Menü

Miért jó a TRX edzés?

A TRX edzés egyik nagy előnye, hogy az ízületkímélő, funkcionális mozgás, miközben az egyes izomcsoportok összehangoltan dolgoznak, fejlesztve a törzsizmokat.

A TRX egy funkcionális edzőeszköz, amely hevederekből és fogókból áll, s általában a falra erősítik. Állítható a magassága, illetve a nehézségi fokozata. A saját testsúlyunkat használva a TRX több izomcsoportra koncentrál egy időben, ebben rejlik a hatékonysága.

Számtalan előnye van: a teljes test edzéseként minden izmot átmozgat. Kortól, nemtől függetlenül bárki kipróbálhatja. Változatos, mivel többszáz gyakorlat közül választhatunk, így kifejezetten szórakoztató.

A TRX kiváló eszköze a mobilitás és flexibilitás fejlesztésének.

Bármely sportág mellé beilleszthető kiegészítő edzésnek és minimális a helyigénye, elég egy felfüggesztési pont hozzá.

Saját testsúlyos edzésről beszélünk, így megspóroljuk a súlyok ide-oda rakosgatását, pakolását, a hosszú előkészítést, elpakolást, s hatékonyságát tekintve sokan jobbnak tartják, mint a hagyományos súlyzós edzést.

Remekül erősíti a hasizmokat, a törzs erősítés egyik legjobb edzéstípusa.

Ha esetleg sérüléssel bajlódunk, a TRX segít a regeneráció, rehabilitáció fázisaiban is folytatni az edzést.

Érdekes tudnivaló, hogy a TRX tréningmódszert a haditengerészet ihlette, csapatának felkészítésére, állóképességük növelésére, bárhol és bármikor, majd folyamatos termékfejlesztéssel vezető, innovatív edzésmódszer lett.

Írhatnánk, hogy jó fogyókúrás sporteszköz, de mint tudjuk a mozgás 20-30%-ban, a táplálkozás 70-80%-ban határozza meg a formánkat, testösszetételünket, alakunkat. A TRX edzés alatt az izomzat és a keringési rendszer egyszerre dolgozik, így a terhelés inkább erő-állóképesség jellegű erősítés, mely a szívet és az izomzat állóképességét javítja.

A TRX rendszer sokoldalúságát mutatja, hogy mindenki számára alkalmas edzésmódszer.

Élsportolóknál növeli a sportolók fizikális teljesítményét, szabadidő sportolóknak a fittségi szintet fejleszti, de alkalmas az egészség megőrzésre, hiszen jól illik az egészséges életmódba.

A gyakorlatok helyes kivitelezéséhez -leginkább az első alkalmak esetén - ajánlott szakértő, személyi edző felügyelete, segítsége.

Ha érvelni szeretnénk a TRX hatásossága mellett, vagy kételkedünk annak hatékonyságában, gondoljunk csak arra, hogy az amerikai haditengerészet elit katonáinak megfelelt, így valószínű nekünk is segíti céljaink elérését.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!