Menü

Életmódváltás, fogyókúra, alkoholstop, spórolás?

Hadd találjam ki! Idén lefogysz, leteszed a cigit, életmódot váltasz, futni fogsz, veszel terembérletet, előfizetsz diétás menüre, kevesebb alkoholt iszol, megtanulsz spórolni. Ismerős? Így kezdjük sokszor az új esztendőt.

„Sziasztok! Tudnátok nekem adni tanácsot, hogy hogyan álljak neki a fogyókúrának és az edzésnek? Tippek, ötletek, tanácsok. 30-40 kilótól szeretnék megszabadulni. Válaszokat előre is köszönöm.”

Vagy „Sziasztok! Mi a véleményetek a táncról? A tánc zsírégető? Lehet vele fogyni?”

„Boldog új évet mindenkinek! Eljött a január, ahogy terveztem kezdem az életmód váltás. Célom -10-15 kg májusig. Szerintetek, hogy kezdjem, mi a hatásosabb fogyás szempontjából?”

„Heti négy edzés mellett a szakaszos böjtölés vagy pedig a napi 5-6x étkezés kis adagokban segít elérni a céljaim?”

Nos legtöbb életmód közösségi oldal ezekkel a kérdésekkel van tele januárban. Máskor is egyébként, de ilyenkor különösen. Nincs semmi baj ezekkel a fogadalmakkal és a szándékkal, csak egy dolog fontos nagyon, ahogy a mondás is tartja: „az edzésnél egy dologra kell különösen figyelni: hogy elkezdődjön.” Különben hiába a terembérlet, otthonról sok minden nem fog változni.

Az életmódváltáshoz szükséges az elszántság, az akaraton túl a kitartás és egy jó terv, egy olyan időbeosztás, amelyben helyet kap állandó sávként heti háromszor-négyszer az edzés, legyen az bármilyen számunkra kedvelt testmozgás. Ha ez egy séta a munkahelyre és vissza, az már egy jó kezdet.

Az étrenden is könnyű változtatni, HA apró lépésekkel kezdjük, ne tegyük túl magasra az elvásárokat magunkkal szemben és ne drasztikus módon kezdjük, mert hamar elbukunk. Az első, amit tehetünk, hogy néhány alapélelmiszer lecserélünk reform ételekre, zabpehelyre, zablisztre, természetes édesítőre, egészségesebb zsiradékra, több friss élelmiszerre és kevesebb feldolgozott, fagyasztott, félkész ételre.

Ismét elindult egy új év, amely lehetőséget ad arra, hogy átgondoljuk, min szeretnénk változtatni az életünkben. A testmozgás beiktatása az egyik legjobb fogadalom, csak profitálhatunk belőle.

Szintén hasznos ígéret, ha megfogadjuk és betartjuk, hogy ettől az évtől kezdve rendszeresen részt veszünk szűrővizsgálatokon. Ha eddig ezt elsumákoltuk, akkor eljött az ideje, hiszen ezeknek a vizsgálatoknak a segítségével hozzájárulhatunk az esetleges betegségek korai stádiumban való felismeréséhez. A legtöbb szűrővizsgálat ráadásul gyors, mindössze pár perc és lehet, hogy kellemetlenek, de a legtöbb esetben fájdalommentesek.

Hogyan befolyásolja a személyiségünk a sportolási szokásainkat?

A lelki beállítottságunk nagy hatással lehet arra, hogy milyen edzéstípusokat részesítünk előnyben, és hogyan motiváljuk magunkat a testmozgásra. Különböző lelki beállítottságok más-más megközelítéseket és motivációs tényezőket igényelnek. Az alábbi cikkben ezek variációjára nézhetünk meg példákat.

Tűzgyújtás szabadban és otthon: A gondtalan sütés-főzés szabályai

A nyári időszak beköszöntével egyre többen választják a nyílt ég alatti főzést. Akár a kertben, akár az erdőben, a kültéri főzőcskézés remek kikapcsolódási lehetőséget nyújt. Legyen szó grillezésről, bográcsozásról vagy szalonnasütésről, fontos, hogy betartsuk a tűzrakásra vonatkozó szabályokat és körültekintően járjunk el különösen szabadban.

Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.