Menü

Hogyan feküdjünk, hogy jól aludjunk?

Talán nem mindegy, hogy milyen pózban alszunk?

Ma megtudtam, hogy nem. Jó esetben 6-8 órát töltünk alvással. (megjegyzésem: a háromgyerekes anyukák is tudnak 8 órát aludni, csak 3 nap alatt) Nos azt tudjuk, hogy az alvásnak kiemelten fontos szerepe van életünkben, hiszen ha nem tudunk pihenni, annak komoly egészségügyi következményei vannak és hosszú távon igen veszélyes lehet. Mai cikkünkben összeszedtük, milyen pózban ajánlott piheni és hogyan lehet pihentető az alvásunk.

Az alvás nagyon fontos az idegrendszer, a szervezet megfelelő működéséhez. Hiánya betegségek kialakulásához is vezethet. Az alvás során töltjük fel szervezetünk energiaraktárait, ekkor dolgozzuk fel a minket ért eseményeket.

A magánéleti problémák, a munkahelyi gondok, a mindennapi stressz sajnos nagymértékben befolyásolja az alvásminőségünket, pedig a pihentető alvás hiányában romlik a koncentráció, az alváshiány ugyanis a szervezet anyagcsere-folyamatait is negatívan befolyásolja, hozzájárulhat például a cukorbetegség kialakulásához, de az immunrendszert is gyengíti.

Melyik oldalon érdemes aludni?

Tanulmányok szerint a testhelyzetnek óriási jelentősége van, ugyanis nem mindegy, hogy a bal vagy a jobb oldalunkon alszunk-e. Az orvosok a bal oldalunkon való alvást javasolják, máris mutatjuk, hogy miért.

Hatékonyabb így a nyirokrendszer. A fő feladata, hogy ezen keresztül távoznak a szervezetből a salakanyagok, a bal oldalunkon való fekvés pedig ezt az állapotot segíti elő. Segít a szívnek könnyebben elegendő mennyiségű vért pumpálni az erekbe.

Ha jobb oldalunkon alszunk, akkor ugyanez a szívünknek plusz energiabefektetéssel jár.

Segíti az emésztést. Ha jobb oldalunkon alszunk, utat engedünk a gyomorsav áramlásának a nyelőcsőbe, amely a legfőbb okozója a savas refluxnak, ilyenkor mindenképpen érdemes kipróbálnunk, hogy másik oldalunkon alszunk. Tehermentesíti a lépet, hogy hogy gyorsabban tudja megtisztítani szervezetünket a salakanyagoktól, amelyre így sokkal hatékonyabban képes.

A fentiek mellett megemlítendő, hogy a leghatásosabb fiatalító program a megfelelő mennyiségű és minőségű pihentető alvás, enélkül a világ legjobb kozmetikumai sem érnek semmit és a fogyókúránk sem lesz eredményes. Ha nehezen megy az alvás, alkalmazzunk gyógynövényeket, teákat, mérsékeljük a koffeinfogyasztást, kerüljük a nehéz ételeket, tanuljunk meg stresszoldó technikákat, állítsuk megfelelő hőmérsékletűre a hálószobát, ne telefonozzunk vagy tabletezzünk elalvás előtt és a televíziót se kapcsoljuk be lefekvés előtt egy órával. Ha mindez nem segít, keressünk fel egy alvászavarokkal foglalkozó szakértőt!

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?