Miért tartsunk otthon ricinusolajat?
- Dátum: 2021.06.19., 09:51
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- alkalmazás, aranyér, belsőleg, bőr, bőrprobléma, egészség, egészségügyi problémák, ekcéma, évezredek, fájdalom, fejbőr, gyulladáscsökkentő, haj, hashajtás, illat, ízületi gyulladás, külsőleg, öregedés, őshonos, pikkelysömör, préselés, ránctalanító, ricinusolaj, sokoldalú, székrekedés, szemöldök., szempilla, szépségápolás, szépségipar
Miért fontos, hogy ricinusolaj mindig legyen otthon? Mert ezt az olajat már évezredek óta ismerik, elismerik és alkalmazzák különféle egészségügyi problémák kezelésére, de a szépségápolásban is használják, hiszen nagyon jót tesz a bőr és a haj egészségével.
A ricinusolajat főleg az Afrikában és Indiában őshonos növény terméséből préseléssel nyerik. A ricinusolaj sűrű, jellegzetes illatú, kellemetlen ízű, halványsárga, csaknem színtelen olaj, amelynek külsőleg sokrétű alkalmazási módja van.
Évszázadok óta jóbarátja a gyógyításban az emberiségnek külsőleg, belsőleg egyaránt. A ricinusolaj antimikrobiális, gyulladáscsökkentő és hashajtó hatással rendelkezik, de számos más egészségügyi előnye is van. A ricinusolaj nagy mennyiségben tartalmaz ricinolsavat, amely egy egyszeresen telítetlen zsírsav. Elsőre talán mindenkinek az jut eszébe róla, hogy a alkalmanként székrekedés kezelésére alkalmazzák, azonban mivel gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, így nagyon hasznos azok számára is, akik ízületi gyulladásban szenvednek, ezért érdemes elszakadni a hashajtó hatástól, s megismerni az olaj sokoldalúságát.
A ricinusolaj remekül csillapítja a fájdalmat, lokálisan is használják, az ízületi gyulladáson kívül aranyérre is javasolt.
A szépségipar megfigyelte, hogy ez az olaj csökkenti a ráncok mélységét és késlelteti az öregedést, így a szépségápolásban is hasznát veszik.
Ha hetente egy-két alkalommal bekenjük vékonyan az arcunkat, s hagyjuk 20 percig hatni, akkor kiváló ránctalanító pakolást kapunk.
Pikkelysömör vagy az ekcéma esetén is jó eredményeket érhetünk el a kezelésben, az érintett területet kell vékonyan megkenni az olajjal.
Csúnya sebhelyek, ritka szemöldök vagy száraz hajvégek esetén is érdemes kipróbálni a ricinusolajat, de ritkuló szempillára, fénytelen szemöldökre, bőrproblémákra, hajhullásra vagy gyenge, töredező körmökre is megoldás!
Mivel a ricinusolaj képes bejutni a haj legmélyebb rétegeibe is, ott még hatékonyabban tudja kifejti jótékony hatásait: erősíti a hajszálakat, helyrehozza az igénybe vett hajat, a hajszálak puhábbak és csillogóbbak lesznek, serkenti a hajnövekedést, segít hajhullás esetén, védi a fejbőrt, hatékony viszkető fejbőrre.
Mivel eddig nagyrészt tényleg a hashajtó hatása miatt ismertük, most ideje más szemszögből nézni és kipróbálni ezt az olajat. Még ma szerezzük be a patikából!
Nagyon káros az új TikTok-trend

A TikTokon terjedő „Skinnytok” trend elsőre ártalmatlannak tűnhet, valójában azonban komoly testi és lelki károkat okozhat.
Hogyan befolyásolja a személyiségünk a sportolási szokásainkat?

A lelki beállítottságunk nagy hatással lehet arra, hogy milyen edzéstípusokat részesítünk előnyben, és hogyan motiváljuk magunkat a testmozgásra. Különböző lelki beállítottságok más-más megközelítéseket és motivációs tényezőket igényelnek. Az alábbi cikkben ezek variációjára nézhetünk meg példákat.
Szemárpa, a kellemetlen dudor

Sajnos már sokan ismerik a szemárpa kellemetlen tüneteit, melynek többtípusa van. Lássuk a tüneteket és a kezelési módokat.
Ne tiltsd, tanítsd

Sokan úgy gondolják, hogy a gyerekek egészséges fejlődésének kulcsa az édességek teljes tiltása. Azonban a szakemberek egyre inkább arra figyelmeztetnek, hogy a tiltás nem feltétlenül vezet jobb eredményhez – sőt, sokszor éppen az ellenkező hatást váltja ki.
Forróság, fény és fáradtság – Hogyan küzdjünk meg a nyári álmatlansággal?

Sokaknak ismerős lehet az az érzés, amikor fekszünk az ágyban, nézzük a plafont, a percek egyre csak telnek, és nem tudunk elaludni. A frusztráció nő, az óra ketyeg, és másnap fontos feladatok várnak ránk. A tartós meleg, a világos hajnalok és a felborult napirend miatt egyre többen küzdünk alvási nehézségekkel. A probléma nem egyéni panasz, hanem széles körű jelenség, amely mögött biológiai, környezeti és életmódbeli tényezők is állnak.