Menü

Mikor szabad szedni anthisztamint, és mikor nem?

A patikákban több antihisztamin vény nélkül is megvásárolható, ám bizonyos készítményekhez csak receptre lehet hozzájutni. Az antihisztamin-tablettát a legtöbb esetben nem önállóan szedjük, rendszerint használunk mellette orrspray-t vagy szemcseppet is a szénanáthás tünetek enyhítésére. Ha orvos írja fel az antihisztamint, akkor több készítmény kombinációjából a tünetek kezelésére legoptimálisabb terápiát állítja össze.

Különböző tünet, eltérő hatóanyag

Az egyes készítmények több mindenben különbözhetnek egymástól. Eltérő ajánlás lehet az életkor függvényében, de meglévő egyéb betegségeink vagy rendszeresen szedett gyógyszerek is meghatározhatják, hogy melyik allergia elleni gyógyszer javasolt. Emellett egy nagyon lényeges szempont, hogy az antihisztamin-tablettákban más-más hatóanyag található, az allergológus a panaszok, a legerősebb tünetek alapján fogja kiválasztani a legmegfelelőbbet.

Az antihisztaminok különféle formában elérhetőek: tabletták, szirupok, szemcseppek, krémek és orrsprayk is tartalmazhatják. Mivel eltérő hatóanyagokat különböző dózisban tartalmaznak, a legjobb eredményt rendszerint a személyre szabott, több készítmény kombinációját tartalmazó kezeléssel lehet elérni.

Álmosít, orr- és torokszárazságot okoz?

Az antihisztaminok terén az utóbbi években jelentős fejlődés történt. Míg az első generációs készítmények szedése mellett gyakorlatilag egész napos tompaság, álmosság volt jellemző, a második generációs antihisztaminoknál ez már jóval ritkábban fordult elő. A ma elérhető harmadik generációs készítmények pedig már nem befolyásolják a koncentrációt, fáradtságot sem okoznak, amennyiben szedésük mellett kerüljük az alkoholfogyasztást.

Lényeges, hogy csak az előírt dózisban szedjük, mert a túladagolás kellemetlen tünetekkel - szédülés, fejfájás, rossz közérzet - járhat. Szedésük kapcsán orrszárazság előfordulhat mellékhatásként, ezért javasolt tengervizes orrspray-t is rendszeresen használni antihisztamin mellett.

Akkor is szedni kell, ha nincsenek tünetei

Az antihisztamin-készítményeket akkor érdemes elkezdeni szedni, amikor az allergén növény pollenek megjelennek a levegőben. Ehhez az aktuális pollenjelentést követni kell. A készítmények hatása rövid időn belül érezhető, csökkennek, elmúlnak a szénanáthás tünetek.

Az antihisztaminok hatása csak addig tart, amíg szedjük, tehát akkor is folytatni kell, ha már nincsenek panaszok. Csak akkor lehet elhagyni, ha már az allergén pollenek nincsenek jelen a levegőben, ellenkező esetben kiújulnak a tünetek.

A homályos látás gyakori okai

Homályos látás esetén a látott dolgok nem tűnnek tisztának. Egyszerre tapasztalhatja mindkét szemen vagy csak az egyiken, attól függően, hogy mitől alakult ki. Előfordulhat, hogy minden, amit lát, homályos lesz, míg néha csak a látómező egy része tompa. A tünet fennállása esetén hunyorítással válhatnak élesebbé a dolgok.

A fènyérzèkeny szem okai

A fényérzékeny szem, az idegek ingerlése maga a látás jelensége – de ha az bizonyos fényérzékenysèg pontosabban hasító fájdalmat jelent, akkor már baj van. Nem tekinthető jó jelnek, ha valaki legszívesebben egész nyáron az árnyékba húzódna. Ki kell deríteni , hogy mi húzódik. háttérben!

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!