Menü

Az igaz szerelem titka

Az igaz szerelem definíciója nem csak általános mintákat takar, hanem a saját elvárásainkat is ötvözi a mindennapi megközelítéssel.

Míg egyesek a párkapcsolatokat mindenekelőtt az egyéni igénykielégítés módszerének tekintik, addig mások szerint az igaz szerelem azt jelenti, hogy saját szükségleteinket a háttérbe helyezzük és az életünket gyakorlatilag a társunknak szenteljünk.

Az igazi szerelem egyáltalán nem a tökéletességről szól. Az igazi szerelemben vannak nehézségek, hiszen ettől lesz igazi. Lehetséges, hogy már a kapcsolat elején vannak problémák, az is lehet, hogy csak később jönnek a nehézségek. A lényeg, hogy ha ezt közösen megoldják, ha képesek együtt fejlődni, az megerősíti kapcsolatukat, mélyülnek az érzések, erősödik az összetartozás.

Az is előfordul, hogy több év együttélés után egyik vagy mindkét fél úgy érzi, hogy valami nem oké, és elkezd kifelé nézegetni. Szerintem ez a szerelem igazi próbája, hogy a felek, mit tesznek ilyenkor. Megpróbálják megoldani a helyzetet, önmagukba nézve megkeresni mi az, amin lehetne változtatni, hogyan tudnának fejlődni annak érdekében, hogy együtt maradjanak. Vagy megsértődnek, dühösek lesznek, a másikat okolják, és ezzel esélyt sem adnak maguknak, hogy rendbe hozzák kapcsolatukat.

Úgy gondolom attól lesz igazi a szerelem, hogy a legnehezebb szituációkban is együtt, közösen keresünk megoldást. Attól, hogy mindkét fél felismeri saját gyengeségeit, és megpróbál rajta változtatni. Attól, hogy megpróbálunk együtt fejlődni, egymásért.

Az igaz szerelem újabb jele, hogy erősítitek egymás önbizalmát. A bírálatok, a lenéző megjegyzések nagyon erősen rombolják az önbizalmat. Egy jól működő kapcsolatban nem kell önsegítő könyvek tömegeit olvasnod, hogy magadra találj. A párod erősít, ahogyan te is jó hatással vagy rá. Elfogadjátok egymás hobbiját, méltányoljátok a másik kedvenc időtöltését. Teljesen mindegy, hogy az egy sorozat a tévében vagy színházi darab.

Azonosak az értékeitek, hasonlóan gondolkoztok a pénzről, a munkáról, az erkölcsről, a családról. A spirituális gondolkodás erősen befolyásolja a párkapcsolatokat. A lelki értékek legalább annyira fontosak, mint az anyagi világ. Az igaz szerelem csak úgy működhet, ha az érzéseitek, a gondolkodás.

Biztonságban érzed magad a társad mellett. Óvjátok a kapcsolatot és egymást. Úgy érzed, társad szinte az őrangyalod. Mert az a partner, aki mellett nem érzed magad biztonságban, ő nem a lelki társad, ő nem a valódi szerelmed.

A kapcsolat mindkettőtökről szól, és nemcsak a társadról vagy rólad. Nem én vagyok fontos a kapcsolatban, hanem mi együtt vagyunk kerek egész. Akkor lehet közös jövőtök, ha elfelejted az én úgy gondolom kezdetű mondatokat, helyette pedig jöhet az úgy véljük vagy valami hasonló.

A zsigereidben érzed, hogy ez örök életre szól:

Egyszerűen tudod, amikor valami jól működik. Aztán pedig már nincs helye kételkedésnek és felesleges drámáknak, mint a korábbi kapcsolataidban.

Tudod, hogy az érzéseid nagyon igazak és számodra a lehető legtökéletesebb embert találtad meg, akivel együtt leélheted az életed.

Szerző: Udvari Fanni

Ne tiltsd, tanítsd

Sokan úgy gondolják, hogy a gyerekek egészséges fejlődésének kulcsa az édességek teljes tiltása. Azonban a szakemberek egyre inkább arra figyelmeztetnek, hogy a tiltás nem feltétlenül vezet jobb eredményhez – sőt, sokszor éppen az ellenkező hatást váltja ki.

Kötődési típusok bemutatása

A kötődés kérdése évszázadok óta foglalkoztatja az embereket, hiszen alapvető szerepet játszik személyes jólétünkben, kapcsolati mintázatainkban és társas életünkben. A pszichológiában a kötődési stílusok befolyásolják, hogyan érezzük, viselkedésünket és reagálunk másokkal való kapcsolatainkban. A különböző kötődési típusok egymással való kölcsönhatása jelentős hatással lehet párkapcsolataink sikerességére és dinamikájára.

Hipermnézia – amikor nincs olyan, hogy elfelejted

Talán már mindenki járt úgy, hogy elfelejtett valamit, mert esetleg sok más dolga volt. A hipermnéziások nem tudnak felejteni még akkor sem, ha szeretnének.

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.