Leghatékonyabb szíverősítő teák
- Dátum: 2021.06.01., 22:07
- Udvari Fanni
- képek:pixabay.com
- egészség, gyógynövény, immunrendszer, szíverősítés, tea, természetes, vitaminok
Tyúkhúr a magas koleszterinszint ellen
A magas koleszterinszint sem feltűnő tüneteket, sem fájdalmat nem okoz, így sokan csak véletlenül, egy-egy laborvizsgálat során értesülnek róla. Pedig ez a fel nem ismert egészségügyi probléma igen veszélyes lehet. Az artériákban ugyanis kialakulhatnak (koleszterinből, zsírból, kalciumból álló) plakkok, melyek eltömítik a véráram útját, és így a szív nem jut elegendő oxigénhez és tápanyaghoz. Ráadásul, ha egy-egy plakk leválik, és elindul az érben, agyvérzést, de akár szívinfarktust is okozhat.
A tyúkhúr az egyik legjobb koleszterincsökkentő hatású gyógynövényünk. Kiváló zsíroldó tulajdonsága teszi alkalmassá az epeműködés javítására, a vérzsír bontására. Folyamatos használata leviszi a magas koleszterinszintet, ez pedig lelassíthatja vagy meg is állíthatja a plakkok kialakulását. Napi egy csészével érdemes inni, lehetőleg reggel, éhgyomorra. Korlátlan ideig, folyamatosan iható. (Fontos tudnivaló, hogy szoptatás alatt nem ajánlott fogyasztani, mert a tejelválasztást is csökkenti.)
A magas koleszterinszint megelőzésére a Tyúkhúros teakeveréket (az Érbarát teát) is ajánljuk, melyben a tyúkhúr mellett orvosi veronika, galagonya, cickafarkfű és zsálya is található. A tyúkhúr fogyasztását Gyuri bácsi akár nyersen, salátaként elkészítve is szokta javasolni.
A szívnyugtató, vérnyomáscsökkentő galagonya
Ha egy komplex szíverősítő és szívnyugtató hatású gyógynövényt keresünk, a galagonya lesz a megoldás. Serkenti a szívizom vérellátását, értágító és vérnyomáscsökkentő hatású, így koszorúér-betegségek esetén feltétlenül érdemes rendszeresen fogyasztani, de akár megelőzésként is ihatjuk. Segít a vérkeringési problémák enyhítésében, rugalmasan tartja az érfalat, gátolja az érelmeszesedés – különösen a koszorúér elmeszesedés – kialakulását. Öregkori szívpanaszokra, illetve a szívizmok degenerációs megbetegedéseire is ajánlott.
A szívinfarktus szívizom-elhalást jelent, de ha a szívizom rugalmas, nem halhat el olyan könnyen. Ugyanígy, ha az agyi hajszálerek falai rugalmasak, nem merevek, könnyebben átengednek egy kis vérrögöt, nem pattannak el, így nem következik be az agyvérzés. A galagonyatea idegi eredetű szívpanaszokra is kiváló, enyhíti a szapora szívdobogást, stresszoldó, nyugtató, enyhe altató hatása is van. Megelőzésként is lehet fogyasztani heti 1-2 csészével, hiszen időskorban, vagy stresszesebb élethelyzetekben, küzdelmesebb munkahelyi vagy magánéleti időszakokban igazán sokat segíthet.
Érelmeszesedés megelőzésére: csipkebogyó
Érszűkület esetén, érelmeszesedés megelőzésére is érdemes magas C-vitamin tartalmú, érfalerősítő gyógynövényteákat fogyasztani, mert a C-vitamin véd a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben, oly módon, hogy erősíti az artériák kollagénszerkezetét és az érfalat.
Az egyik legmagasabb C-vitamin tartalmú gyógynövényünk a csipkebogyó, mely szabályozza az erek áteresztőképességét, erősíti az érfalakat, ezáltal gyorsítja a véráramot, javítja a vérkeringést. A csipkebogyó tea hideg áztatással készül, 5-6 órát kell áztatni hideg vízben, forrázni nem szabad, mert a C-vitamin elbomlik magas hő hatására.
Szerző: Udvari Fanni
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.