Menü

A gyermekláncfű meglepő hatásai

Tavasszal szinte mindenhol látni a főként gyomként ismert pitypangot, vagy másnéven gyermekláncfüvet. Gyermekként játékot, karkötőt és nyakláncot készítettünk belőle, de felnőttként is felhasználható, ugyanis kevesen tudják, de ez a gyom valójában sokkal inkább gyógynövény. Tavasszal bőségesen terem és szárítva akár egész évben élvezhetjük áldásos hatásait, ráadásul szinte minden része felhasználható.

Friss leveleit salátában is fogyaszthatjuk, virágbimbói gyulladáscsökkentőként működnek, virága pedig lekvár főzésére is alkalmas, de szárítva a gyökerét, szárát és levelét is felhasználhatjuk.

Honnan ered ez a rengeteg egészségmegőrző hatása a gyermekláncfűnek? A benne található összetevőknek köszönheti mindezt. Rengeteg A-, B-, C- és D-vitamint tartalmaz, valamint megtalálható benne inulin is, ami egyfajta prebiotikum, így jótékony hatással van a bélflóránk szerves részét képező bélbaktériumokra. Találhatók még benne tripertének, amik gyulladáscsökkentő és antibiotikus hatással bírnak. Egyes onkológiai szaklapokban azt is megemlítik, hogy a leveleiből készült vizes kivonat gátolja az emlő- és prosztatarák növekedését, valamint összességében támogatja a immunrendszert és az immunsejtek hatékonyságát.

Hatásai közt megemlítendő még a méregtelenítő és salaktalanító hatás, mely a bőr és a test öregedéssel kapcsolatos folyamatait lassítja, valamint szájon át történő fogyasztása serkenti az emésztést, könnyíti az ürítést és általánosságban tisztítja a bélrendszert. Jót tesz a hasmenésnek és a székrekedésnek is, mivel szabályozza a bélrendszer izmainak működését és csökkenti a vastagbélrák kialakulásának kockázatát.

Gyulladáscsökkentő tulajdonságának köszönhetően a májproblémák ellen is hatásos, mint például a májgyulladás, májzsugor és sárgaság. Segíti az epeáramlást, epekő esetén is hatásos, valamint a gyomornak is kedvez: enyhíti a reflux tüneteit és összességében védi az emésztőrendszer nyálkahártyáját.

Virágbimbóit olajban szokás eltenni, ez gyulladások kezelésére alkalmas főként. Gyökerét, szárát és leveleit szárítják, ebből pedig teát készítenek, ami vízhajtó, méregtelenítő és anyagcsere fokozó hatással bír. A növény nedvét külsőleg is alkalmazhatjuk, mely fertőtlenítő hatású. Virágából lekvár is készíthető, mely nem csak jót tesz az egészségnek, de finom is, leveleit pedig, ha nem szárítjuk, frissen is felhasználhatjuk salátákba.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.

Sör a női és férfi szépségért és fiatalságért

Hogyan fiatalít, szépít? Jótékony az alvásra és az intelligenciára. Hogyan használjuk a sört külsőleg? Kutatási eredmények a sör hatásáról.