Káros kozmetikumok – jobb, ha nem használod
- Dátum: 2020.07.09., 20:12
- Martinka Dia
- alapozó, alkotóelem, állatkísérlet., allergia, alumínium származék, arápolás, arckrém, bőr, dekor, érzékeny, fürdőszobapolc, káros, kencék, kismama, kozmetikum, kőolajszármazék, környezetvédelem, krémek, olcsó anyag, összetétel, összetevő, parabén, rákkeltő, szilikon, tartósítószer, terhesség, vásárlás
Meglepődnél, ha olykor tüzetesen végigolvasnád az arckrémed, az alapozód, a krémeid, a tusolód, az arcpakolásaid, a dekorkozmetikumaid összetevőinek listáját! Pedig van belőlük a fürdőszobapolcon dögivel. Állítólag egy átlagos nő százhatvannyolc, egy férfi nyolcvanöt kozmetikai összetevőt ken magára egyetlen nap alatt.
Néha bele sem gondolunk vásárláskor, hogy el kéne olvasni az összetételt, merthogy ezek közül bármelyik káros is lehet, netán allergiát okozhat, vagy ami még rosszabb: rákkeltő hatású.
Ha valakinek a bőre érzékeny, vagy esetleg babát vár, mindenképp a gyengédebb termékek közül kell válogatnia, s alaposan odafigyelni az összetevőkre.
A reklámok természetesen eladni akarnak, ott csupa hatékony és szuperholmikról beszélnek, de nem szabad mindent elhinni, amit a hirdetésekben látunk, s gondolkodás nélkül drága kencékkel szépíteni magunkat, a termékek alapos tanulmányozása nélkül.
Melyek azok az alkotóelemek, melyeket mindenképp próbáljunk elkerülni?
Például a kőolajszármazékok. Ezekre mondják, hogy olcsó anyagok, és valójában olyan „élettelen” olajok, amelyek semmilyen pozitív hatással nincsenek a bőrre, sőt! Ugyanide sorolhatnám a szilikonokat.
A szilikonokat tartalmazó krémek könnyen beszívódnak a bőrbe, de ezek tulajdonképpen műanyagok, jobb nem magunkra kenni.
Tartósítószerekkel is óvatosan! Sajnos ma már mindenben vannak. Ezek az alapanyagok irritálhatják a bőrt és a környezetet is szennyezik. Nem barátunk.
Alumínimum származékok jönnek a sorban. Megtalálható izzadásgátlóban, dezodorokban, arckrémekben, de még babaápolási készítményekben is.
Parabének halmaza…ismerős szó. A parabének tartósítószerek, melyek igencsak veszélyesek lehetnek, mivel a bőrön keresztül felszívódva a hormonrendszer működésébe is beavatkozhatnak, nagyon káros anyagok. A szintetikus illatanyagok kerülése is fontos, ugyanis ezek durva bőrirritációt okozhatnak.
Miért olyan fontos erről beszélni? Mert a káros kozmetikumok használata hosszú távon számos következménnyel járhat, például allergiát okozhatnak, vagy irritálhatják a bőrt, de okozhatnak hosszútávon mérgezési, vagy környezetvédelmi problémákat is.
Én magam sose használok olyan termékeket, melyek állatkísérletekkel járnak, vagy szennyezik a földet.
A fenti sorok remélhetőleg adtak némi támpontot ahhoz, hogy ezentúl kicsit több időt szánjunk a kozmetikai polcok előtti körültekintő válogatáshoz, s a természetes, natúr kozmetikumokkal ismerkedjünk.
Martinka Dia
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.