. Ha egy lusta ember azzal érvel, hogy a lustasággal megspórolt időt olyan dologra fogja fordítani, ami számára igazán fontos.
A lusta ember mindent megtesz, hogy ne keveredjen felesleges konfliktusokba, így általában megakadályozza azokat. Olykor a vezetők között is akadnak lusta emberek, ők tudják a legjobban, hogyan lehet leosztani a feladatokat, ettől függetlenül lehet jó vezető.
Lusta ember okos?
Akik szerint igen, ők azzal érvelnek, hogy lustaságuk miatt kevesebb időt fordítanak a feladataikra, emiatt kreatívabbnak kell lenniük és tudniuk kell, hogyan tudják maximálisan kihasználni az erejüket a gyorsabb eredmény elérése érdekében.
Lustaságunk mértéke és gyakorisága összefügg azzal, mennyire vagyunk általában véve lelkiismeretesek, fegyelmezettek, céltudatosak, ugyanakkor az is közrejátszik, hogy mennyire rendelkezünk a feladathoz szükséges készségekkel.
A lusta emberek szeretik hangoztatni, hogy a lustaság nem a legrosszabb jellemvonás, hiszen előnyükre is tudják fordítani, ezzel rengeteg lehetőséget adva az életben, arról nem is beszélve, hogy mindenkinek szüksége van a szünetre és a pihenésre. Ettől természetesen nem kell beletörődnünk abba, hogy örökké halogassuk a teendőinket és a semmittevés legyen a nap nagy része, de olykor megengedhetjük magunknak a lazítást.
Hogyan lehetünk hatékonyak csapatban?
A hatékony csapatmunka előnyeit, jelentőségét, szabályait kutatva arra voltam kíváncsi, hogyan működik a csapatmunka, melyek a szabályai, hogyan lehet hatékonyabbá tenni a munkavállalók közötti együttműködést? Erre kerestem meg a válaszokat!
Stresszkezelés hatékonyan
Teljesen igaza van azoknak, akik szerint a stressz lehet pozitív hatású is, lehet teljesítményfokozó, lehet egy egészséges mértékű izgalom, egy pozitív dopping.
Az összeköltözés pszichológiája
Manapság egyre több fiatal pár kezdi közös életét összeköltözéssel a házasságot megelőzően, vagy azt helyettesítve. Felmerül a kérdés: az elköteleződés szempontjából vajon mennyiben más az összeköltözés, mint a házasság?
Szelfiturizmus?
Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.
Egy könyv jogainak védelme
Írtam egy könyvet, egy tudományos munkát, egy online cikket. Hogyan védjük meg az ötleteinket, és a szellemi jogainkat? Nem fogják ellopni az ötletemet? Mit tegyek, ha lemásolják a blogbejegyzésemet, kölcsönveszik az írásaim egy részét? Egyáltalán minek mekkora a súlya, a lopás az lopás, vagy nyilván egy cikk, nem egy kategóriába esik egy könyvvel? Ebben az írásban ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat.