Menü

Ha babát szeretnél…

Amikor eldöntjük, hogy babát szeretnénk, a legfőbb félelmünk, hogy soká várat magára a pozitív terhességi teszt. Nyilván a természet a főnök ő teszi a dolgát, azonban néhány trükkel mi is növelhetjük a teherbeesés esélyét. A párok jelentős részénél létrejön a terhesség egy-másfél év alatt, de ettől függetlenül nem árt kicsit rásegíteni a dologra.

A babatervezés előtt már szedhetjük a babaváró-és terhesvitaminokat, folsavat, letehetjük a cigarettát, mérsékelhetjük az alkoholt és odafigyelhetünk a kicsit több gyümölcs, zöldség, olajosmag fogyasztásra. Ezek még nem is olyan nagy dolgok, máris léptünk egy nagy lépcsőt felfelé, az esélyek útján. A dohányzás abbahagyása is javíthatja a fogantatás esélyeit.

A leendő anyának kb. 3 hónappal a tervezett teherbeesés előtt érdemes elkezdeni folsavat szedni, mely megakadályozza a fejlődési rendellenességek egy részét.

Akiknél évekig nem sikerül a baba, nekik érdemes elmenniük egy átfogó vizsgálatra, de a pajzsmirigyet mindenképp meg kell nézetni, hiszen ha az nem működik megfelelően, az nagyban gátolja a teherbeesést. Jó hír, hogy gyógyszerre kezelhető és utána semmi akadálya a terhességnek. Mondom ezt pajzsmirigybetegként, a harmadik babával a pocakomban.

A peteérés nyomon követhető ovulációs tesztek segítségével, ma már sok drogériában kaphatóak.

Nem csekély fontosságú lépés, ha törekszünk rá, hogy valamilyen módon csökkentsük a stresszt, felejtsük el az extrém fogyókúrát, mindenféle egyoldalú étrendet és éljünk a lehető legegészségesebben, legalább most ebben az időszakban. Nem kell csodadiétákban hinni, inkább összpontosítsunk arra, hogy együnk több teljes kiőrlésű gabonát, zöldséget, gyümölcsöt és alacsony zsírtartalmú ételeket, emellett növelni a rost és vízfogyasztást. Mondjuk fogalmazzunk úgy, hogy: edd magad terhesre!

A túledzés nem segíti a teherbeesést, de a rendszeres és mértékletes sportolás segíti a termékenységet.

Kissé intim, de lényeges momentum… a közösülés gyakorisága. Nem segít a napi együttlét, sokkal hatásosabb ha, kétnaponta bújunk össze.

Sokan hisznek az étrendkiegészítőkben, köztük én is. A palástfűtea, a barátcserje, a méhpempő nekem sokat segített a teherbe esésben.

Egy gyermek születése a legnagyobb ajándék az életben. Azonban nem szabad türelmetlennek és elkeseredettnek lennünk, ha ez a meglepetés várat magára. Próbáljunk pozitívan állni az egészhez és mindent megtenni, hogy mielőbb megérkezzen az a gólya.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!