Menü

Életmódváltás, fogyókúra, alkoholstop, spórolás?

Hadd találjam ki! Idén lefogysz, leteszed a cigit, életmódot váltasz, futni fogsz, veszel terembérletet, előfizetsz diétás menüre, kevesebb alkoholt iszol, megtanulsz spórolni. Ismerős? Így kezdjük sokszor az új esztendőt.

„Sziasztok! Tudnátok nekem adni tanácsot, hogy hogyan álljak neki a fogyókúrának és az edzésnek? Tippek, ötletek, tanácsok. 30-40 kilótól szeretnék megszabadulni. Válaszokat előre is köszönöm.”

Vagy „Sziasztok! Mi a véleményetek a táncról? A tánc zsírégető? Lehet vele fogyni?”

„Boldog új évet mindenkinek! Eljött a január, ahogy terveztem kezdem az életmód váltás. Célom -10-15 kg májusig. Szerintetek, hogy kezdjem, mi a hatásosabb fogyás szempontjából?”

„Heti négy edzés mellett a szakaszos böjtölés vagy pedig a napi 5-6x étkezés kis adagokban segít elérni a céljaim?”

Nos legtöbb életmód közösségi oldal ezekkel a kérdésekkel van tele januárban. Máskor is egyébként, de ilyenkor különösen. Nincs semmi baj ezekkel a fogadalmakkal és a szándékkal, csak egy dolog fontos nagyon, ahogy a mondás is tartja: „az edzésnél egy dologra kell különösen figyelni: hogy elkezdődjön.” Különben hiába a terembérlet, otthonról sok minden nem fog változni.

Az életmódváltáshoz szükséges az elszántság, az akaraton túl a kitartás és egy jó terv, egy olyan időbeosztás, amelyben helyet kap állandó sávként heti háromszor-négyszer az edzés, legyen az bármilyen számunkra kedvelt testmozgás. Ha ez egy séta a munkahelyre és vissza, az már egy jó kezdet.

Az étrenden is könnyű változtatni, HA apró lépésekkel kezdjük, ne tegyük túl magasra az elvásárokat magunkkal szemben és ne drasztikus módon kezdjük, mert hamar elbukunk. Az első, amit tehetünk, hogy néhány alapélelmiszer lecserélünk reform ételekre, zabpehelyre, zablisztre, természetes édesítőre, egészségesebb zsiradékra, több friss élelmiszerre és kevesebb feldolgozott, fagyasztott, félkész ételre.

Ismét elindult egy új év, amely lehetőséget ad arra, hogy átgondoljuk, min szeretnénk változtatni az életünkben. A testmozgás beiktatása az egyik legjobb fogadalom, csak profitálhatunk belőle.

Szintén hasznos ígéret, ha megfogadjuk és betartjuk, hogy ettől az évtől kezdve rendszeresen részt veszünk szűrővizsgálatokon. Ha eddig ezt elsumákoltuk, akkor eljött az ideje, hiszen ezeknek a vizsgálatoknak a segítségével hozzájárulhatunk az esetleges betegségek korai stádiumban való felismeréséhez. A legtöbb szűrővizsgálat ráadásul gyors, mindössze pár perc és lehet, hogy kellemetlenek, de a legtöbb esetben fájdalommentesek.

A mesterséges intelligencia használatának előnyei és hátrányai

A mesterséges intelligencia-rendszerek legtöbbje biztonságos és hasznos, növeli a hatékonyságot és költségmegtakarítást tesz lehetővé, egyes rendszerek ugyanakkor kockázatokat is hordoznak magukba, ezért ezek szabályozást igényelnek.

Miért jó, ha van nyelvvizsgánk

Egy nyelvvizsga megszerzése számos előnnyel jár, mind az egyéni életben, mind a szakmai karrierben. A nyelvvizsga igazolja a nyelvtudásodat, ami növeli a munkavállalási esélyeket, lehetőséget ad a továbbtanulásra külföldön, és javítja a kommunikációs készségeidet a mindennapi életben is.

Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?

Probiotikum, higiénia, és tudatosság a nyugodt utazásért

Napsütés, tengerpart, finom ételek – a nyaralás sokak számára a kikapcsolódás csúcspontja. Ám az élményt könnyen beárnyékolhatja egy kellemetlen gyomorrontás vagy hasmenés. Szerencsére némi tudatossággal megelőzhetjük, hogy a pihenés napjait a mosdóban töltsük.

Zero waste: törekvés egy tisztább jövő felé

A modern világ elképesztő ütemű fejlődése és a fogyasztási szokásai hatalmas mennyiségű hulladékot termelnek. Szinte mindent eláraszt a szemét: a rengeteg visszamaradt PET-palack, a fesztiválok után maradó szeméthegyek éppen csak a felszínét mutatják egy mélyen gyökerező problémának. Túlzó vásárlási szokások, élelmiszer felhalmozás, a termelés határainak figyelmen kívül hagyása – ezek mind olyan jelenségek, amiket tudatossággal el lehetne kerülni.