A világjárvány árnyékában sem nagyon halasztanák tovább a sport világversenyeket
- Dátum: 2020.11.29., 17:24
- Boros Tamás
- elhalasztás, Európa, fair, kézilabda, nemzetközi, sport, világverseny, vírus
Európában erősen növekszik a koronavírusban fertőzöttek és sajnos az elhunytak száma is, ám a nemzetközi szövetségek mégiscsak megrendezik aktuális világversenyeiket, még ha olykor csúsztatva is. Pedig jelen pillanatban egyértelműnek tűnik, bárki bármikor elkaphatja a fertőzést, ami veszélyes a többiekre nézve, és semmiképpen sem fog valós képet mutatni az erőviszonyokról.
Igaz a lebonyolítás mikéntjét sportága válogatja. Közös az összes sportágban, hogy szinte folyamatosak a kontrollok, És mivel a vírus természete viszonylag kiismerhetetlen, ezért bárki el is kaphatja a fertőzést. Csak néhány példát hadd említsek, hogy melyik sportág jelenleg milyen döntéseket hozott (nem említem itt azt, hogy Európában a legtöbb helyen zártkapusak a mérkőzések):
A nemzetközi jégkorongéletben sorban mondják le a világbajnokságokat. A honi bajnokságok küzdelmei folynak, azonban már most törölték a máskor áprilisra esedékes, a magyarok részvételével folyó Divízió I/A vb-t, amelyről Szlovéniában kerülne sor. De valamennyi világbajnokságra, előreláthatólag ez a sors vár.
A kosárlabdában, hasonlóan az Egyesült Államokhoz, úgynevezett buborék rendszerben próbálták lejátszani a hátralévő Európa bajnoki selejtezőket. Próbálták, hiszen éppen a magyar válogatottnál már számos játékos fennakadt a szűrésen, ezért haza is utaztak Szlovéniából, februárra halasztva a házigazda és az Ausztria elleni selejtezőiket. Ezek a mérkőzések februárra maradtak. A többiek valószínűleg ebben a rendszerben, és talán a legtöbben halasztás nélkül, befejezik a küzdelmeket.
Talán a legaktuálisabb mégis a kézilabda kérdése. Több évtizedes hagyomány ugyanis, hogy minden évben vannak férfi és női vonalon egyaránt nemzeti világversenyek minden évben, a nőknél minden év decemberében, a férfiaknál januárban. Azonban jelenleg tombol a járvány, ami eltarthat tavaszig, akár nyárig is.
Ráadásul a most decemberi női Európa bajnokságot Dániában és Norvégiában rendezték volna meg, de utóbbiban annyira szigorúak a járványügyi szabályok, hogy egy beteg játékos esetén csomagolhatott volna az egész csapat, sőt az is, aki ellen például az előző nap játszottak. Nem feltétlenül csak ezért, de Norvégia vissza is lépett a rendezéstől, bár válogatottja indul az Európa bajnokságon. Talán várható lett volna, hogy ebben a nagyon súlyos helyzetben, most ne legyen Eb. Ám szigorú előírások mellett, de lesz. És még az a legkisebb baj, hogy teljesen üres lelátók előtt. De ismét csak azt a kérdést teszem fel magamban: biztosan nem lehetne a világ sportéletét, talán csak nyárig, takaréklángon, országhatárokon belül tartani? Annyira fontos most egy Európa bajnokság?
És persze ezt a kérdést messze nem csak a kézilabdával kapcsolatban lehet feltenni.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?