Tiszta mellékhelyiség környezettudatosan - recept
- Dátum: 2023.07.01., 11:43
- Fort Molnár Henriett
- képek:pexels.com
- élővilág, élővíz, környezet, környezettudatos, mellékhelyiség, recept, szódabikarbóna, takarítás, tisztaság, tisztítás, vegyszer, wc
Évek óta az egyik kedvenc témám a környezettudatosság. Hogyan élhetek úgy, hogy kevesebb terhet rójak a bolygóra? Hogyan tehetnék többet ezért a mindennapokban? Ebbe a témába pedig a csomagolásmentes alternatívák mellett bizony beletartozik az is, hogy a takarítószerek, amelyeket a házban használok, ne károsítsák az élővilágot, és ne rójanak óriási terhet a környezetre, mégis tudjam, hogy a takarítás végeztével egy tiszta helyen pihenhet a család.
Sokan gondolják, hogy ahhoz, hogy valami tiszta, tehát baktériummentes legyen, feltétlenül szükséges valamiféle extra erős hatóanyag, mint a hipó vagy ennek bármilyen formája. Ez azonban nem így van. Szerencsére számos olyan, a háztartásban is megtalálható összetevő van, amelyek szintén kémiai úton hatnak, de nem károsak az élővizekre és a talajéletre, viszont kombinációjukkal remek mixeket hozhatunk létre, és ugyanolyan jó eredményeket érhetünk el, mint a bolti változattal.
Valószínűleg a wc takarítás az egyik mumus, amihez senkinek sem fűlik a foga. Miközben egy mélytisztítást elég néhány hetente elvégezni, még mindig szeretnénk abban a tudatban használni a mellékhelyiséget, hogy egy tiszta helyre megyünk be. A legtöbb ember azonban akár hetente is erős vegyszerekkel takarítja a wc-t, pedig egy családon belül nem lenne erre szükség. Ebben a cikkben ezért szeretném megosztani veled egy wc tisztító és frissítő bomba receptjét, amelyet használhatsz minden héten, és nyugodtan feküdhetsz le, tudván, hogy a wc belseje friss és szennyeződésmentes.
A recepthez nincs is másra szükséged, mint:
egy csésze szódabikarbónára,
negyed csésze citromsavra,
fél teáskanál folyékony kasztíliai szappanra,
egy jégkockatartóra,
egy habverőre és
egy nagy tálra.
Az elkészítés mindössze 10-15 percet vesz igénybe, és a következőképpen történik:
A tálba öntsd bele a szódabikarbónát, add hozzá a citromsavat, majd a kasztíliai szappant. Ez utóbbi talán a legfurcsább összetevő, de az internetről bármikor beszerezhető, és nem is túl drága. A habverővel kevergesd az összetevőket, amíg teljesen el nem elegyedtek egymással. Amikor ez megtörtént, olyan állagot kell kapnod, mint amilyen egy hógolyóé. A jégkockatartót töltsd meg ezzel a masszával, és egy éjszakát hagyd pihenni, hogy megszilárduljon. Másnap nyugodtan kiveheted a kis bombácskákat a jégkockatartóból, és tárolhatod akár egy befőttes üvegben is.
Mi sem egyszerűbb pedig, mint használatba venni:
Dobj egy frissítő bombát a wc-be, ami ekkor pezsegni kezd majd, és végül elpárolog, miközben a wc belsejéről eltávolítja a szennyeződéseket, és frissességet biztosít.
Remélem, neked is beválik a recept!
Tűzveszély a lakásban! Mitől lehet veszélyes az advent?
Minden évben több tucat lakástűz ad munkát a tűzoltóknak ünnepekkor. A legtöbb tűz adventi koszorúkból és karácsonyfákból keletkezik, de hasonlóképpen veszélyesek az óvatlanul elhelyezett karácsonyi dekorációk is.
Idén is lesz Mikulásgyár!
November 29. és december 21. között megrendezik ismét programjaikat a Mikulásgyár dolgozói, szervezői, hogy segítsenek a rászoruló gyerekeken!
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?
Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
Őszi DIY projektek: otthoni dekorációk
Ahogy az őszi hónapok beköszöntenek, a természet egyre színesebb árnyalatokban ragyog, és a hűvösebb időszak is lehetőséget ad arra, hogy a lakásunkat melegebbé, hangulatosabbá tegyük. Ebben a cikkben olyan egyszerű, mégis nagyszerű DIY ötleteket nézhetünk meg, amelyekkel tökéletes dekorációkat készíthetünk a hűvös időszakra.
A mese hatása a pszichére
Rengeteg gyermekekkel foglalkozó szakember, coach, pszichológus és pedagógus használja a meséket terápiás céllal. Ezért is alakult ki a meseterápia fogalma.