Menü

Tudnivalók a méregtelenítésről

Ahogy közeledik a tavasz és vele a jó idő, sokan kezdünk edzeni, hogy nyárra kész legyen az a bizonyos bikini test. Ám a legtöbben elfelejtik, hogy minden fogyás, diéta és alakformálás alapja az alapos méregtelenítés, hiszen testünk így tud csak igazán munkába állni és megfelelően működni. Ha felhalmozódott méreganyagokkal van tele a szervezetünk, úgy sem az emésztés, sem a zsírégetés nem lesz megfelelő, ráadásul sokszor fáradékonynak és levertnek érezhetjük magunkat.

Na de milyen egy jó tisztítókúra? Először is mindössze néhány napról van szó, mivel az ennél tovább tartó kúráknál általában fennáll a tápanyag- és vitaminhiány veszélye, főleg, ha mellé még sportolunk is. Hogy miért? A legtöbb tisztítókúra böjtöt és rengeteg folyadék fogyasztását foglalja magába, hiszen testünk így tud megszabadulni a mélyebb szövetekben felhalmozódott salakanyagoktól. A böjt viszont sokaknak megterhelő lehet, illetve, ha nincs hozzászokva a szervezetünk, akár szédülés, fejfájás és hányinger is jelentkezhet. Erre minden esetben figyeljünk oda és ha úgy érezzük, nyugodtan fogyasszunk zöldséget vagy gyümölcsöt.

A méregtelenítésnek több fajtája van, ahogy már fentebb említettük. A legszigorúbb a teljes böjt, amikor kizárólag ásványvizet és cukrozatlan gyógyteát fogyasztunk. A több napos koplalást csak orvosi felügyelet mellett ajánlják, valamint csak olyanoknak, akik már gyakorlottak a témában és amikor valóban egészségügyileg előírt böjtről van szó.

Egy kevésbé szigorú méregtelenítő módszer a szénhidráttal kiegészített böjt, ahol mézes-citromos teát, zöldséglevest és zöldséglevet is fogyaszthatunk. Jól ismert még a tejsavóböjt, gyümölcs-diéta és vegetáriánus nyers diéta is, melyek mind egyfajta böjt, bizonyos élelmiszertípusok engedélyezésével. Létezik még csírával történő méregtelenítés is, mivel jól megkötik a salakanyagokat és rengeteg vitamin és ásványi anyag is található bennük. Erősítik az immunrendszert, javítják az emésztést és a csírákat mi magunk is nevelhetjük otthon, általunk választott földben, távol mindenféle káros anyagtól.

A méregtelenítéssel kapcsolatban érdemes még kiemelni a sorrend fontosságát. Hiszen mit is méregtelenítünk pontosan? A szervezetünket, de azon belül is sorrendben: a bélrendszert, a veséket és a májat. Azért ez a sorrend, mivel a vesékből és a májból származó salakanyagokat a bélrendszer szállítja el, így annak a tisztításával kell kezdeni, a májban lerakódott méreganyagok elszállításában pedig a vese is részt vesz a bélrendszerrel együtt, így az a legutolsó a sorban. A belső méregtelenítő kúránkat érdemes lehet kiegészíteni szaunával és alacsony intenzitású mozgással, így nem csak belül, de kívül is megújulhatunk.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?