Menü

Tengerpart a fürdőszobában

Most nem arra gondolok, mikor a gyerekem hazaér a homokozóból, bár kétségtelen, hogy azzal már a tengerpart homokja már kipipálva a tengerparti nyaralás „fílingből” az a rész megvan, azonban most inkább a tenger bőrszépítő, kényeztető, feszesítő hatóanyagairól lesz szó, melyek nemcsak a tengerparton élvezhetőek, hanem a saját fürdőszobánkban is.

Az algák a szépségipar kedvenc alapanyagai közé tartoznak. Ennek oka, hogy bővelkednek fehérjékből, vitaminokból, nyomelemekből és egyéb hatóanyagokból, amelyek a bőrünk megújulását ígérik. Az algák segítenek a gyulladás gyógyításában és a narancsbőrös területek kisimításában is.

Sok nő fürdőszobapolcán sorakoznak holt-tengeri iszapot tartalmazó kozmetikai termékek. A Holt-tenger vizének egyetlen literjében 300 gramm só van feloldva, ilyen magas szintű koncentrációval a szakértők szerint sehol máshol a világon nem lehet találkozni. A Holt-tenger iszapja is rendkívül értékes, rengeteg benne az ásványi anyag, nyomelem, például gazdag magnéziumban, kálciumban, káliumban. A zsíros bőrre vannak különösen jó hatással ezek a termékek.

A tengeri só a kedvencem! A személyes kedvencem! A testradír verhetetlen belőle, pár csepp tejjel vagy olívaolajjal összekeverve végig dörzsölve a testet kiváló testradírozó terméket készítettünk. Az olívaolajos verziónál egy e célra nem sajnált törülközőt használjunk a végén.

A tengeri só miért olyan jó? Mert nem egyszerű konyhasó, annál sokkal több!

A teljesség igénye nélkül remek kalcium-, magnézium-, cink-, jód- és vasionforrás. A tengeri só növeli a bőr oxigénellátását, segít kisimítani a ráncokat, radírként alkalmazva pedig eltávolítja az elöregedett hámsejteket, megújítja a bőrt.

A tengeri só esetén fontos dolog, hogy a só szemcséi viszonylag nagyok, ezért könnyen felsérthetik a bőrfelületet, kellő óvatossággal, lassú körkörös mozdulatokkal alkalmazzuk.

Tengervíz a kádban? Miért ne. Tudjuk milyen jó hatással bír a tengervíz, aki valaha már volt tengerben. Készítsünk sima tengeri sóval tengeri fürdőt a kádban: egy fél liter sót borítsunk bele egy kád vízbe, és várjuk meg, amíg feloldódik. Méregtelenítő és stresszoldó hatású fürdőt kapunk. Mindenképp elmondandó, hogy fokozott óvatossággal érdemes alkalmazni azoknak, akik vérnyomás- és veseproblémákkal küzdenek.

A házi praktikák elsajátítása mindenkinek hasznos lehet, ugyanis apró kis trükkökkel, könnyebbé, s nem utolsósorban természetesebbé tehetjük az otthoni szépségápolási rutint, időt, pénzt megtakarítva. Nem mindig a boltokban kapható (vegy)szerek kínálják a legjobb megoldást!

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.

Komposztálás – a természet körforgása otthon

A komposztálás nem csupán egy zöld hóbort – valójában az egyik legegyszerűbb és leghasznosabb módja annak, hogy csökkentsük a háztartási hulladék mennyiségét, miközben értékes tápanyagot adunk vissza a természetnek.