Beltéri projektek esős időre
- Dátum: 2023.06.09., 13:34
- Fort Molnár Henriett
- képek:pexels.com
- befőzés, elfoglaltság, eső, főzés, játék, kézműveskedés, kreatívkodás, kutya, nyár, sütés, szelektálás, takarítás, tevékenység
A tavalyi tikkasztó nyár után talán senki nem gondolta, hogy az idei ennyire másképp indul, és az esős időszak hosszan uralkodik majd felettünk. Ilyen esetekben sokszor kreatívnak kell lennünk, mit is csinálhatunk bent a házban, akár egyedül, akár gyerekekkel, hogy a mindennapok ne legyenek unalmasak se.
Persze mindig ott van a lehetőség, hogy filmezős délutánt vagy napot tartsunk, de azért rengeteg más lehetőség is adott, nemcsak az, hogy a képernyőt bámulva várjuk az esőzések végét. Ebben a cikkben szeretnék néhány ötletet adni, milyen remek beltéri projektekhez nyúlhatunk, ha éppen nincs ötletünk.
1.Főzés, sütés
Nagyon egyszerű, de rendkívül kreatív tevékenységet kreálhatunk belőle. Akár önállóan, akár a gyerekekkel végezzük, a konyhai elfoglaltság mindig szórakoztató tud lenni. Próbáljunk ki új recepteket, főzzünk előre pár napra, vagy akár tárazzunk be a fagyasztóba, hogy ha aztán beköszönt a napos idő, legyen elég időnk a kinti szórakozásra, és ne kelljen a mindennapos meleg étel miatt aggódnunk.
2.Befőzés
Lassan jönnek a finom, Magyarországon termett gyümölcsök, így a befőtt-, illetve lekvárkészítés szuper ötlet egy-egy esős napra, délutánra. Nem kell száz meg száz üveggel készíteni, néhány házi üvegcse is feldobja majd az őszi, téli napokat, amikor már nincs lehetőség a friss gyümölcsfogyasztásra. Itt a remek időpont egy kis eperdzsem készítésre!
3. Szelektálás
Mi sem jobb, mint rendet teremteni a ruhák és a kacatok között. Nézd át a komódokat, fiókokat, szekrényeket, és tegyél ki mindent, amit nem viseltél az előző szezonokban. Ma már rengeteg platform van, ahol megpróbálhatod eladni őket, vagy hirdethetsz egy garázsvásárt is a településen, ahol laksz.
4. Nagytakarítás
Egy-egy esős hétvégi napon akár meditatív tevékenységet is kreálhatsz a takarításból. Ilyenkor van idő áttörölni mindent, amit egyébként halogatsz, vagy a hétköznapi rohanás során meg sem látsz. Rendet teremthetsz magad körül, átgondolhatod a lakásod elrendezését, készíthetsz új dekorációt.
5. Kézműveskedés
Sosem lehet elég korán kezdeni, így számomra például egy-egy esős nap a karácsonyt idézi, amikor inkább bent maradunk a fűtött házban, és nem kívánkozunk ki a kertbe. Ezért a hosszantartó nyári esőzések is arra sarkallnak, hogy elgondolkodjak a karácsonyi ajándékokon. Sokszor, ha ezeket kézzel kívánom készíteni, nem is korai egy júniusi esős napon nekiugrani. Az interneten remek ötleteket lehet találni kézzel készült takarókhoz.
6. Kutyajátékok
Egy esős nap, amikor a kutyával is csak rövid sétára megyünk ki, szuper időzítés, hogy új trükköket tanítsunk neki. Minket is szórakoztathat, illetve őt is kellőképpen le tudjuk fárasztani mentálisan, ha fizikailag éppen nem is.
Hosszan tudnám még a listát folytatni, de talán már a fentebb olvasható ötletek közül is talál magának mindenki valamit, amiért egy esős hétvégi reggelen is érdemes felkelni.
Hogyan lehetünk hatékonyak csapatban?
A hatékony csapatmunka előnyeit, jelentőségét, szabályait kutatva arra voltam kíváncsi, hogyan működik a csapatmunka, melyek a szabályai, hogyan lehet hatékonyabbá tenni a munkavállalók közötti együttműködést? Erre kerestem meg a válaszokat!
Stresszkezelés hatékonyan
Teljesen igaza van azoknak, akik szerint a stressz lehet pozitív hatású is, lehet teljesítményfokozó, lehet egy egészséges mértékű izgalom, egy pozitív dopping.
Az összeköltözés pszichológiája
Manapság egyre több fiatal pár kezdi közös életét összeköltözéssel a házasságot megelőzően, vagy azt helyettesítve. Felmerül a kérdés: az elköteleződés szempontjából vajon mennyiben más az összeköltözés, mint a házasság?
Szelfiturizmus?
Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.
Egy könyv jogainak védelme
Írtam egy könyvet, egy tudományos munkát, egy online cikket. Hogyan védjük meg az ötleteinket, és a szellemi jogainkat? Nem fogják ellopni az ötletemet? Mit tegyek, ha lemásolják a blogbejegyzésemet, kölcsönveszik az írásaim egy részét? Egyáltalán minek mekkora a súlya, a lopás az lopás, vagy nyilván egy cikk, nem egy kategóriába esik egy könyvvel? Ebben az írásban ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat.