Menü

Intő jelek, hogy a férfi nem illik hozzád

A passzív agresszív

Ezek az emberek egy mondatukban képesek ellentmondani maguknak. A kedvesség álarca alatt keményen szabályoznak, irányítanak bennünket. Szükségük van egy állandó ellenségre, akikkel szemben ki tudják fejezni az agressziójukat.

A nárcisztikus

Azt hiszi, hogy minden róla szól. Nem foglalkozik veled, csak saját magával, a te szemedben is csak magát látja. Másokat elítél olyan dolgokért, amiket ő is elkövet. Ha nem megfelelő a törődés, nagy drámával fűszerezve odébb áll.

Változnia kellene

„Nem baj, majd én megváltoztatom.” – sok nő így kezd bele a kapcsolatba. Ez viszont a legrosszabb, amit tehetünk. Nem szabad belekezdenünk egy kapcsolatba úgy, ha változtatni akarunk a pasin. Lehet, hogy át tudjuk majd alakítani, de az már nem ő lesz, és nem is biztos, hogy velünk marad majd. Ha viszont nem változik, akkor viszont mi nem leszünk elégedettek. Vagy fogadjuk el olyannak, amilyen, vagy pedig inkább válasszunk mást.

Csak önmagának akar

Sajnos nagyon sok olyan pasi van, aki túlzásba viszi a féltékenységet. Azt még szeretjük is, ha egy kicsit féltenek minket a kedveseink a többi férfitól, mert legalább tudjuk, hogy szeretnek minket. Az viszont tönkre tudja tenni az életünket, ha szerelmünk nem enged el minket sehova, és mindenért féltékenykedik, ezért ilyenkor jobb, ha nem folytatjuk a kapcsolatot. Később ugyanis ez hatalmas veszekedéseket szülhet, és jobb, ha nem fajul el a dolog.

Nem lehetünk önmagunk

Természetes, hogy a kapcsolat elején nem tudjuk teljesen önmagunkat adni. Nem tudjuk, hogy viselkedjünk, mit tehetünk és mit nem, a kezdeti zavarnak azonban el kell múlnia. Ha úgy érezzük, hogy később sem lehetünk olyanok, amilyenek valójában vagyunk, akkor nem biztos, hogy folytatnunk kell a kapcsolatot, hiszen nem játszhatjuk és takargathatjuk valódi énünket éveken keresztül. A legfontosabb, hogy a pasi olyannak szeressen minket, amilyenek vagyunk, nem pedig azért, amilyennek ő szeretne látni.

Állandóan egymás torkának estek

Ha minden kis apróságért Téged hibáztat, vagy Te őt, nem tudtok megegyezni semmiben, akkor el kell gondolkodnod azon, hogy ez tényleg nem egy egészséges párkapcsolat.

Egyre kevesebb intimitás

Ez nagyon fontos egy kapcsolatban, lássuk be. Azonban ha már az ágyat csak az alvásra használjátok, akkor akár gyanakvásra is okod lehet. A kapcsolat kihülőben.

Képtelenek vagytok együtt működni

Bármilyen szituációban. És ha már a kompromisszum sem működik, akkor tényleg engedd el.

Kialakítani egy jó párkapcsolatot, a megfelelő személlyel, hát, valljuk be, elég nehéz. Mindenki keresi-kutatja a hozzá illőt és amikor azt gondolja, hogy megtalálta, szépen sorban derülnek ki a dolgok.

Szerző:Udvari Fanni

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.