Vízerek a lakásban
- Dátum: 2020.02.04., 21:54
- Udvari Fanni
- alvás, betegség, egészség, éjszaka, föld, hétköznapok, közérzet, otthon, személyiség zavar, vízér
De mi az a vízér?
Ahhoz, hogy megértsd a radiesztézia követőinek okfejtését, fontos tisztázni a vízér fogalmát. A vízér nem azonos a vízfolyással, tehát nem föld alatti patakot vagy folyót jelez, a kulcs éppen az, hogy a víz itt nem áramlik, inkább csak szivárog.Tehát, ha például egy ásóval átvágnád a földet egy vízér nyomán, akkor nem folyna víz, csak idővel, lassan kezdene gyöngyözni a föld.Azok, akik úgy tartják, a vízerek tehetők felelőssé a daganatos megbetegedések nagy százalékáért, azt vallják, hogy az apró vízcseppek és a föld súrlódása, illetve a súrlódás által kiváltott hang okozza a kedvezőtlen hatást. Szerintük ez egy körülbelül 4-7 Hz frekvencia közötti, az emberi fül által nem hallható hangot gerjeszt, amit az agy azonban képes észlelni, így ott fejti ki negatív hatásait. Az elmélet követői szerint ennek a negatív energiának az ereje fölfelé haladva sem csökken, tehát akár a tizedik emeleten is érezhető, a hatás pedig fokozódik, ha két vízér kereszteződésének pontja fölött található az ágyad.
A gyerekeket és az időseket is érinti a baj
A nők mellett alapvetően a gyerekeket érinti érzékenyen a földsugárzás, mivel szervezetük fejlődőfélben van. Éjszaka gyakran sírva ébrednek, rémálmaik vannak, és megmagyarázhatatlan okok miatt kiesnek a kiságyból, csikorgatják fogaikat, problémáik vannak a tanulással és nehezen tudnak koncentrálni.A fagyöngy és a rákos sejt nem normális, „hagyományos” módon növekszik. Mindketten élősködők és a gazdaszervezet kárára vannak. Vízerek felett különösen gyorsan nőnek. Felnőtteknél az élet során változik a terhelhetőség és az önszabályozó funkciók hatékonysága, ezért változik a földsugárzásokkal szembeni érzékenység is. Lehet valaki sokáig ellenálló, panaszmentes, majd egyik napról a másikra hirtelen, látszólag minden ok nélkül kínzó testi és lelki gyötrelmekkel kell szembenéznie. Amikor életerőnk lassanként hanyatlani kezd, egyre nehezebben tudjuk kiegyenlíteni a különféle eredetű stresszfaktorokat. Ilyenkor bizony már komoly problémákat okozhat a földsugárzás is, amiről addig tudomást sem vettünk.
Tudtad?
Az észak–déli irányú vízelemek által kiváltott sugárzás a Hartmann-sugárzásnál drasztikusabb hatást okoz a szervezetben, sokan a leukémiát, Parkinson-kórt, gyomorvérzést, érszűkületet, de még az immunhiányos betegségek kiváltását is a vízér számlájára írják. Kelet–nyugati irányú terhelés esetén, ha a „vizes sugarak” csak a fejet érik, valószínűsíthető a halláskárosodás és a szürke hályog. Lejjebb ható sugárzás tüdőbetegséget, asztmát, pajzsmirigy-elváltozásokat okozhat, míg a hasat ért terhelés rákos daganatok kialakulását motiválhatja.
Az állatok és a növények is reagálnak a túlzott sugárzásra, jellegzetes viselkedésük fontos jelzés lehet!
A tehenek, lovak, kutyák, ha tehetik, elkerülik a geopatikusan terhelt helyeket, míg a macskák, a hangyák és a méhek kifejezetten szeretik azokat.
Veteményeknél figyelték meg, hogy azonos időben ültetett növények közül egyesek jól látható sávot alkotva lassan, vagy korcsosulva fejlődnek. Kifejezetten érzékeny a földsugárzásra a borsó, az uborka, a karfiol és a karalábé.
A fák, amelyek zavaró vagy izgató helyeken állnak, nemcsak a növekedésben maradnak el társaiktól, de el is pusztulhatnak. Torz, csavart alakot vesznek fel, és rákszerű kinövések jelennek meg rajtuk.
Szerző: Udvari Fanni
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?
Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.
Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.