A legjobb gyulladáscsökkentő ételek
- Dátum: 2021.08.08., 22:44
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- étkezés, fájdalom, gyógyászat, gyulladás, immunrendszer, szervezet, védekezés
Amikor a test gyulladásos állapotba kerül, a szervezet megpróbálja gyógyítani a fájdalmat okozó sérülést vagy fertőzést. Ha a gyulladás krónikussá válik, súlyos betegségek kialakulásához vezethet.
Gyömbér
Az egzotikus fűszernövényt sokféleképp felhasználhatjuk, érdemes lenne beépíteni a napi táplálkozásunkba, pozitív egészségügyi hatásai lenyűgözőek. A gyömbér gyógyhatása sokoldalú, használhatjuk köhögéscsillapítónak, görcsoldónak, gyulladáscsökkentőnek, nagy mennyiségben tartalmaz A-, C-, E-, B- vitaminokat, magnéziumot, káliumot, vasat és cinket.
A gyömbér gyomornyugtató, emésztési panaszoknál is ajánlott a fogyasztása. Reszelt formában fűszerezhetjük vele az ételeket, levesekbe, húsételekbe, desszertekbe is csempészhetünk belőle, de ihatunk gyömbérteát is.
Zöld tea
A világ egyik legkedveltebb teája. Minden kortya aranyat ér, jó hatással van a szervezetre, gyulladáscsökkentő tulajdonsággal is rendelkezik, illetve javítja az agyműködést. Diétázók bátran ihatják, segíti az emésztést, és jó hatással van a zsíranyagcserére.
A zöld tea védelmet nyújt influenzaszezonban, a kellemetlen leheletet is megszünteti. Napi fogyasztásával a szájban kialakuló gyulladásos betegségek ellen is felvehetjük a harcot.
Zöld színű zöldségek
Brokkoli, spenót, káposzta és barátaik, mindegyik zöld színben pompázó zöldség fogyasztása ajánlott, ugyanis magas a vastartalmuk, illetve található bennük K-vitamin, ami erősíti a csontokat és az ízületek egészségéhez is hozzájárul. A zöld növények rengeteg klorofillt tartalmaznak: ez tisztítja a vért, javítja a máj működését, a vérképet. Kimossa a szervezetből a káros anyagokat.
Chili paprika
A csípős zöldség kapszaicin tartalma miatt nagyon erős gyulladáscsökkentő. Szerencsére ezt a tűzes húsú paprikát remekül be tudjuk illeszteni az étrendünkbe.
A gyulladással járó tünetek jelentkezhetnek duzzanattal, bőrirritációval, súlyos esetekben a fájó testrészünket mozdítani sem tudjuk, de előfordulhat az is, hogy nincsenek tünetei. A gyulladás kialakulásához a mozgásszegény életmód és a helytelen táplálkozás nagyban hozzájárul. Szerencsére csökkenthetjük a krónikus gyulladást és fájdalmat, méghozzá természetes módon. A gyulladáscsökkentő élelmiszerek listája vaskos, bőven van miből válogatnunk.
Ezek az élelmiszerek remek immunerősítők, bővelkednek antioxidánsokban, például vitaminokban, flavonoidokban, ásványi anyagokban, fehérjékben, röviden, jót tesznek a szervezetünkkel.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.