Menü

Alakítsunk ki egészséges szokásokat!

Ha most a kedves olvasó előtt megjelenik egy fiatal lány képe, aki boldogan nevet a sokszínű salátája felett, akkor elárulom, hogy nem erre gondoltam, de természetesen a salátafogyasztás is lehet egyike az egészséges szokásainknak, melyeket érdemes lenne kialakítani. Hogy miért? Mert az egészséges szokások növelik az életminőséget!

Ha eddig valaki nem foglalkozott az egészségével, akkor ő valószínűleg ezután fogja elkezdeni, mert valamikor el fogja, az egészen biztos. Minél előbb, annál jobb. A most elkezdett jó és egészséges szokásainkat a jövőben fogja meghálálni a szervezetünk, ezért egy egészségesebb és boldogabb élet reményében nagyon lényeges, hogy életmódot váltsunk.

A következő szokások ebben segítenek:

Folyadékfogyasztás. Víz, ásványvíz, gyógyteák, esetleg levesek. Testünk nagy része víz, szükség van rá, hogy bevigyük a folyadékot, a nyári kánikulában pedig még többet, mint máskor.

Legyen víz az éjjeliszekrényen! A korai folyadékbevitel is épp annyira meghatározó, mint a napközbeni.

Stresszkezelés. Nem megy egyik napról a másikra, ez tény, de a technikákat, stresszoldó módszereket mind kipróbálhatjuk. Minél kevesebb stressz ér bennünket, annál egészségesebbek lehetünk, hiszen a stressz nagyon sok testi és lelki betegség okozója lehet.

Egészséges táplálkozás, megfelelő ételek megfelelő időben, tápanyagbevitellel, vitaminokkal és rostokkal és feldolgozott ételek, finomított szénhidrátok mellőzésével.

Tegyük le a cigarettát. Ezen nincs is mit magyarázni.

Sport! A rendszeres testmozgás szabályozza a testsúlyt és csökkenti az egészségügyi problémák kockázatát, keressük meg a nekünk való sportágat!

Bár úgy kezdtem, hogy ez a cikk nem egyenlő a salátás fotóval valamelyik fogyi magazinban, de ettől függetlenül jöhet a saláta és sok más étel is, ami színes! Együnk színesen! Izgalmas, egészséges, változatos! Együnk, sok zöld, piros és sárga színű zöldséget, mert azokban ténylegesen több a vitamin és a tápanyag.

Szűrővizsgálatok! Az egyik legfontosabb szokásunk, ha mást nem is, legalább ezt az egyet vezessük be 2021-ben! Kedves hölgytársaim, a citológiai vizsgálat pár perc, egy rákszűrés évente nem tart semeddig, nem kerül semmibe, tessék betartani a rendszeres szűrővizsgálatokat!

Testi és lelki egészségünk megőrzése érdekében sok energiát kell fektetnünk önmagunkba, testünkbe, lelkünkbe, egészségünkbe. Új szokások kialakítása mindig nehezen indul, de aztán már természetessé válik, csupán kitartás és türelem kell hozzá.

A retró zene mindig trendi

Igaz, hogy világunk rohamléptekkel fejlődik és változik, viszont akadnak olyan dolgok, amelyek bár közel sem új keletűek, mégsem merültek a feledés homályába. Ennek egy ékes példája a retró stílus. Azonban mitől lesz mégis menő az, aminek elméletileg már idejétmúltnak kellene lennie?

Idén is lesz Mikulásgyár!

November 29. és december 21. között megrendezik ismét programjaikat a Mikulásgyár dolgozói, szervezői, hogy segítsenek a rászoruló gyerekeken!

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

Őszi DIY projektek: otthoni dekorációk

Ahogy az őszi hónapok beköszöntenek, a természet egyre színesebb árnyalatokban ragyog, és a hűvösebb időszak is lehetőséget ad arra, hogy a lakásunkat melegebbé, hangulatosabbá tegyük. Ebben a cikkben olyan egyszerű, mégis nagyszerű DIY ötleteket nézhetünk meg, amelyekkel tökéletes dekorációkat készíthetünk a hűvös időszakra.

A mese hatása a pszichére

Rengeteg gyermekekkel foglalkozó szakember, coach, pszichológus és pedagógus használja a meséket terápiás céllal. Ezért is alakult ki a meseterápia fogalma.