Menü

A reflexológia tudománya

A reflexológia nem egyszerű masszázs, hanem sokkal több annál. A talpon, kézen, illetve fülön található reflexzónák tökéletesen tükrözik testünk különböző részeit, így az ezekre kifejtett ujjnyomással vagy más mechanikai, esetleg fényterápiás hatással javíthatjuk egyes betegségek vagy mozgásszervi panaszok tüneteit.

Bár alternatív gyógymódnak tűnik, a reflexológia mögött valójában komoly tudományos háttér rejlik. Államilag elismert egészségügyi szakterület, amit előszeretettel használnak kiegészítő kezelésként, ötvözve egyéb természetgyógyászati, valamint a hagyományos orvoslás módszereivel.

Na de akkor mi a különbség egy egyszerű masszőr, aki talpmasszázst is végez és egy reflexológus között. Erre egy példával tudunk a legkönnyebben választ adni: ismerni az egyes zónák elhelyezkedését a talpon nem egyenértékű azzal, hogy ezt a tudást valójában tudjuk is alkalmazni, így nem csak tüneti, hanem oki kezelést is végezve. Olyan ez, mint a nyelvtanulás. Egy idegen nyelv egyes szavait ismerni más, mint összefüggésekben, nyelvtanilag helyen kommunikálni.

A talpon rengeteg idegvégződés található, ráadásul testünk egy arányosan lekicsinyített mását tükrözik a talp különböző részei. Ráadásul a talpon arányaiban éppen akkora helyet foglal el egy szervünk vagy testrészünk, amekkora szerepe annak a való életben is van. Például a talpunk felső részén, a lábujjaink hegyénél található a fejtető, a homloküreg, a különböző agyi területek és a fej leképezése, ahogy pedig haladunk lentebb, a lábujjak tövei felé, ott találjuk a szem, a fül, a nyak és a légcső zónáit. A sarok közepe tájékán az ivarmirigyeket, fentebb, a talpunk közepén pedig a vese, a hasnyálmirigy, illetve a mellékvesék találhatók.

A testünk szervei és a talp zónái közötti kölcsönhatás miatt meglátszik a talpon az, ha valamelyik szerv nem működik megfelelően, illetve a talp megfelelő zónájára kifejtett nyomással javíthatjuk egyes szervek működését.

Persze nem minden esetben javasolt a reflexológia alkalmazása, ilyen például a lábtörés, műtét utáni időszak, trombózis vagy visszérgyulladás megléte, esetleg súlyos keringési rendellenesség. Na de milyen esetekben nyújt segítséget ez a speciális talpmasszázs? Szív- és érrendszeri zavarok, légzőszervi megbetegedések, méregtelenítés és fogyókúra során, emésztési zavarok, ízületi problémák, ivarszervi problémák, valamint veseproblémák esetén.

A reflexológia segítségével serkenthetjük a vérkeringést, erősíthetjük az immunrendszert, de fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és méregtelenítő hatása is van, valamint közismert stresszoldó, nyugtató hatása is.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.