Vesetisztítás természetes úton
- Dátum: 2019.02.09., 09:31
- Udvari Fanni
- bodzavirág, fűzfa kéreg, máj, nyírfa, réti legyezőfű, szervezet, tea, tejoltó galaj, természetes, tisztítás, védelem, vese, zsurló
Természetes tisztító hatású növények
Hihetetlen mennyi mérgező, adalékanyagot eszünk meg, szívunk magukba és kenünk a testünkre. Egy vizsgálat azt állapította meg, hogy 2300-ra a fehér emberi fajnak a 70%-a marad fent, ha így folytatjuk. Érdemes ezen nagyon is elgondolkozni. Meg kell nézni, hogy mi van ráírva az élelmiszerre, milyen magas a szám áll az E betű után. Egy másik felmérés szerint az Ausztrál lakosság évente 5 kiló adalékanyagot eszik meg, ami átalakul 5 kiló savvá és ez nagyon megterhelő.
Segítségünkre lehetnek:
Bodzavirág, amely nemcsak lázat és köhögést csillapít, hanem izzasztó hatású is. Segíti a vesénk működését, kitakarítja a sok szemetet, amit megeszünk. Korlátlan ideig iható, íze nagyon kellemes.
Tejoltó galaj, amelynek három fajtáját ismerjük. A tejoltó, a közönséges és a ragadós galaj. A közönségesnek és a ragadósnak a virága fehér, a tejoltónak pedig sárga. Mindegyik a Gallium család tagja, ez egy növényi család, amely az egész világon elterjedt. Frissen meg kell mosni és egy evőkanállal bele kell tenni egy csésze diólevél teába. Az egyik evőkanálnyit meg kell inni, a másikkal pedig gargarizálni kell. A tejoltó galaj egyedüli, ami a vesét működteti. Vízhajtó, érdemes rendszeresen használni, a vesénket tökéletesen rendbe fogja tartani. Ezen kívül az egész nyirokrendszerünknek, az egész mirigyrendszerünknek segíteni fog a működésében. A másik két növény elsősorban pajzsmirigyműködésre való.
Nyírfalevél, a következő, amelyet vesekővel rendelkezők is fogyasztják.
Zsurlót kell alkalmazni továbbá, ha ciszta van a vesénkben. A teát, 8 hétig egyfolytában, utána 4, de inkább 8 hét szünet, és a zsurlófüvet rá kell tenni a cisztára és dunsztkötésben rajta kell hagyni.
A mozgásszervi problémák 80%-a a vese rosszul működéséből származnak. A reumának az egyik oka a begyullad ízület. Gyógyítani réti legyezőfűvel és a fűzfa kéreggel lehetséges. Mind a kettőben szalicil van, amelyek nagyon jó gyulladásgátlók. Használjuk őket felváltva a hatás kedvéért.
Varázs receptek
Zsurlótea: 2-3 evőkanál füvet forrázz le 3 deci vízzel, majd hagyd állni negyed órán át. Langyosan fogyaszd el napi háromszori adagra elosztva. Erős vizelethajtó hatású, így segíti a fogyást, valamint tisztítja a veséket is.
Aranyvessző tea: A tea elkészítése hasonlít a zsurlóteáéhoz. 2-3 evőkanál növényt forrázz le 3 deci vízzel, és hagyd állni negyed órát. Ebben az adagolásban kiválóan hajtja a vizeletet.
Teakeverék:
Iglicegyökér: 25 g
Csalán: 25 g
Gyermekláncfű: 25 g
Aranyvessző: 25
A keverékből 3 evőkanállal tegyél 4 deci forró vízbe, és lefedve hagyd állni 15-20 percet. Ha kihűlt, akkor szűrd le, és felkelés után fogyaszd el éhgyomorra.
Érdemes legalább évente egyszer teljes laborvizsgálatot kérni. Testünk jelez, ha baj van, de nem biztos, hogy kellően figyelünk rá. Szánj magadra időt és fordulj a természetes gyógymódok felé!
Szerző: Udvari Fanni
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.