Több, mint futás
- Dátum: 2019.04.19., 20:43
- Martinka Dia
- adomány, alapítvány, autista, egyesület, életmód., emberi kapcsolat, empátia, fut, gyerekek, gyermekotthon, hátrányos, jótékonysági, kerékpár, közösségépítő, kutyás sport, másokért, motivál, mozgásszegény, nehézség, népszerűsít, probléma, segít, sport, sportrendezvény, sporttevékenység, szabadidő, szervezet, találó, támogat, támogatás, törődés, túra, virtuális
Fuss, hogy segíts! Ez is lehetne a cikk címe, találó kifejezés. Mit is jelent az, hogy jótékonysági futás?
Számomra azt, hogy nem csak magamra gondolok, hanem igyekszem másokért is tenni a futás segítségével. Fontosnak tartom, hogy sporttevékenységem ne csupán öncélú legyen, hanem ezzel próbáljam meg felhívni a figyelmet mások problémáira, nehézségeire. A különböző jótékonysági futásokra befizetett nevezésekkel sok rászoruló csoportot, alapítványt, szervezetet, egyesületet támogathatunk. Mindig is törekedtem arra, hogy felhívjam az emberek figyelmét az egymás iránti empátiára és törődésre, ezért szeretnék pár szót említeni a jótékonysági sportrendezvényekről!
Amikor először hallottam a barátnőmtől, hogy csatlakozott egy virtuális futóversenyhez, melynek bevételét autista gyerekek kapják, azonnal csatlakoztam. Annyira megtetszett ez a kezdeményezés, hogy feltérképeztem a következő jótékonysági futásokat, így neveztem Föld napja futamra, később jótékonysági futásra hívtak a helyi oviba, s körülnézve a neten, azt láttam, hogy számtalan esemény várja a segíteni vágyókat, gyakoriak a jótékonysági futások, túrák, kerékpározások.
Van olyan egyesület, mely a sérült és hátrányos helyzetű gyermekeket az évi több alkalommal megrendezésre kerülő jótékonysági futóversenyek bevételeiből támogatja. Tisztelem és becsülöm a Bátor Tábor Alapítvány elhivatott munkáját, de futhatunk gyermekotthonok javára, vagy fogyatékkal előkért, kórházak koraszülött osztályaiért, nagycsaládosokért, szívbeteg gyermekekért, de akár állatmenhelyeket is támogathatunk. Segíthetjük a speciális kutatómentők, vagy légimentők munkáját, vagy gyerekek úszás-oktatását, mentőállomásokat! Nagyon sok esemény és lehetőség van azoknak, akik adni szeretnének.
Néhány verseny kifejezetten a kutyás sportokat szeretné népszerűsíteni, mások a hátrányos helyzetű, tehetséges atlétákat segítenék, akik sportfelszerelést kapnak a befolyt nevezési díjakból. A mikulás- és szilveszteri, újévi futások nagy része is jótékony célokat szolgál, gyermekotthonokat támogatnak vele.
Nagyon sok alapítvány számára hatalmas segítség, amire a hétköznapi ember azt gondolja, „ugyan mit tudok én ezzel segíteni?”. Sokat! A nevezésekből befolyt összegen kívül a sport népszerűsítése, a jótékonykodás, a közös élmény mind-mind az emberi kapcsolatokat építi, egy magasabb szintre emeli. Miközben adunk, magunk is többé, jobbá válhatunk, így lesz az egyszerű futásból egyik oldalról adomány, segítség, támogatás, másik szemszögből pedig közösségépítő szabadidős tevékenység, mely egyrészt motivál a sport elkezdésére, közösséget épít, s küzd a mozgásszegény életmód ellen.
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?