Menü

Az ökológiailag tudatos étkezés rajtunk múlik

Az év elején készített ökoforradalmi sorozatában a Budapest Park zenészekkel, szakértők segítségével járja körbe a klímaváltozásért felelős területeket és gyűjti össze a hétköznapokban hasznosítható tippeket, hogy együtt változtatni tudjunk, fel tudjunk lépni a klímaváltozás ellen. Természetesen ennek mi is helyt adunk ezúttal az ökológiailag tudatos étkezés pár alapszabálya kerül terítékre. Szakértő partnere a kezdeményezésnek a masfelfok.hu. A videók a Budapest Park facebook oldalán is fellelhetők. Jöjjön hát pár helyes és fontos meglátás a fenntartható étkezésről.

A mindennapi élelmünk előállításához is energiára van szükség, így a táplálkozásnak is nagy szerepe van az éghajlatváltozásban. Az élelmiszeripar felel az üvegházhatást kiváltó gázkibocsájtás negyedéért. Az egzotikus növények gyakran vegyszerekben fuldokolva tartósítószerekkel felturbózva kerülnek az asztalunkra sokszor a világ másik tájáról. Ha az élelmiszerhulladék egy ország lenne akkor üvegházhatású gázkibocsájtásával az USA és Kína után a harmadik legnagyobb szennyező lenne.

Hatalmas és valós probléma a pazarló élelmiszerfogyasztás. A megvásárolt élelmiszer kábé harmada végzi hulladékként, ami kábé 1,3 milliárd tonna évente. Hazánkban a hulladék fele konkrétan megvásárolt étel, ami 34 kg fejenként. Mindannyian érezzük, hogy ennek egy jelentős része elkerülhető lenne. Ahhoz, hogy nagyobb és tudatosabb összhangban éljük a természetünkkel jöjjön hát pár jó tanács, amelyet a zenészek is javasolnak.

Járj piacra és csomagolás mentes boltba! Van annak egy varázsa, ha kis termelőtől vásárolunk és sokszor jobb is a minősége.
Amikor csak tehetted helyben termelt ételt és szezonális élelmiszert vásárolj ezáltal csökkentve a fuvarozás okozta ökológiai lábnyomunkat!
Fogyassz kevesebb állati eredetű ételt!
Ne pazarolj!
Bevásárlás előtt nézz körül, hogy valójában mire van szükséged!
Írj bevásárlólistát!
Éhesen ne menjünk bevásárolni! Mert mindent a szemnek helyett mindent a kosárba lesz!
Ha megmarad valami le is lehet fagyasztani! Próbálj meg annyit főzni, kitálalni amennyire szükséged van.
Keresd a fair trade lehetőségeket! Ennek lényege, hogy a termelő jobb körülmények között termelhet, nincs kizsákmányolva.

Ébredj fel! Tájékozódj! Cselekedj! Ne hezitálj! Amit ma megtehetsz, az holnap már lehet nem lehet. Hajrá. A cselekvés hatalma még mindig a miénk.

A videó linkje: https://www.facebook.com/budapestpark/videos/880994685697370

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!