Menü

Mire jó és mit jelent a meditációs asztal?

A meditációs asztal kifejezés hallatán egy nyugodt hely jut eszembe az otthonunkban, mely a lelki egészségben, harmónia elérésében, nyugodtabb életben segíthet. Hogy mennyire gondolom ezt jól, az a cikkből kiderül.

A meditációs asztal egy olyan szent hely, amely a béke és a nyugalom érzését közvetíti, testileg, lelkileg és szellemileg táplál minket, ahol feltöltődhetünk, ahol megtalálhatjuk a külső-belső egyensúlyt, ahol önmagunkra találhatunk.

A meditáció olyan szellemi tevékenység, amely magába foglalja a koncentrációt, a szemlélődést, a szellemi megvilágosodást, szolgálva ezzel a fizikai és mentális egészséget. A meditáció során a testet tudatosan ellazítjuk, és szellemünket átengedjük a nyugalomnak és befelé, a belsőnkre, önmagunkra figyelünk.

A meditációt végzik spirituális, vallási vagy szabadidős tevékenységként is, melynek az egészségre és a test működésére kifejtett hatását ma már nem csak tapasztalatok, hanem nemzetközileg kutatási eredmények is alátámasztják.

Szeretet, béke, nyugalom – ezek a gondolatok találnak meg minket egy meditáció során. Ehhez egy olyan hely kell, melyet a nyugalom szigetének hívhatunk, akár lehet egészen kicsi is. Egy sarok az otthonunkban, egy kis asztalka, melyen olyan tárgyakat helyezünk el, melyek jóérzéssel töltenek el.

Milyen tárgyakat tegyünk az asztalra?

Meditációs asztalt, vagy sarkot mi magunk is készíthetünk, a lényeg azon van, hogy a látványa megnyugtasson bennünket és kényelmesen el tudjunk helyezkedni ott, amikor meditálunk.

Reggel is indíthatjuk a napunkat meditációval, de munka után, vagy egy fárasztó nap zárásaként is levezethetjük a napi stresszt és elengedhetjük, amire nincs szüksége a lelkünknek. A cél az, hogy nyugalmat és békét vigyünk a napunkba, az életünkbe.

Tehetünk az asztalra könyveket, kristályokat, köveket, ásványokat, gyertyát, meditációs kellékeket, kártyákat, szobrokat. A lényeg, hogy ezek a tárgyak a béke és a nyugalom érzését közvetítsék. Mivel ezt a helyet egy szerethető és harmonikus hellyé kell tegyük, így használhatunk párnákat, szőnyegeket, baldachinokat és takarókat is. Tegyünk egy próbát, vezessük be mindennapjainkba új szokásként a meditációt és néhány alkalom elteltével mi magunk fogjuk megtapasztalni a változást.

Hogyan befolyásolja a személyiségünk a sportolási szokásainkat?

A lelki beállítottságunk nagy hatással lehet arra, hogy milyen edzéstípusokat részesítünk előnyben, és hogyan motiváljuk magunkat a testmozgásra. Különböző lelki beállítottságok más-más megközelítéseket és motivációs tényezőket igényelnek. Az alábbi cikkben ezek variációjára nézhetünk meg példákat.

Tűzgyújtás szabadban és otthon: A gondtalan sütés-főzés szabályai

A nyári időszak beköszöntével egyre többen választják a nyílt ég alatti főzést. Akár a kertben, akár az erdőben, a kültéri főzőcskézés remek kikapcsolódási lehetőséget nyújt. Legyen szó grillezésről, bográcsozásról vagy szalonnasütésről, fontos, hogy betartsuk a tűzrakásra vonatkozó szabályokat és körültekintően járjunk el különösen szabadban.

Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.