Menü

Tengerpart a fürdőszobában

Most nem arra gondolok, mikor a gyerekem hazaér a homokozóból, bár kétségtelen, hogy azzal már a tengerpart homokja már kipipálva a tengerparti nyaralás „fílingből” az a rész megvan, azonban most inkább a tenger bőrszépítő, kényeztető, feszesítő hatóanyagairól lesz szó, melyek nemcsak a tengerparton élvezhetőek, hanem a saját fürdőszobánkban is.

Az algák a szépségipar kedvenc alapanyagai közé tartoznak. Ennek oka, hogy bővelkednek fehérjékből, vitaminokból, nyomelemekből és egyéb hatóanyagokból, amelyek a bőrünk megújulását ígérik. Az algák segítenek a gyulladás gyógyításában és a narancsbőrös területek kisimításában is.

Sok nő fürdőszobapolcán sorakoznak holt-tengeri iszapot tartalmazó kozmetikai termékek. A Holt-tenger vizének egyetlen literjében 300 gramm só van feloldva, ilyen magas szintű koncentrációval a szakértők szerint sehol máshol a világon nem lehet találkozni. A Holt-tenger iszapja is rendkívül értékes, rengeteg benne az ásványi anyag, nyomelem, például gazdag magnéziumban, kálciumban, káliumban. A zsíros bőrre vannak különösen jó hatással ezek a termékek.

A tengeri só a kedvencem! A személyes kedvencem! A testradír verhetetlen belőle, pár csepp tejjel vagy olívaolajjal összekeverve végig dörzsölve a testet kiváló testradírozó terméket készítettünk. Az olívaolajos verziónál egy e célra nem sajnált törülközőt használjunk a végén.

A tengeri só miért olyan jó? Mert nem egyszerű konyhasó, annál sokkal több!

A teljesség igénye nélkül remek kalcium-, magnézium-, cink-, jód- és vasionforrás. A tengeri só növeli a bőr oxigénellátását, segít kisimítani a ráncokat, radírként alkalmazva pedig eltávolítja az elöregedett hámsejteket, megújítja a bőrt.

A tengeri só esetén fontos dolog, hogy a só szemcséi viszonylag nagyok, ezért könnyen felsérthetik a bőrfelületet, kellő óvatossággal, lassú körkörös mozdulatokkal alkalmazzuk.

Tengervíz a kádban? Miért ne. Tudjuk milyen jó hatással bír a tengervíz, aki valaha már volt tengerben. Készítsünk sima tengeri sóval tengeri fürdőt a kádban: egy fél liter sót borítsunk bele egy kád vízbe, és várjuk meg, amíg feloldódik. Méregtelenítő és stresszoldó hatású fürdőt kapunk. Mindenképp elmondandó, hogy fokozott óvatossággal érdemes alkalmazni azoknak, akik vérnyomás- és veseproblémákkal küzdenek.

A házi praktikák elsajátítása mindenkinek hasznos lehet, ugyanis apró kis trükkökkel, könnyebbé, s nem utolsósorban természetesebbé tehetjük az otthoni szépségápolási rutint, időt, pénzt megtakarítva. Nem mindig a boltokban kapható (vegy)szerek kínálják a legjobb megoldást!

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.

Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.