Menü

Ínhüvelygyulladás kezelése természetes módszerekkel

Az ínhüvelygyulladás leggyakrabban a kéz, és a láb ujjait érinti, de gyakran előfordulhat az ujjak környéken: a sarkakon, a csuklón, és a vállon, ahogyan a könyökben is kialakulhat.

Bár egy igen zavaró kórról van szó –hiszen nem csak maga a gyulladással érintett terület válik fájdalmassá, hanem sok esetben sajgó duzzanat, vagy daganat alakulhat ki –, az ínhüvelygyulladás kezelése otthoni körülmények között is megoldható, fontos azonban, hogy minél előbb kezdjük el a terápiát. Ehhez ismernünk kell az ínhüvelygyulladás okait, és a betegség súlyosságát, valamint lefolyását befolyásoló egyéb tényezőket.

Az ínhüvelygyulladás kezelése: természetes megoldások

Pihentetés: bármelyik testrészünkön jelenik meg az ínhüvelygyulladás, nagyon fontos, hogy pihentessük a sérült területet, ezzel elkerülhetjük a további sérülések kialakulását, és ezáltal a panaszok rosszabbodását. Ha erre nincsen lehetőségünk, jó szolgálatot tesz a fáslizás, ami enyhíti az ínhüvelygyulladás tüneteit.

Jegelés: mérsékli a fájdalmat a jég, de csak akkor, ha a fájdalom jelentkezését követő első 24 órában, az akut fázisban készítünk belőle hűtő borogatást. Ezt követően viszont a jég alkalmazása már káros lehet, ezért az ínhüvelygyulladás kezelése hosszabb távon ezzel a módszerrel nem ajánlott.

Aloe vera: kiváló regeneráló, kifejezetten hatásos az ínhüvelygyulladás kezelése esetén. 2-3 friss leveléből kanalazzuk ki a nedves részt, és keverjük össze harmadpohárnyi forró vízzel, míg nem kapunk egy krémes „papit”. Kenjük be vele a beteg felületet, majd az egészet tekerjük át steril gézzel.

Sós, ecetes fürdő: egy kisebb műanyag edényt töltsünk meg meleg vízzel, amibe beledobunk egy kanálnyi sót, és egy pohár −lehetőleg− fehér borecetet. Mártóztassuk meg benne az ínhüvelygyulladás miatt fájdalmas területet nagyjából 15-20 percig. Naponta háromszor ismételhetjük.

Eukaliptusz: az ínhüvelygyulladás kezelése a gyulladás- és fájdalomcsillapító eukaliptusszal különösen hatékony. A legjobb, ha friss leveleket használunk, ám az eukaliptusz illóolaj is segítségünkre lehet. Még gyorsabb eredményt érhetünk el, ha egy kiskanálnyi kókuszolajjal összekeverjük (az illata is kellemesebb), és az ínhüvelygyulladás mérséklésére, pakolásként alkalmazzuk.

Ínhüvelygyulladás kezelése belsőleg

A C-vitamin nem csak erős antioxidáns, immunerősítő, hanem kiváló gyulladáscsökkentő is. Az ínhüvelygyulladás kezelése alatt fogyasszunk minél több C-vitamin tartalmú táplálékot, lehetőleg nyersen: citrusféléket, csipkebogyót, papayát, kivit, sütőtököt, erős paprikát, vöröshagymát. Ez utóbbi illata nem mindenki számára kellemes, de igazi C-vitamin bomba!

Szintén jó szolgálatot tesznek az ínhüvelygyulladás kezelésekor az omega-3 zsírsavakban bővelkedő olajos magvak, a dió, a mandula és a földimogyoró.

A homályos látás gyakori okai

Homályos látás esetén a látott dolgok nem tűnnek tisztának. Egyszerre tapasztalhatja mindkét szemen vagy csak az egyiken, attól függően, hogy mitől alakult ki. Előfordulhat, hogy minden, amit lát, homályos lesz, míg néha csak a látómező egy része tompa. A tünet fennállása esetén hunyorítással válhatnak élesebbé a dolgok.

A fènyérzèkeny szem okai

A fényérzékeny szem, az idegek ingerlése maga a látás jelensége – de ha az bizonyos fényérzékenysèg pontosabban hasító fájdalmat jelent, akkor már baj van. Nem tekinthető jó jelnek, ha valaki legszívesebben egész nyáron az árnyékba húzódna. Ki kell deríteni , hogy mi húzódik. háttérben!

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!