Segítség! Nincs időm magamra!
- Dátum: 2018.12.06., 18:57
- energia, felkelés, futás, jóga, kutatás, mentális egészség, olvasás, önmagam megismerése, próba, reggel, sport
Nem ismeretlen a jelenség, hogy nincs időnk magunkra, mert mindig van mit csinálni, a tennivalók listáján mi magunk vagyunk az utolsó pont, és a nap végén mindig a „Majd holnap” kategóriába soroljuk magunkat. S ez így megy éveken keresztül. Mégis mit tehetünk ennek megváltoztatására?
Nincs időnk magunkra, mert folyamatosan várjuk a pillanatot, amikor a gyerekek nyugodtan játszanak, a ház csillog-villog, a kertben a fű lenyírva, az ebéd elkészült, illóolajok aromája terjeng a levegőben, és mi ebben az idilli környezetben ülhetünk le a kanapéra, hogy végre magunkkal foglalkozzunk. Ez a pillanat azonban az esetek többségében sosem jön el. Nekünk kell valamit elengedni ahhoz, hogy a család és a mindennapi feladatok mellett önmagunkra is jusson idő.
Kutatások szerint az egyik legjobb módszer, hogy magunkkal is foglalkozhassunk, ha reggel egy órával hamarabb kelünk a többieknél. (Itt nem beszélek azokról, akik esetleg hajnali 2-3 körül kénytelenek kelni.) Abban az egy órában pedig legyünk magunkkal. Olvassunk, rajzoljunk, írjuk ki magunkból a gondolatainkat, sétáljunk egyet, jógázzunk a nappaliban, készítsük össze a gyerekek reggelijét.
Tegyünk egy próbát, és egy hónapon keresztül próbáljuk ki ezt a módszert! Esetleg fogjunk össze a testvérünkkel vagy egy baráttal. Tapasztaljuk ki számunkra mi a legelőnyösebb: egy kis futás, reggeli jóga, olvasás, esetleg mindenből egy kicsi. Nem mondom, hogy könnyű lesz, az adott pillanatban talán azt fogjuk érezni, jobb lenne négyszer-ötször a „Szundi” gombra bökni, de mire letelik az egy óra, látni fogjuk, megérte.
Fontos, hogy fenntartsuk a motivációnkat, hiszen e nélkül nincs miért kipattanni az ágyból reggelente. Tervezzük meg, mit kezdünk a reggeli magányos egy óránkkal! Ha sportolni készülünk, este készítsük magunk mellé a ruhánkat! Rengeteget segít a reggeli felkelésnél, ha tudjuk, mit veszünk fel, és keresnünk sem kell. Egy mosdás, fogmosás, tükörbe mosolygás pedig biztosan minden reggelünket könnyebben indítja.
Ne várjunk el túl sokat magunktól. Igyekezzünk ebben az egy hónapban megismerni önmagunkat annyira, hogy megtudjuk, melyek azok a tevékenységek, amelyek magasabb energiaszintre emelnek minket, amelyek nélkül nem szívesen töltjük a hétköznapokat. Később lehet, hogy nem is lesz már szükségünk a reggeli egy órára, mert kiderült, hogy napi húsz perc reggeli jóga adja meg azt a löketet, amire szükségünk van ahhoz, hogy energikusabban élhessünk. Tehát reggel elég húsz perccel a többiek előtt kelnünk.
Végül pedig ejtsünk azokról egy szót, akiknek a reggelébe tényleg nem beiktatható az egy óra, mert túl korán kelnek. Jó lehet, ha a munkából való hazaérés utáni egy órát szentelik maguknak.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!