Menü

Megoldások rossz lehelet ellen

Kínos probléma, ha kellemetlen beszélgetőtársunk lehelete, vagy épp a sajátunk, de mit tehetünk ezellen? Megoldásokat kínálunk rossz szájszag ellen. Bárkivel előfordult már, hogy érezte magán vagy ismerősén a kellemetlen leheletet, ennek okai megelőzhetőek, megszüntethetőek, de mitől lehet egyáltalán rossz szájszagunk?

A szájszag egyik fő oka a száj nyálkahártyájának kiszáradása, illetve a nyelvünkön lévő baktériumok elszaporodása, mely rossz leheletet okoz.

A nem megfelelő szájhigiénia okolható ezért a problémáért, de krónikus betegségek is járnak ilyen tünetekkel, például a cukorbetegség, mely acetonszagú lehelettel jár, vesebetegségre pedig az ammóniaszag utalhat. A rossz lehelet oka lehet többek közt mandulagyulladás, fül-, orr-, gégegyulladás, orrsövényferdülés, vagy reflux is lehet.

Honnan tudhatjuk, hogy szájszagunk van?

Az egyik legjobb módszer a kézfej-teszt, nyaljuk meg a csuklónk belső részét vagy a kézfejünket, majd szagoljuk meg! Ha érezzük, hogy bizony kellemetlen akkor a következő módszerekkel orvosolhatjuk a problémát.

Megoldások kellemetlen lehelet ellen:

Igyunk még több vizet, egész napra elosztva.

Öblögessünk szájvízzel gyakran a nap folyamán. A friss menta íztől mindenki jobban érzi magát. A szájvíz azzal, hogy megöli a baktériumokat, a rossz lehelet okát a forrásánál szünteti meg.

Használjunk szájsprayt, vagy legyen nálunk mentolos rágó, cukorka.

Mossunk fogat naponta legalább kétszer alaposan, esetleg használhatjuk a fogselymet is a fogak között megrekedt ételmaradékok kitisztítására.

Tisztítsuk a nyelvünket is, mert rengeteg kórokozó és lepedék megtapadhat rajta, ezt a műveletet fogkefével is megtehetjük, bár már vannak olyan fogkefék is, amelyeknek a fején nyelvtisztító felületet alakítottak ki, illetve külön nyelvtisztító eszközöket is lehet már vásárolni erre a célra.

Kerüljük a cukros ételeket, váltsunk egészségesebb életmódra. Fogyasszunk sok friss zöldséget, gyümölcsöt, amelyek lepucolják a lepedéket, de a petrezselyemrágcsálás vagy a fahéjfogyasztás is remek módszer a rossz szájszag ellen.

Ne dohányozzunk és kerüljük az alkoholfogyasztást. A dohányzás a kellemetlen lehelet mellett rákot okoz, károsíthatja az ínyt, beszennyezheti a fogakat. A nikotinfüggőség nehezen küzdhető le, érdemes orvosi segítséget kérni, tapaszt használni.

Rossz lehelet ellen kerüljük az olyan élelmiszereket, amelyektől savanyú lehet a leheletünk, például ilyen ismert ételek a hagyma, fokhagyma. Ha társaságba készülünk, ezek fogyasztását mellőzzük.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.