Menü

Így tarts rendet a konyhádban!

Biztosan állíthatom, hogy nálunk a konyha a lakás legfontosabb és legforgalmasabb pontja, mivel még a gyerekeim folyton ennének (egymást váltva, véletlenül sem egyszerre) egy kistévé is van benne, így a család férfitagjainak tökéletes helyszín, mert minden helyben van, aminek igazán örülök, csak éppen sose férek el tőlük és folyton úgy érzem, rendetlenség van. Pedig nincs. Sok apró praktikával könnyen rendszerezhetjük a dolgainkat még olyan kis lakásban is, mint az enyém. Figyelek a tárolásra, sok mindent kosarakban tárolok (pl. fűszereket) ez nemcsak megkönnyíti a dolgaim használatát és elpakolását, hanem jóval nagyobb és rendezettebb tér látszatát is kelti számomra.

Tény, hogy ha rend van, mindenki megtalálja, amit keres. Ennél is fontosabb azonban, hogy amit megkerestem, ne lejárt szavatossági idejű termék legyen. Fontos térrendezési és szelektálási szabály: szabadulj meg a lejárt szavatosságú holmiktól! Biztos neked is van otthon lejárt konzerves dobozod, fűszered, nem kell őrizgetni, nézd végig a szekrényeid tartalmát és szelektálj. Ha eddig nem kellett, ezután sem fog elfogyni.

Nálam sajnos mánia, de elteszek fagyis műanyagdobozokat, vagy joghurtos vödröket, mert „jó lesz valamire” és mert nincs szívem kidobni, pedig valószínű nem kell semmire, csak a helyet foglalja. A műanyag poharaimmal ugyanígy vagyok és hajlamos vagyok nem kidobni, hanem inkább tovább gyarapítani a haszontalan és felesleges gyűjteményt.

Tárolást említettem már? Nekem mindig az a visszatérő és megvalósíthatatlan vágyam, hogy minden fűszertartó és liszt-, rizs-, zabpehely-, és sótartó egyforma dizánj legyen, aztán meglátom a trendi egyendobozok árait és átgondolom mennyi is kellene belőlük, aztán maradok a különböző méretű, kiürült fehérjeporos dobozoknál és a kisebb csatos üvegedényeknél, amiken még a matrica sem egyforma.

Visszatérő probléma, hogy vannak tipikus helyek, melyekről lehetetlen elpakolni. Ilyen például a szárogató vagy csepegtetőtálca, mindig van rajta egy – két tányér és a mosogatóban is a szokásos kávéspohár, kiskanál. Ha elmosom és elpakolom, valahogyan visszaugrik a helyére magától minden. Legalábbis úgy tűnik, mert nálunk senki nem hagy elöl soha semmit. Erre pedig esküdni is mernek. A csepegetőnek az a legszebb tulajdonsága, hogy sok edényt elbír toronyszerűen is, amit keresek pedig értelemszerűen legalul, legbelül van.

Törölgesd le a mosogató környékét! Ha nálunk valamelyik férfi véletlenül eltéveszti és elmosogat, akkor is be kell fejeznem a műveletet helyettük a mosogató körüli munkapult letörölgetésével, az érdekes módon mindig kimarad a szórásból, pedig az igazán szem előtt van, tartsuk tisztán! Kellemetlen látvány a csaptelepre és csempére száradt vízkő, ezt néha ki szoktam hagyni a sikálásból, pedig le kell(ene) gyakran takarítani. Sokkal könnyebb lenne, mint hetek múlva levakarni, talán ma meg is csinálom este. De nem biztos.

Már csak azért is érdemes megfogadni ezeket a tanácsokat és elpakolni a konyhában, mert oda kerül úgyis nemsokára egy fél pár zokni, vagy egy csavarhúzó, amit „mindjárt elpakolnak”, de az új digitális vízmérték is a konyhában leledzik egy hete, hol ide pakolom, hol oda, csak azért nem mertem elrakni, mert „mindjárt kell” a férjemnek. De ma elpakolja. Tegnap is ezt mondta.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?

Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.