Velük mi lesz télen?
- Dátum: 2020.01.21., 18:11
- Martinka Dia
- állateledel, állatmenhely, befogad., bélel, betakarózik, divathóbort, éjszaka, eleség, energiadús, fagyás, felelőtlen, gondoz, házi kedvenc, hideg, ivartalanít, ivóvíz, járda, káros anyag, kiút, kóbor, kutyaház, kutyaruházat, kutyus, látvány, megbetegedés, megment, meleg, menhely, otthon, öltözet, segít, só, sóz, szigetel, takaró, támogatás, táp, tél, téliesít, utca, véd, viselet
Beköszöntött a csípős hideg, az ember szinte menekül a nap végén a meleg otthonába, hogy forró fürdőt vegyen, vagy betakarózzon, azonban sajnos ezt az utcán élő állatok nem tehetik meg. Nagyon sok kóborló kutyus szenved a hideg téli éjszakákon az utcán. Szerencsére sokan vannak, akik segítenek rajtuk. Te megteszed?
A házi kedvenceinkre is figyelni kell télen, s az utcán kóborló ebekre is nyomorú sors vár, ha nem segítjük őket és nem teszünk valamit. A házi kedvenceink esetében valamivel könnyebb dolgunk van. A telet elviselhetőbbé tehetjük számukra, ha energiadús eleségről gondoskodunk és ellenőrizzük az ivóvizüket, nehogy megfagyjon.
Sokan kedvenceik számára téli ruházatot vásárolnak, és tappancsaikat cipővel védik, mely kényelmes és hasznos viselet a téli időszakban. Ha olyan helyen lakunk, ahol sózzák a járdát, ott megvédi a kutyus lábát a káros maró anyagtól, a sótól.
A kutyaruházat nem divathóbort, hanem a bent tartott állatok számára védelmet jelent, e ruházat nélkül könnyen megbetegedhetnek. A kutyusok védő öltözetét magunk is könnyen elkészíthetjük.
A kint tartott kedvencek esetében a kutyaház téliesítése alap. A kutya odú az ő számukra nyáron a hőgutától, télen pedig a fagyás ellen véd. Leszigetelhetjük magunk is a kutyaházat, de vásárolhatunk készen is. A házat belül puha szőnyeggel, rongyokkal, takarókkal béleljük ki, s érdemes fedett helyre tenni, széltől védve. Ha a házikó ajtaját egy darab takaróval lefedjük, akkor a szél nem tud úgy bejutni rajta.
Sok állat nincs olyan szerencsés helyzetben, mint a házikedvencek. Sajnos ma Magyarországon mintegy 300.000 ebnek nincs hova hazamennie, derül ki egy összesítésből, ennek fő oka pedig, hogy embertársaink egy része felelőtlenül vállal állatot.
Szívet facsaró látvány, amikor fedél nélküli élőlények bolyonganak céltalan az utcákon a téli sötétben, hidegben. A hazai menhelyek egyetlen mentőövét a magánadományok jelentik, nekik nagyon nagy szükségük van a támogatásra, számukra és otthontalan kisállataik számára az egyedüli kiutat jelenti.
Az állatmenhely az az intézmény, ami a kóbor állatok ügyét próbálja orvosolni, befogadják az állatokat, ellátják őket, ivartalanítják, s gazdát próbálnak keresni nekik, azonban folyamatosan növekszik az utcára tett állatok száma és nehezen veszik fel a versenyt az egyre növekvő problémával.
Azt hiszem, nyugodtan írhatom, hogy meleg takarókat, állateledelt, anyagi felajánlást nagyon szívesen fogadnak, gondoljuk ezt át, s azt, hogy egy pár zsák táp mekkora segítség nekik, s mennyire nem nagy áldozat nekünk. Bárki, aki úgy érzi, hogy tud segíteni, bármikor megteheti, hogy az utcáról bátran befogadhat kisállatot, akinek hálája élete végéig elkíséri megmentőjét. Ha kóbor állatot látsz az utcán, ne menj el mellette, mert nem élik túl ezt az időt, ha nem segítesz rajtuk.
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?
Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.
Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.