Legjobb praktikák fáradtság ellen
- Dátum: 2019.04.14., 16:32
- Udvari Fanni
- alvás, D- vitamin, fáradékonyság, gyógyszer, mozgás, Omega 3, probiotikum, reggeli, szénhidrát, tápanyag
1. Hagyj fel azokkal az élelmekkel, amelyekbe menekültél, hogy jól érezd magad!
Azok az eledelek, amelyekkel kényezteted magad, és amelyeket azért fogyasztasz, hogy feldobják a kedélyed, éppen azok okolhatók az energiahiányodért és a fáradtságodért! Általában a szénhidrátokhoz fordulunk a legtöbben. Viszont ezek nem vezetnek jóra, ugyanis felviszik a vércukorszintet, és felgyorsítják az inzulin termelődését. Ez stresszhatást fejt ki a szervezetre, ami által megnő a gyulladásveszély a szervezetben. Mivel csökkentik a szerotonint, újból elő fog állni az étkezési vágyad, és kívánni fogod a szénhidráttartalmú ételeket. A végeredmény pedig a fáradtság, a kimerültség.
- segítsd a szervezeted, hogy elegendő energiához jusson, és kalóriákat égessen azáltal, hogy minőségi növényi eredetű fehérjéket, zöldségeket és gyümölcsöt fogyasztasz. A másik fontos dolog, amit tudnod kell: ne vidd túlzásba a gyümölcsöket, hanem korlátozd azok bevitelét 1-2 adagra/nap. Továbbá győződj meg afelől, hogy rendszeresen étkezel és gyakran, 4–5 alkalommal naponta, ezáltal gondoskodva az energia utánpótlásáról;
- nem kell kizárnod teljesen a szénhidrátokat, csupán csökkentsd a bevitt mennyiséget, és válaszd inkább a nem feldolgozott fajtákat, például a teljes kiőrlésű gabonaféléket.
2. Mellőzd a gyógyszert!
Próbálj meg természetes gyógymód szerint megszabadulni a hűléstől, torokfájástól, náthától. Amennyiben nem súlyosak a tünetek, ne szedj gyógyszereket, ugyanis a sok ideig bevett orvosságok kimeríthetnek.
- folyamodj inkább sóalapú készítményre az orrdugulás orvoslására;
- szedj D-vitamint, omega 3-mal és probiotikumokkal.
3. Mozgasd meg magad!
Ha nehezen tudjuk rávenni magunkat, hogy hazaérkezés után ismét kimozduljunk a lakásból, akkor érdemes már a napunkat úgy tervezni, hogy addig haza se menjünk, amíg nem mozgunk aktívan legalább egy órát. Kiválóan alkalmas sport ilyenkor is az úszás, a zenés torna, a konditeremben a biciklizés, futás és fallabdázás. A hangulatunk is jobb lesz, ha egy kis időt közösségben töltünk. Ha erre nincs lehetőség, akkor már az is sokat jelent, ha a munkahelyről gyalog megyünk haza, vagy egyszerűen csak sétálunk egy nagyot. Semmiképp se üljünk egész héten a számítógép vagy a televízió előtt, lehetőleg hetente 2-3 alkalommal mozogjunk valamit.
4. Fontos az egészséges napkezdés
Az első, amit minden nap megtehetünk, hogy a nagy rohanásban is szakítsunk időt a reggelizésre. Fogyasszunk fehérjében és szénhidrátban gazdag táplálékot (pl. rozskenyér, tojás, sonka, dzsem). Igyunk egy bögre tejet vagy egy pohár 100 százalékos gyümölcslevet.
5. Az ébresztőrádiónak és a tv-készüléknek nincs helye a hálószobában
Gyakran érdemes kritikus szemmel végignézni hálószobánkon. Nem ritka, hogy sokszor megtaláljuk az éjszakai nyugalmunkat zavaró tényezőket. Meg kell vizsgálnunk, vajon valóban nélkülözhetetlen-e az ébresztős rádió, a tv-készülék, a hifiberendezés. Távolítsuk el ezeket, ha pedig nem lehet, építsünk be olyan kapcsolókat, amelyek révén ezek teljesen leválaszthatók a hálózatról. Az elektromosan fűthető takarók, matracok és vízágyak kellemetlen elektromágneses mezőket képesek létrehozni. Különösen problémásak a DETC-technikával szerelt vezeték nélküli telefonok. A készülék egységei folyamatosan rádióhullámokat bocsátanak ki, amelyek átjárják a lakótereket, terhelve ezzel szervezetünket, megzavarva álmunkat. Ha bizonytalanak vagyunk e kérdések megítélésében, vonjunk be megfelelő szakembert, aki műszeres mérésekkel igazolja a terhelést.
Ha betartod az előbb említett praktikákat és odafigyelsz a megfelelő folyadék és táplálékbeviteledre, a fáradékonyságtól rövid időn belül elbúcsúzhatsz!
Szerző: Udvari Fanni
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.