Menü

Hogyan segíthetnek a kék színű ásványok?

A kék szín, a vízenergia színe. A víz pedig a tudást, az érzelmeket, az emberi kapcsolatot és az emberek közötti kommunikáció eleme. A kék szín a tudás, a nyugalom, a béke, az érzelmek és tudásvágy szimbóluma is.

A kék szín a torokcsakrához és a 3. szemhez is tartozik, a kommunikációban, a szellemi nyitottságban és a bölcsesség keresésében és megtalálásában is segíthet. A kék szín csökkenti a stresszt, nyugtató hatású.

A katolikus hit szerint a kék Mária színe és egyes angyalokhoz is a kék színt társítják: Gábriel arkangyal színe a halvány-türkizes kék, míg Michael arkangyal színe a királykék-sötétkék.

Akik a kék színre vágynak gondoskodóak, türelmesek, higgadtak, jól kommunikálnak. Stabilitásra törekszenek és érzelmes emberek.

Ki viseljen kék színű ásványt? Aki szeretne bölcsebbé válni, jobban meglátni az összefüggéseket a dolgok között, szeretne kapcsolatba kerülni az angyalokkal, szeretne javítani a kommunikációs készségein. Olyanok számára pozitív hatással bír, aki nyugalomra, békére vágyik és harmóniára törekszik.

A feng shuiban a kék szín (feketével) a karrier, az emberi kapcsolatok színe, használata otthonunk északi területén ajánlott.

Az Akvamarin a bátorság, a gazdagság, a jó kommunikáció ásványköve. Gyógyító hatással bír nátha, autoimmun-betegség, szembetegségek, depresszió, pajzsmirigybetegség, hormonháztartási zavarok, anyagcserezavarok, a lép- és a máj megbetegedése esetén. Segít az önkifejezésben és abban, hogy az igazságot a hazugságtól meg tudjuk különböztetni.

A Lápisz lazuli vagy lazurkő stresszoldó-hatású, segít a depresszió leküzdésében, az immunrendszer erősítésében, energiával tölt fel, csökkenti a vérnyomást. Jó hatással van a pajzsmirigy megbetegedéseiben, Erősíti az önbizalmat, segíti a kommunikációt, támogatja a spiritualitás fejlődését, és védelmez.

A Türkiz a kommunikáció, a nyugalom, a kreativitás és az önbizalom köve. Erős védelmező kő. Gyógyítja a pajzsmirigy megbetegedéseit, az izületi gyulladást, a gyomor- és bélproblémákat, a szem- az agy betegségeit. Fájdalomcsillapító, méregtelenítő kő, amely nevét Törökországról (első lelőhelyéről) kapta.

Az egész földi élet a Naptól függ, a napfényből alakítja át a növényi klorofill a fényenergiát kémiai energiává, ez a fotoszintézis. A magasabbrendű élőlények, így az ember is, a fényt nemcsak látásra használja, hanem szervezete bonyolult működésének szinkronizálására (alvás és ébrenlét ritmusa, növekedés, szexuális ciklusok, hormonális változások stb.) A napfény hiánya, a hosszú sötétség depresszív hatása közismert, és egyéb vegetatív ill. lélektani tünetek is összefüggésben vannak a besugárzó fény mennyiségével.

A színes fényalkotórészek hullámhosszukban különböznek egymástól, az elektromágneses hullámok pedig az élő szervezet egészére hatást gyakorolnak. A hatás főleg a látás folyamatában (a szemen keresztül) érvényesül, de ha nincs a látótérben, a bőrön át is kimutatható.

Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!

Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?

Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.

Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.