Menü

Alakítsunk ki egészséges szokásokat!

Ha most a kedves olvasó előtt megjelenik egy fiatal lány képe, aki boldogan nevet a sokszínű salátája felett, akkor elárulom, hogy nem erre gondoltam, de természetesen a salátafogyasztás is lehet egyike az egészséges szokásainknak, melyeket érdemes lenne kialakítani. Hogy miért? Mert az egészséges szokások növelik az életminőséget!

Ha eddig valaki nem foglalkozott az egészségével, akkor ő valószínűleg ezután fogja elkezdeni, mert valamikor el fogja, az egészen biztos. Minél előbb, annál jobb. A most elkezdett jó és egészséges szokásainkat a jövőben fogja meghálálni a szervezetünk, ezért egy egészségesebb és boldogabb élet reményében nagyon lényeges, hogy életmódot váltsunk.

A következő szokások ebben segítenek:

Folyadékfogyasztás. Víz, ásványvíz, gyógyteák, esetleg levesek. Testünk nagy része víz, szükség van rá, hogy bevigyük a folyadékot, a nyári kánikulában pedig még többet, mint máskor.

Legyen víz az éjjeliszekrényen! A korai folyadékbevitel is épp annyira meghatározó, mint a napközbeni.

Stresszkezelés. Nem megy egyik napról a másikra, ez tény, de a technikákat, stresszoldó módszereket mind kipróbálhatjuk. Minél kevesebb stressz ér bennünket, annál egészségesebbek lehetünk, hiszen a stressz nagyon sok testi és lelki betegség okozója lehet.

Egészséges táplálkozás, megfelelő ételek megfelelő időben, tápanyagbevitellel, vitaminokkal és rostokkal és feldolgozott ételek, finomított szénhidrátok mellőzésével.

Tegyük le a cigarettát. Ezen nincs is mit magyarázni.

Sport! A rendszeres testmozgás szabályozza a testsúlyt és csökkenti az egészségügyi problémák kockázatát, keressük meg a nekünk való sportágat!

Bár úgy kezdtem, hogy ez a cikk nem egyenlő a salátás fotóval valamelyik fogyi magazinban, de ettől függetlenül jöhet a saláta és sok más étel is, ami színes! Együnk színesen! Izgalmas, egészséges, változatos! Együnk, sok zöld, piros és sárga színű zöldséget, mert azokban ténylegesen több a vitamin és a tápanyag.

Szűrővizsgálatok! Az egyik legfontosabb szokásunk, ha mást nem is, legalább ezt az egyet vezessük be 2021-ben! Kedves hölgytársaim, a citológiai vizsgálat pár perc, egy rákszűrés évente nem tart semeddig, nem kerül semmibe, tessék betartani a rendszeres szűrővizsgálatokat!

Testi és lelki egészségünk megőrzése érdekében sok energiát kell fektetnünk önmagunkba, testünkbe, lelkünkbe, egészségünkbe. Új szokások kialakítása mindig nehezen indul, de aztán már természetessé válik, csupán kitartás és türelem kell hozzá.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?

Medencetisztítás és karbantartás: Így őrizd meg a víz tisztaságát egész szezonban

A kerti medence nyáron a pihenés egyik legjobb formája, de ahhoz, hogy mindig tiszta, higiénikus és élvezhető legyen, rendszeres karbantartásra van szükség. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb lépéseket, eszközöket és tanácsokat a medencetisztítás hatékony elvégzéséhez.

A lovasterápia jótékony hatásai

A lovasterápia, hippoterápia és a kapcsolódó állatsegített terápia egyre nagyobb figyelmet kap világszerte, ugyanakkor hazánkban még kevéssé ismert és hozzáférhető módszer. Pedig ezek az eljárások nemcsak érzelmi és pedagógiai előnyökkel járnak, hanem mozgásterápiás hatásuk is jelentős.