Menü

Hogyan maxoljuk ki a nyaralásunk?

Valljuk be őszintén mindig öröm útra kelni nyaralni. Már maga a tervezgetés is jót tesz, majd a kaland pedig rendesen kiszakít a hétköznapokból és biztosít egyfajta távolságot a napi rutintól vagyis a munkától, ezáltal csökkentve a melóba belebetegedés vagy a "sima" depresszió esélyét. De mennyi idő is kell, hogy kipihenjük magunkat? A BBC kutatása szerint mindenkinél van egy úgynevezett bliss pont, ahol maximálódik a jókedv/kacagás/örömhormon. Ez egy olyan gazdasági koncepció/elmélet mentén van, amely megadja hogy milyen szintű fogyasztással lennénk még elégedettek. Magyarán meddig kell elmennünk, hogy tudjuk elengedni a jól megérdemelt nyaralásunk és visszatérjünk immáron feltöltődve a mindennapokba. Természetesen, mint minden életmód tervezésben itt is a megfelelő egyéni dopamin adagunk játszik szerepet.

Sajnos ugyanis tény, hogy hamar elunjuk magunkat. Általában a kutatások szerint körülbelül a harmada/fele a nyaralásnak az újdonságok felkutatásával telik, a maradékban azonban könnyen beüthet a megszokás ha egy helyben maradunk."A változatosság gyönyörködtet" tartja a mondás. Fontos a tevékenységeinket és a helyszíneket variálni mikor hosszabb, távoli kirándulásra adjuk a fejünket. Most is érdemes konkrét célok alapján leszervezni mindent és tudatosnak lenni. A fizikai és pszichológia ébrentartásunk nagyon fontos az újdonságok befogadásáért folytatott kedves küzdelmünkben. Természetesen figyelembe kell mindig venni, hogy minden ember különböző igényekkel rendelkezik és nem úgy azokat a válaszreakciók várhatók mindenkitől egy adott túrára, táborra, városnéző kalandra.

A külső környezet tehát meghatározó. Megfigyelték, hogy a bizonyos bliss pont sokan könnyebben kimutatható a város turizmus szerelmeseinél, mint a tengerpartra kirándulóknál. Emellett sarkalatos kérdés az egyéni érvényesülés is. Sokan feladják autonómiájukat a társas nyaraláskor és belül nem elégedettek valójában a kirándulásokkal. Nagy titokkal egyetlen egy kutatóbázis sem tud szolgálni. A személyre szabott utazás szervezés a megoldás, nem más.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!

Miért annyira népszerűek a virtuális futások?

A virtuális futóversenyek szuper lehetőséget jelentenek azoknak, akik szeretnének részt venni versenyeken, de nem feltétlenül tudnak vagy akarnak elutazni egy adott helyszínre.

Utazás a főváros eldugott múzeumjaiba

Múzeumokat manapság mindenki ismer. Vannak a világhírűek, mint például a Louvre és vannak a hazai szinten ismertek is, mint például a Magyar Nemzeti Múzeum. Azonban mi a helyzet azon helyekkel, amelyek csak kevesebb embert vonzanak, kevésbé népszerűek és olcsóbb, rövidebb elfoglaltságot kínálnak? Az alábbi cikkben néhány kevésbé népszerű fővárosi kiállítóhelyet ismerhetünk meg.