Menü

Alkoholról való leszokás módszerei

A terápia hatásának kulcsa a beteg együttműködése. Megfelelő motiváció hiányában a visszaesés valószínűségének esélye igen nagy. Az alkoholbeteg segítségre szorul, ez pedig nehezen képzelhető el a potenciális segítők előítéleteinek félre tétele nélkül.

Sajnos nemzetközi adatok szerint sem haladja meg az alkoholfüggőségből kigyógyult személyek tartós önmegtartóztatása a 10-20 százalékot. Ahol pedig függőség van, ott a szer abbahagyása után elvonási tünetek is felbukkannak. Különböző anyagok elhagyása más és más elvonási tünetekkel jár, és eltérő ideig is tartanak, attól függően, miképpen hatottak a szervezetünkre, mennyi ideig voltunk függők, hogyan használtuk a szert, milyen a családi történetünk, a személyiségünk, van-e bármilyen betegségünk. Nem elég az akaraterő, az egész életvitelünkön érdemes változtatni, ha nem akarunk visszaesni. Miután sikerült elhagyni a függőséget okozó szert, mindenképp érdemes odafigyelni, hogy az addikció után maradt űrt jól tudjuk betölteni.

A felsorolt ételek hatását világszerte vizsgálták. Mind olyan idegrendszert védő és májméregtelenítő tulajdonsággal rendelkeznek, melyek tisztítanak, megerősítenek. Könnyebben leszel képes csökkenteni az alkoholos italok fogyasztásának gyakoriságát és mennyiségét.

Alma

Az egyik legrégebben ismert alkoholizmus elleni kúra alapanyaga. Nemcsak eltávolítja a betegség következtében felhalmozódott nagy mennyiségű mérget, hanem a sóvárgást is mérsékeli.

Zeller

A zellerből készített zöldséglé napi rendszerességgel történő fogyasztásával már egy hónap alatt csökkentheted az elfogyasztott alkohol mennyiségét.

Máriatövis

Ez a gyógynövény kiváló házi szer az alkoholizmus okozta májbetegségek orvoslására. Serkenti a máj működését, miközben gyógyítja épp ezt a fő méregtelenítő szervet. Magjának szilimarin tartalma bizonyítottan májvédő hatású. Hepatitisben szenvedőknek, drogfüggőknek is ajánlatos a fogyasztása.

Pitypang

Megfiatalítja a máj szöveteket, így csökkentve az alkoholfogyasztás káros hatását. Lehetővé teszi az epe normál termelését, és serkenti az epefolyadék áramlását. Szórj minden nap friss pitypangot a salátádra.

Tartsuk magunkat távol azoktól a boltoktól és szolgáltatói egységektől, ahol könnyedén hozzájuthatunk a szeszes italokhoz. Az első időszakban elég egy teli üveg látványa ahhoz, hogy meginogjunk elhatározásunkban, és a leszokás az alkoholról sikertelen legyen. Keressük fel a leszokással foglalkozó internetes fórumokat, közösségeket, használjuk fel mások tapasztalatait.

Találjunk magunknak valamilyen hobbyt (legyen az barkácsolás, festés, olvasás, kertészkedés, főzés, torna stb.), hogy elvonjuk a figyelmünket a káros szenvedélyről. És az időnk is gyorsabban repül!

Szakorvos segítségével derítsük ki, milyen mentális probléma áll az alkoholfogyasztás hátterében. Egy jó diagnózis már fél siker.

Ne szégyelljünk segítséget kérni rokonoktól, barátoktól. A leszokás az alkoholról nem egyszerű, szükségünk van szeretteink támogatására, anélkül hogy bűnösnek éreztetnének minket, hiszen az alkoholizmus krónikus betegség. Az alkoholról nem lehet egyik napról a másikra leszokni, kicsit olyan, mint egy fogyókúra: iktassunk be alkoholmentes napokat, majd hetente fokozatosan növeljük a számukat.

Díjazzuk magunkat! Az alkoholra szánt pénzt tegyük félre: rá fogunk jönni, hogy az absztinens életmód pénztálcánknak is jót tesz. A spórolt pénzt költsük valami olyanra, amire régen vágyunk: ez endorfint szabadít fel agyunkban, és kevésbé érezzük az alkohol hiányát.

Szerző :Udvari Fanni

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.