Menü

Ha babát szeretnél…

Amikor eldöntjük, hogy babát szeretnénk, a legfőbb félelmünk, hogy soká várat magára a pozitív terhességi teszt. Nyilván a természet a főnök ő teszi a dolgát, azonban néhány trükkel mi is növelhetjük a teherbeesés esélyét. A párok jelentős részénél létrejön a terhesség egy-másfél év alatt, de ettől függetlenül nem árt kicsit rásegíteni a dologra.

A babatervezés előtt már szedhetjük a babaváró-és terhesvitaminokat, folsavat, letehetjük a cigarettát, mérsékelhetjük az alkoholt és odafigyelhetünk a kicsit több gyümölcs, zöldség, olajosmag fogyasztásra. Ezek még nem is olyan nagy dolgok, máris léptünk egy nagy lépcsőt felfelé, az esélyek útján. A dohányzás abbahagyása is javíthatja a fogantatás esélyeit.

A leendő anyának kb. 3 hónappal a tervezett teherbeesés előtt érdemes elkezdeni folsavat szedni, mely megakadályozza a fejlődési rendellenességek egy részét.

Akiknél évekig nem sikerül a baba, nekik érdemes elmenniük egy átfogó vizsgálatra, de a pajzsmirigyet mindenképp meg kell nézetni, hiszen ha az nem működik megfelelően, az nagyban gátolja a teherbeesést. Jó hír, hogy gyógyszerre kezelhető és utána semmi akadálya a terhességnek. Mondom ezt pajzsmirigybetegként, a harmadik babával a pocakomban.

A peteérés nyomon követhető ovulációs tesztek segítségével, ma már sok drogériában kaphatóak.

Nem csekély fontosságú lépés, ha törekszünk rá, hogy valamilyen módon csökkentsük a stresszt, felejtsük el az extrém fogyókúrát, mindenféle egyoldalú étrendet és éljünk a lehető legegészségesebben, legalább most ebben az időszakban. Nem kell csodadiétákban hinni, inkább összpontosítsunk arra, hogy együnk több teljes kiőrlésű gabonát, zöldséget, gyümölcsöt és alacsony zsírtartalmú ételeket, emellett növelni a rost és vízfogyasztást. Mondjuk fogalmazzunk úgy, hogy: edd magad terhesre!

A túledzés nem segíti a teherbeesést, de a rendszeres és mértékletes sportolás segíti a termékenységet.

Kissé intim, de lényeges momentum… a közösülés gyakorisága. Nem segít a napi együttlét, sokkal hatásosabb ha, kétnaponta bújunk össze.

Sokan hisznek az étrendkiegészítőkben, köztük én is. A palástfűtea, a barátcserje, a méhpempő nekem sokat segített a teherbe esésben.

Egy gyermek születése a legnagyobb ajándék az életben. Azonban nem szabad türelmetlennek és elkeseredettnek lennünk, ha ez a meglepetés várat magára. Próbáljunk pozitívan állni az egészhez és mindent megtenni, hogy mielőbb megérkezzen az a gólya.

Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?

Probiotikum, higiénia, és tudatosság a nyugodt utazásért

Napsütés, tengerpart, finom ételek – a nyaralás sokak számára a kikapcsolódás csúcspontja. Ám az élményt könnyen beárnyékolhatja egy kellemetlen gyomorrontás vagy hasmenés. Szerencsére némi tudatossággal megelőzhetjük, hogy a pihenés napjait a mosdóban töltsük.

Zero waste: törekvés egy tisztább jövő felé

A modern világ elképesztő ütemű fejlődése és a fogyasztási szokásai hatalmas mennyiségű hulladékot termelnek. Szinte mindent eláraszt a szemét: a rengeteg visszamaradt PET-palack, a fesztiválok után maradó szeméthegyek éppen csak a felszínét mutatják egy mélyen gyökerező problémának. Túlzó vásárlási szokások, élelmiszer felhalmozás, a termelés határainak figyelmen kívül hagyása – ezek mind olyan jelenségek, amiket tudatossággal el lehetne kerülni.

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?

Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.