Menü

Egyszerű őszi díszek

Indulj egy sétára, keress szép leveleket és terméseket és készíts belőlük csodaszép díszeket, pillanatok alatt!

Napsütéses őszi délutánok, séta a sárguló levelű fák között, mindez csupa olyan dolog, amiért szeretjük ezt az évszakot. Levelekből és más őszi termésekből készült díszekkel pedig a lakásunkat is ezerféle színben pompázhat, akárcsak a természet.

Koszorú levelekből

Bár nemsokára kezdhetünk a karácsonyra készülni és adventi koszorút készíteni, előtte még az őszi hangulatot idéző levélkoszorút csináljuk meg!

Nincs is más feladatunk, mint egy jó nagy sétára indulni az erdőbe, közben leveleket gyűjteni, lehetőleg minél többféle színben. A színes leveleken túl csupán hobbiboltban vásárolt hungarocell koszorúra van szükségünk, amikre ráerősítjük a szerzeményeket. A leveleken kívül makkokat vagy más terméseket is felhasználhatunk. A koszorú tökéletes ajtódísznek, akár a bejáratra vagy a lakás bármely pontjára.

Hangulatos mécses

A hideg évszakokban egy mécses vagy kis gyertya gyújtása sokat dob a hangulatunkon, különösen amikor már tényleg sötét van odakint. Ehhez a díszhez is csak ki kell menni a természetbe, hogy kis makkokat gyűjtsünk. Majd azokat egy gyertyatartóra ízlésesen felerősítjük. Keressünk egy színben odaillő gyertyát és kész is hangulatos mécses!

Asztaldísz magokból

Egy újabb séta során lehet makkokat, gesztenyét vagy mogyorót gyűjteni, amiket kicsit megtisztítva egy átlátszó, üvegből készült edénybe teszünk. Ez lehet egy nagyobb, használaton kívüli pohár vagy váza is. A fényes makkokat nagyon jól mutatnak az asztalon, különösen, ha az üvegre egy szalagot is kötünk!

Levelek képkeretben

A levélkoszorún kívül még megannyi módon felhasználhatjuk a lehullott leveleket. Az egyik legegyszerűbb módja, ha csak kiválogatjuk a kedvenceinket, egy sötétebb kartonpapírra helyezzük őket és beletesszük egy képkeretbe. Igazán feldobja a lakás hangulatát.

Tobozdísz

Az örökzöldek terméseiből is csodaszép díszeket lehet készíteni. Gyűjts egy pár fenyőtobozt, majd egy vékonyabb szép szalagra vagy egyszerűen spárgára fűzd őket és tedd egy vázára vagy akár egy konyhai evőeszköztárolóra.

Mécses dióból?

Mécsesekből sosem elég, különösen ha nem mindennapiak. Tisztítsunk meg diókat (a dióbelet vagy rágcsálnivalónak vagy sütéshez használjuk fel), majd olvasszunk fel viaszt, amit majd az elfelezett diókba öntünk. Tegyünk mindegyikhez egy kis kanócot és készen is van! Helyezzük fel őket egy kínáló tálra, ahová még többféle termést is tehetünk, így még szebb és sokszínűbb lesz.

Ezek a díszek nemcsak lakást dobják fel, de készítésük közben mi is kicsit kikapcsolódhatunk, minőségi időt tölthetünk el magunkkal vagy szeretteinkkel. A levelek, termések gyűjtése és a kézműves mind hozzájárul a fizikai és mentális kikapcsolódáshoz

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!

A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!

Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?