Sikeres emberek szokásai
- Dátum: 2023.11.24., 19:23
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- adakozás, célkitűzés, gazdag, hitel, inspiráló, jótékonyság, kiadás, komfortzóna, koránkel, motiváló, nyelvtanulás, olvasás, önfejlesztés, önképzés, pozitív, sikeres ember, sport, szokás, tervezés, viselkedés
Sikeres emberek szokásait és viselkedését megfigyelni sokszor motiváló, inspiráló lehet, hiszen ezek a szokások, tevékenységek nem véletlenül jellemzik őket. Ha néhány dolgot elsajátítunk és beépítjük mindennapjainkba, mi is nagyobb eséllyel érhetünk el sikereket.
A gazdag és sikeres emberek nem véletlenül lettek azok, kemény munka és sikert elősegítő szokások tették őket azzá. Milyen szokásaik vannak a sikeres embereknek? Összegyűjtöttük, íme:
A sikeres emberek nem mások dolgaival foglalkoznak, hanem saját magukon dolgoznak.
Az egyik legkárosabb szokás, ha azzal vagyunk elfoglalva, hogy másoknak mije van, hol tartanak és miből. Nyilván a konkurencia helyzetével mindenki valamennyire szeret tisztában lenni, de a probléma akkor kezdődik, ha nem saját céljainkon dolgozunk, hanem a másikra fókuszálunk.
Alakítsunk ki egy olyan szokást, hogy csakis a saját céljaidra figyelünk és nem másokhoz mérjük magunkat.
A sikeres emberek kitartóak akkor is, ha a kudarcok érik őket. Nyilván ők is hibáznak, ők is elbuknak, se fel is tudnak állni, újrakezdik, ha kell, tanulnak a hibáikból és teszik dolgukat tovább. A bukásra eredményként tekintenek, amiből tanulni lehet.
Thomas Edison híres mondatát ismerik? „Nem buktam el, csak találtam tízezer utat, ami nem járható.”
Tűzz ki célokat, legyenek nagyratörő álmaink!
Célok nélkül nincs siker. Határozzuk el, mit szeretnénk megvalósítani és lássunk hozzá. A célkitűzés álmok határidővel, szokták mondani. Ha csak álmodozunk, nem érünk el sikereket.
Az álmodozást az különbözteti meg a célkitűzéstől, hogy cselekszünk is. A gazdag és sikeres emberek kilépnek a komfortzónából, mindig mernek nagyot álmodni és megdolgoznak érte.
Írd is le a célokat! Ha megfogalmaztuk, mit szeretnénk elérni, vessük papírra.
A vagyonos emberek 67%-a leírja a céljait, míg a szegények mindössze 17%-a teszi ezt meg. A sikeres emberek azt vallják, hogy maga az írás folyamata segít abban, hogy folyamatosan ott legyen az elménkben, amit el szeretnénk érni.
Aki sikeres, nem lustálkodik, korán kel.
Korán kelnek, korán nekiállnak dolgozni, fejlesztik magukat, gyakran kezdik meditálással, sporttal a napot. Kihasználják a kora reggeli időszakot tervezésre, ilyenkor a legproduktívabbak. Ha családunk van, akkor tudhatjuk, hogy amikor még csendes a ház és mindenki alszik, akkor lehet igazi nyugodt én-időnk.
A gazdagok 44%-a három órával előbb kel, mint ahogy dolgozni kezd, míg ez a szegények esetében csak 3%-ra igaz.
A sikeres emberek tudnak nemet mondani. Ezért jut idejük más fontos dolgokra, például önfejlesztésre, nyelvtanulásra. Az egyik legfontosabb szokás, amit ma megtanulhatunk, hogy nem kell mindenkinek mindenre igent mondani. Mondjunk nyugodtan nemet! Ez nem ellenállás, sokkal inkább önuralom.
A gazdag emberek nem költekeznek. Kerülik a felesleges kiadásokat, a túlköltekezést.
Megtakarításaik vannak, hitele helyett. Mi is megtehetjük, hogy megpróbálunk minden hónapban valamennyit félretenni, a fizetésünk bizonyos százalékát. Csökkenthetjük a kevésbé fontos kiadásokat. Mindig lehet faragni a kiadásokon.
A sikeres emberek képzik magukat, fejlesztik magukat, tanulnak, előadásokat hallgatnak, sokat olvasnak és rendszeresen sportolnak. Nem lógnak közösségi oldalakon, nem tévéznek.
A gazdag emberek sokat jótékonykodnak, mindig adakoznak, segítenek másokat és ez náluk nem marketingfogás, hanem mások életének megsegítése. Mindig van kinek adni, keressünk egy nemes ügyet!
A sikeres emberek pozitív emberek társaságát keresik és velük barátkoznak. Nyitottak az új lehetőségekre, optimisták és kizárják környezetükből a negatív embereket.
Természetesen nem lehet ezeket a tulajdonságokat egyik napról a másikra elsajátítani, de sokat lehet tanulni belőlük, s kezdetnek néhányat átvenni, magunkévá tenni és megpróbálni beépíteni a napjainkba.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.