Menü

A szeretethiányos ember ismertető jelei

Nem bírnak meglenni egyedül. Társ-, illetve társaságfüggők. De még ha van is mellettük valaki, akkor is attól paráznak, hogy elfogják veszíteni az illetőt, elhagyják, elárulják őket.

Ez a félelem hozza felszínre bennük a birtoklási vágyat, hogy rátelepedjenek a másikra és tíz körömmel kapaszkodjanak belé. Sajnos nem veszik észre, hogy sok esetben ez a görcsös ragaszkodás az, ami inkább elüldözi az embereket.

Csak magának akar

Egy szeretethiányos embernek semennyi szeretet és figyelem nem elég. Elvárja, hogy minden szabad pillanatodat vele töltsd, mindenki más ráér, ugyanis csak magának akar. Jellegzetesen féltékeny és irigy. Ha rossz kedve van, siess hozzá és vidítsd fel. Táncolj úgy, ahogy ő fütyül. Amennyiben nem teszed, mert szeretnél magaddal is foglalkozni vagy a barátaiddal lenni, mindjárt megkapod, hogy őt senki sem szereti, mert „sosem” akarsz vele lenni. Ne is csodálkozz, hogy hullafáradt vagy mellette, hiszen szabályosan elszívja az életerődet, nem marad energiád mellette!

Elhanyagolt kapcsolatok és szomorú gyerekek

Azt gondolhatod, hogy a szeretethiány egyfajta tömegbetegség, mindenkire arra vágyik. Lássuk be, a szeretet csodálatos dolog, érthető, ha mindenki arra vágyik. Mint ahogy az is, ha az emberek elhanyagolva érzik magukat és kapcsolataikat egy olyan világban, ahol ma már többet simogatjuk a telefont, semmint a partnerünket és többet is beszélünk vele a virtuális világban. Ugyanakkor sok szeretethiányos ember már gyerekkorában sem kapott elég figyelmet, szeretet, ennek okán felnőttként problémái adódhatnak azzal, hogyan mutassa ki a szeretetét és fogadja el a másét. Ráadásul a felnőttek is lehetnek ugyanolyan magányosak és elhanyagoltak, mint a gyerekek. De mégis, honnan tudhatod, mikor állsz szemben egy szeretethiányos emberrel?

Elvárja, hogy növeld az önbizalmát

Látszólag nagyon finom eszközökkel éri el. Ócsárolni kezdi magát, hogy milyen csúnya, béna, tehetségtelen, sosem fogja vinni semmire és azt várja, hogy megcáfold. Mond, hogy nincs igaza, vigasztald meg és erősítsd meg az önbizalmát. Ugyanis ha nem teszed, akkor önigazolásnak veszi mindazt, amit elmondott és akkor aztán bedepressziózik. Meg jól össze is vesztek.

Igyekszik a középpontba kerülni

Sokan úgy próbálnak szeretethez és elismeréshez jutni, hogy mindenáron igyekszenek a középpontba kerülni. Azon fáradozik, hogy olyat tegyen vagy mondjon, amivel felhívhatja magára a figyelmet, mert ha sikerül, akkor megnyugodhat, hogy értékes és fontos másoknak. Olyannyira csak magával van elfoglalva, hogy el is felejti megkérdezni, hogy veled mi van.

Előszeretettel panaszkodik

Mi mást hallhatnál egy szeretetéhes ember szájából, mint az „Engem senki sem szeret!” meg a „Mindenki csak kihasznál és összetörik a szívemet!” és egy Csillagok Háborúja filmsorozatra elegendő sztorit tudnak felhozni, ami őt igazolja, hogy mindig csak bántják.

Mondani sem kell, hogy az együttérzésre, a sajnálatra hajaz. Vannak, akiknek a szánalomszeretet is megfelel. Mellette elvárja, hogy megold a problémáit, de ha neked lenne szükséged segítségre, ne is álmodj arról, hogy meghallgat vagy segít!

Szelfiturizmus?

Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.

Kivándorlási gyász - avagy miért félünk a külföldre költözéstől?

Sokan álmodoznak arról, hogy családi okból, kalandvágyból, esetleg egy stabilabb gazdasági, vagy politikai helyzet reményében kivándorolnak külföldre. Vannak, akik ezt a lépést meg is teszik, és elindulnak egy olyan ismeretlen úton, ami tele van kihívással, lehetőséggel, újfajta tapasztalatokkal, örömökkel, alkalmazkodással – és veszteséggel –. A cikkben azt tudhatjuk meg, hogy miért jár vegyes érzésekkel az áttelepülés, milyen veszteségekkel küzdünk meg a kiköltözés kapcsán, és hogyan érdemes erre felkészülni.

Egy könyv jogainak védelme

Írtam egy könyvet, egy tudományos munkát, egy online cikket. Hogyan védjük meg az ötleteinket, és a szellemi jogainkat? Nem fogják ellopni az ötletemet? Mit tegyek, ha lemásolják a blogbejegyzésemet, kölcsönveszik az írásaim egy részét? Egyáltalán minek mekkora a súlya, a lopás az lopás, vagy nyilván egy cikk, nem egy kategóriába esik egy könyvvel? Ebben az írásban ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat.

Mit vigyen a gyerek a kollégiumba?

A tanév nemcsak a bejáró és helyi diákoknak, hanem a bentlakóknak, kollégistáknak is megkezdődik, ezért némely szülőknek még az is plusz dilemmát okoz, hogy mit vigyen a gyerek a kollégiumba?

Ha a szünet után nehezen megy a korai kelés…

A kevésbé megfeszített nyári időszak, a vakáció és a nyaralások után valószínűleg sokaknak nehezére esett hosszú idő után először újra korán kelni. Akinek gyermeke van, tudja, hogy sajnos visszaállni a korai kelésre és korábbi esti lefekvésre nem könnyű feladat, sok esetben hetekbe is telhet.