Tiszta mellékhelyiség környezettudatosan - recept
- Dátum: 2023.07.01., 11:43
- Fort Molnár Henriett
- képek:pexels.com
- élővilág, élővíz, környezet, környezettudatos, mellékhelyiség, recept, szódabikarbóna, takarítás, tisztaság, tisztítás, vegyszer, wc
Évek óta az egyik kedvenc témám a környezettudatosság. Hogyan élhetek úgy, hogy kevesebb terhet rójak a bolygóra? Hogyan tehetnék többet ezért a mindennapokban? Ebbe a témába pedig a csomagolásmentes alternatívák mellett bizony beletartozik az is, hogy a takarítószerek, amelyeket a házban használok, ne károsítsák az élővilágot, és ne rójanak óriási terhet a környezetre, mégis tudjam, hogy a takarítás végeztével egy tiszta helyen pihenhet a család.
Sokan gondolják, hogy ahhoz, hogy valami tiszta, tehát baktériummentes legyen, feltétlenül szükséges valamiféle extra erős hatóanyag, mint a hipó vagy ennek bármilyen formája. Ez azonban nem így van. Szerencsére számos olyan, a háztartásban is megtalálható összetevő van, amelyek szintén kémiai úton hatnak, de nem károsak az élővizekre és a talajéletre, viszont kombinációjukkal remek mixeket hozhatunk létre, és ugyanolyan jó eredményeket érhetünk el, mint a bolti változattal.
Valószínűleg a wc takarítás az egyik mumus, amihez senkinek sem fűlik a foga. Miközben egy mélytisztítást elég néhány hetente elvégezni, még mindig szeretnénk abban a tudatban használni a mellékhelyiséget, hogy egy tiszta helyre megyünk be. A legtöbb ember azonban akár hetente is erős vegyszerekkel takarítja a wc-t, pedig egy családon belül nem lenne erre szükség. Ebben a cikkben ezért szeretném megosztani veled egy wc tisztító és frissítő bomba receptjét, amelyet használhatsz minden héten, és nyugodtan feküdhetsz le, tudván, hogy a wc belseje friss és szennyeződésmentes.
A recepthez nincs is másra szükséged, mint:
egy csésze szódabikarbónára,
negyed csésze citromsavra,
fél teáskanál folyékony kasztíliai szappanra,
egy jégkockatartóra,
egy habverőre és
egy nagy tálra.
Az elkészítés mindössze 10-15 percet vesz igénybe, és a következőképpen történik:
A tálba öntsd bele a szódabikarbónát, add hozzá a citromsavat, majd a kasztíliai szappant. Ez utóbbi talán a legfurcsább összetevő, de az internetről bármikor beszerezhető, és nem is túl drága. A habverővel kevergesd az összetevőket, amíg teljesen el nem elegyedtek egymással. Amikor ez megtörtént, olyan állagot kell kapnod, mint amilyen egy hógolyóé. A jégkockatartót töltsd meg ezzel a masszával, és egy éjszakát hagyd pihenni, hogy megszilárduljon. Másnap nyugodtan kiveheted a kis bombácskákat a jégkockatartóból, és tárolhatod akár egy befőttes üvegben is.
Mi sem egyszerűbb pedig, mint használatba venni:
Dobj egy frissítő bombát a wc-be, ami ekkor pezsegni kezd majd, és végül elpárolog, miközben a wc belsejéről eltávolítja a szennyeződéseket, és frissességet biztosít.
Remélem, neked is beválik a recept!
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.