Menü

Banánkúra – a legegyszerűbb diéta

A tökéletes alak eléréséhez már mindenféle diétákat, fogyókúrákat találnak ki, de most itt a legújabb, a banánkúra, melyről azt mondják, hogy gyorsan és minden különösebb megerőltetés nélkül lehet fogyni.

Egy-két évvel ezelőtt Japánban bombasikerrel robbant be a banándiéta. Úgy említik, hogy egyszerű és nagyszerű. A japánok sok mindenben élen járnak, pontosan igaz ez a sztárdiétákra és néha furcsa étkezési szokásaikra is.

Na, de nézzük, miért is olyan jó nekünk ez a banán. Titka a banán tápanyag tartalmában és a benne található anyagokban rejlik. Mint tudjuk, a banánban rengeteg keményítő található, aminek olyan jótékony hatása van szervezetünkre, hogy növeli zsírégető képességét és nem engedi sok szénhidrát felszívódását. Enzimjei fokozzák az anyagcserét, A- és E-vitamin tartalma segíti a sejtek fiatalon tartását, B6-vitamin izomépítésben segédkezik, a C-vitamin tartalma nem csak immunerősítő, hanem a zsírégetésben is jeleskedik.

Ne felejtsük el, hogy káliumtartalma sem alacsony, ez pedig hasznunkra lesz a vérnyomás helyes szinten tartásában, szabályozza vízháztartást és a rostok koleszterinszintjét. Itt még nincs vége, triptofán tartama hangulatjavító és fáradtságűző hatású. A banán segít továbbá a memória szinten tartásában, magnézium és B6-vitamin tartama pedig stresszoldók.

A diéta úgy néz ki, hogy minden reggelt két darab banánnal és egy pohárnyi szobahőmérsékletű vízzel kell indítani. A reggelenkénti két banán fedezi a napi B6-vitamin szükséglet felét, a C-vitamin szükséglet 40%-át, és a káliumszükséglet egynegyedét. Amint ezen túl vagyunk, egész nap azt ehetünk, amit akarunk, egy dolgot kivéve, az pedig az édesség. Javaslatként említik, hogy vacsorázni illik este nyolc óra előtt, mellőzni kell az alkoholfogyasztást, és mindemellett elengedhetetlen az elegendő és pihentető alvás is. A leutóbbi azért fontos, mert a test ilyenkor megpihen, feldolgozza a napközben bevitt táplálékot, és beépíti, amire szüksége van.

A tejet és a kávét is el kell engednünk, kizárólag vizet fogyaszthatunk minden étkezéshez, köztes időben pedig zöldteát illendő kortyolni, a napi folyadékfogyasztásra különösen oda kell figyelni. A diétát két hétig kell tartani, utána visszatérhetünk a megszokott napi étkezéshez, majd egy hónap után újrakezdhetjük, ha eredményesnek találtuk. Sajnos vannak, akik nem élhetnek ezzel a szuper diéta adta lehetőségekkel, ők pedig a várandósok, az emésztőszervrendszeri betegségekben szenvedők, a daganatos betegek, a szoptató anyukák, és a tinik sem.

A lényeg a lényegben, hogy a banán egy szuperélelmiszer, amivel nem csak szuper diétát tarthatunk, hanem rengeteget tehetünk az testi és lelki egészségünkért. A könnyen tartható szabályozott táplálkozás elolvasztja a zsírpárnákat és segít elménknek jól működni.

Nagyon káros az új TikTok-trend

A TikTokon terjedő „Skinnytok” trend elsőre ártalmatlannak tűnhet, valójában azonban komoly testi és lelki károkat okozhat.

Hogyan befolyásolja a személyiségünk a sportolási szokásainkat?

A lelki beállítottságunk nagy hatással lehet arra, hogy milyen edzéstípusokat részesítünk előnyben, és hogyan motiváljuk magunkat a testmozgásra. Különböző lelki beállítottságok más-más megközelítéseket és motivációs tényezőket igényelnek. Az alábbi cikkben ezek variációjára nézhetünk meg példákat.

Szemárpa, a kellemetlen dudor

Sajnos már sokan ismerik a szemárpa kellemetlen tüneteit, melynek többtípusa van. Lássuk a tüneteket és a kezelési módokat.

Ne tiltsd, tanítsd

Sokan úgy gondolják, hogy a gyerekek egészséges fejlődésének kulcsa az édességek teljes tiltása. Azonban a szakemberek egyre inkább arra figyelmeztetnek, hogy a tiltás nem feltétlenül vezet jobb eredményhez – sőt, sokszor éppen az ellenkező hatást váltja ki.

Forróság, fény és fáradtság – Hogyan küzdjünk meg a nyári álmatlansággal?

Sokaknak ismerős lehet az az érzés, amikor fekszünk az ágyban, nézzük a plafont, a percek egyre csak telnek, és nem tudunk elaludni. A frusztráció nő, az óra ketyeg, és másnap fontos feladatok várnak ránk. A tartós meleg, a világos hajnalok és a felborult napirend miatt egyre többen küzdünk alvási nehézségekkel. A probléma nem egyéni panasz, hanem széles körű jelenség, amely mögött biológiai, környezeti és életmódbeli tényezők is állnak.